Zvučna izolacija interijera

Autor Miha., 31 Kolovoz 2017, 17:17:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.


topolino

Uzmi si k flex u maritermu ista stvar imas i sa alu folijom. Ja bih prije poljepio krov bitumenskom trakom da sam krov ucvrstim. Tu bis vec dobio nesto i manje bis klimu kurio. Onda preko toga k flex i umrtvis drasticno puno zvuka.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

g3ar

TakoÄ'er same preporuke za MARITERM. Uzeo sam si 6 kvadrata (u trećem mjesecu), evo ti slika u prilogu, prva je debljine 8mm sa alu folijom, druga 10mm bez folije. I da rola je Å IRINE 1.5m, najmanja DUŽINA je 1m.
Clipboard01" border="0
<3JTD

Mike20

I ja sam tam uzimao i polijepio cijeloga Punta

danci1993

I ja sam punta jedinicu obljepio u k flex, makar mislim da je i ovo slicna stvar kao k flex.

Mike20


Nikic

Citat: g3ar  u 31 Kolovoz 2017, 18:54:57
TakoÄ'er same preporuke za MARITERM. Uzeo sam si 6 kvadrata (u trećem mjesecu), evo ti slika u prilogu, prva je debljine 8mm sa alu folijom, druga 10mm bez folije. I da rola je Å IRINE 1.5m, najmanja DUŽINA je 1m.
Clipboard01" border="0
Gear jel to samoljepljiva ili treba uzimati i ljepilo, jer nije to ni skupa stavka (izolacija)
I dali si obljepio komplet auto ili samo vrata

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Mike20


topolino

Takva neprenska izolacija se koristi za izolaciju ventilacijskih kanala i cjevi grijanja i hladenja u malo koristenim prostorima. Ljepilo drzi odlicno i dobro podnosi temperature. Ljudi su ljepili haube sa time i ljepilo drzi, no neki se znaju nakon par godina poceti mrviti pa vidis razliku u kvaliteti.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

g3ar

Nikicu na Fiatu sam lijepo samo vrata (dampirao) jer sam ugraÄ'ivao zvučnike. Na Å kodi sam dampao cijeli gepek. Slobodno možeÅ¡ ako imaÅ¡ vremena i volje izlijepiti cijeli auto (krov, vrata gepeka, vrata, pod ali pazi na rupe za odvod)
Kao što su ti kolege rekle, odlično drži, samoljepljiva.
CAM00061" border="0 CAM00062" border="0 CAM00069" border="0 CAM00082" border="0
<3JTD

Miha.

Uzet ću taj kflex, pa me interesira jel bolje s folijom? I što uopče ta folija blokira?

2mario2

Daj Miha kad to riješiš javi dojmove. I mene zanima to da si riješim na svom Puntu komplet

Mike20

Folija reflektira toplinu, sad koliko mjereno bi to bilo u odnosu na običnu ne znam.
Sa alu folijom sam lijepio na vrata i bočne stranice, a tamo gdje na to dolazi tepih- bez folije

Ja sam jednog Punta 2 oblijepio skoro skroz, razlika je bila poprilična.
S tim da sam Direkt ljepilo na lim, nisam stavljao bitumen ploče

2mario2

Citat: Mike20  u 23 Listopad 2019, 14:25:49
Folija reflektira toplinu, sad koliko mjereno bi to bilo u odnosu na običnu ne znam.
Sa alu folijom sam lijepio na vrata i bočne stranice, a tamo gdje na to dolazi tepih- bez folije

Ja sam jednog Punta 2 oblijepio skoro skroz, razlika je bila poprilična.
S tim da sam Direkt ljepilo na lim, nisam stavljao bitumen ploče
znači definitivno dobra investicija

Mike20

Da, izolacija buke izvana je bila bolja, muzika je bolje zvučala.
Al ak imaš loše nosače motora, buka i vibracije koje prenosi motor na kabinu, nemre nikakva izolacija riješiti