Kako se rješiti smrada vlage

Autor gandi, 01 Ožujak 2016, 17:04:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robert_zd

Fen za susit kosu pa probat s njim osusit?

AntonioK

sičam se mog susjeda koji je u portapaku vozija srdele preko noći je stavljao na novinski papir sol za skupljanje vlage,a za smrad kavu

casual

Citat: cvike19  u 02 Ožujak 2016, 11:12:48
ma pomoci ce grijanje iz ventilacije, kako ne!
otvaranje vrata nece pomoci jer i da je najsuncanije to nece biti suho za 3 takva dana
i uzmi u obzir da smo mi u rijeci di je kisa pocela padati prije par tjedana i ne staje nikako

je, i kad ventilacija povuče vlagu eto ti veselja :)
srmad u ventilaciji ;)

otvaranje vrata u kombinaciji sa grijalicom u garaži pomaže provjereno
ipak mi je to struka ;)

znam, prolazim često tamo

draĹžen.os

Jedno od riješenja je izvaditi kompletan pod(tepih) iz auta i isto tako izolaciju koja se dobro napila vode i već se vjerojatno polako raspada. I dobro osušiti tepih i izolaciju i očistiti unutrašnjost. To govorim iz iskustva jer nama je curio kondezat od klime i tako smo napravili. Na podu je vec bilo i plijesni. A ako to sve radiš, prvo bi trebao otkriti odakle tolika voda ulazi u auto.

Poslano sa mog SM-G130HN koristeći Tapatalk


gandi

Koliko sam primjetio tepih je gumiran odozdo, tako da nema straha.
A cini mi se da je i izolacija zalijepljena na njega, tako da to bas i nije jednostavno rjesenje

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

casual

pukni grijalicu da grije prema unutra, i za pola sata bi trebalo biti suho
one mobilne grijalice, znaš na kaj mislim?

pa ćemo dalje razmišljati i rješavati ako je u ventilaciju otišlo ;)

gandi

koliko sam primjetio, ventilacija mi ne smrdi.
I danas je konačno osvanuo normalan dan za malo posušiti auto. Na dodir mi tapicirung djeluje suho.
--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

Tapecirung da al filc izolacija ne.. Najvjerojatnije ima još vode i na limu, podu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

Nadam se da ne. Koliko sam vidio, tapicirung je sa donje strane kao gumiran, a uz to je spužva naljepljena direkt na njega. Kroz prozorčić od broja šasije baš ništa dolje ne djeluje vlažno. Ni na oko, ni na dodir.
U svakom slučaju, danas se smrad jedva osjetio.
--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

A jos malo sušenja i nece se nista osjetit.. Samo nadam se da si ocepio odvode.. Kazu opet kiša
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

Samo sam prošao kroz one na vratima ispod gume i njih malo pročistio.
Ali zanimljivo je da mi nakon toga više niti jednom auto nije procurio. Parkiran je uvjek na identinač način, a od onda evo danas je bio prvi dan bez kiše.
--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

Otcepi odvode ispod brisaca.. U njima ima smeca, mulja, i raznih govana. Jer kad se tamo napuni vode onda kroz otvor ventilacije procuri voda. Te odvode bi trebao vidjeti i iz motornog prostora. Jedna ili dvije cijevi nakraju kao spljostene
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

Znam kako izgledaju. Jedna bi trebala biti negdje kod serva kočnica, druga bi trebala biti negdje iza 1 ili 2 cilindra.
--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

Ee da njih dobro ocisti.. Jel bus opet imal akvari u autu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

--->>>    click here      <<<---