Main Menu

Zračni jastuk

Autor Reduktor, 13 Studeni 2015, 23:03:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Reduktor

Kolega ima punto 1.2 mk2 8v sa 4 zračna jastuka i gori mu crvena i žuta lampica za zračne. Crvena lampica svijetli, a žuta svijetli i blica. Probali smo isključiti na strani suvozača i nije pomoglo. Probali smo isključiti spojeve od kablova ispod sjedala i opet bez uspjeha. Spojili smo se na kompjuter sa programom multiecuscan i piše da nije pronašao nikakvu grešku. Jel problem sa osiguračem,relej ili je nešto drugo problem.

topolino

Nema airbaga, tj. ispucani su.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Reduktor

Kako to onda riješiti da ne gore lampice više.

josssip

nezz dali bi pomoglo izvaditi osigurac od airbaga?

Poslano sa mog Titans2_DG700 koristeći Tapatalk


Reduktor

Citat: josssip  u 15 Studeni 2015, 12:23:39
nezz dali bi pomoglo izvaditi osigurac od airbaga?

Poslano sa mog Titans2_DG700 koristeći Tapatalk

Izvadio sam osigurač i samo se treptajuća žuta lampica ugasila, a crvena i dalje svijetli.

Antonijo

Citat: Reduktor  u 13 Studeni 2015, 23:03:29
Kolega ima punto 1.2 mk2 8v sa 4 zračna jastuka i gori mu crvena i žuta lampica za zračne. Crvena lampica svijetli, a žuta svijetli i blica. Probali smo isključiti na strani suvozača i nije pomoglo. Probali smo isključiti spojeve od kablova ispod sjedala i opet bez uspjeha. Spojili smo se na kompjuter sa programom multiecuscan i piše da nije pronašao nikakvu grešku. Jel problem sa osiguračem,relej ili je nešto drugo problem.

Provjeri u kakvom su stanju zračni jastuci odnosno dal su spojeni na auto...
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Reduktor

Citat: Antonijo  u 21 Studeni 2015, 10:23:48
Provjeri u kakvom su stanju zračni jastuci odnosno dal su spojeni na auto...

Gdje se treba gledati dali su spojeni.

Antonijo

U volanu za vozača, za suvozača ispod suvozačevog pretinca...
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Reduktor

Zračni jastuci su na mjestu, spojeni su i nema problema ali i dalje lampice gore. Imam elm 327 i program ali nemam onaj posebni kabel koji je samo za zračne. :facepalm:

draĹžen.os

Postoji Å¡ansa da je otiÅ¡la centrala od zračnih, neÅ¡to sam čitao o tim problemima na susjednom forumu gdje je čovjek ima isti problem sa zračnim jastucima. probali dijagnostikom i niÅ¡ta ne  prijavljuje. Promijenio centralu i sve Å¡ljaka. :tres:
Evo tema pa možda nešto pomogne.
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47352-punto-mk2-airbag-signalizacija/page-1?hl=airbeg

Reduktor

#10
Danas bio na dijagnostici i otkrivena jedna greÅ¡ka na motoru i poniÅ¡tili greÅ¡ku i  poslije toga se ugasile lampice zračnih jastuka. Krenuo kući i nakon 400 metara ponovo se upale lampice i ja se vratim i ponovo se spoji i dalje gore lampice, 100 kuna otiÅ¡lo bez veze. Sad sam skinuo dva glavna kabela koji izlaze iz kompjutera od zračnih, isključio kabele ispod sica i isključio sam na bravici kod suvozača i nakon par minuta sve vratio nazad i dam kontakt, crvena i dalje svijetli, a žuta par puta zablica i ugasi se. ViÅ¡e ne znam gdje tražiti problem.



Jel se može kupiti u bilo kojoj trgovini auto dijelova ili se mora ići u ovlašteni za fiata i koliko košta novi. Zavojnica puž zračnog jastuka za Fiat Punto 2

Reduktor

Riješeno, kupio VAG KKL i zalemio žicu na pin 7 i pin 3 i pogledao zračne, poništio greške i sad se ugase lampice kad se da kontakt.