Fiat punto mk1 - pozicije koje? plave ili bijele

Autor Devoxx, 24 Prosinac 2015, 22:26:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kiky776

ÄŒekaj, slao te na vanredni zbog bijelih led pozicija ?  :speechless-smiley-038:
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

ipetrek1993

Nije slao nego samo  priprijetio
Rekao  je ovaj puta samo opomena , a sljedeci puta kazna i tehnički ako ih ne izvadim van

BluePunto

Citat: ipetrek1993  u 12 Ožujak 2016, 19:52:45
Ja sam stavil bijele led za pozicije, možda sam se namjeril na zeznuog policajca i moral sam ih pred njim skidati ili na izvanredni tehnički.
Kao u zakonu nigdje ne piše da se smije s prednje strane imati neka boja, a da nije žuta

Meni kad su skinuli tablice prije godinu dana zbog felgi i guma, srali su mi i za te bijele smd pozicije, isto mi je policajac reko ko i tebi,  da samo kaj je serijski/original moze bit na autu  :joj:

ipetrek1993

Citat: BluePunto  u 12 Ožujak 2016, 20:09:07
Meni kad su skinuli tablice prije godinu dana zbog felgi i guma, srali su mi i za te bijele smd pozicije, isto mi je policajac reko ko i tebi,  da samo kaj je serijski/original moze bit na autu  :joj:

Jesi imal upisane gume u knjižicu?
Zanimljivo je da ja mogu upisati u knjižicu gume 175 75 R14, a frend ne može pa su mu na tehničkom upisali 70 umjesto 75

core3i

Treba na farove nalijepiti žutu foliju, staviti H4 3000K i voziti u znak protesta.   :yahoo:

BluePunto

Citat: ipetrek1993  u 12 Ožujak 2016, 20:22:24
Jesi imal upisane gume u knjižicu?
Zanimljivo je da ja mogu upisati u knjižicu gume 175 75 R14, a frend ne može pa su mu na tehničkom upisali 70 umjesto 75

Pa nisam, zato su mi i skinili tablice 195-50-15 to se vise nemoze upisat na tehnickom nego se mora atestirat a ja nisam mogo ni to napravit, upisane imam 185-60-14 to su mi sad ljetne i pod napomenu imam zimske 175-70-13.

gandi

Naprijed smije biti bijelo ili zuto svijetlo.
Sva ostala, ukljucujuci plava i crvena su zabranjena. Tako nekako pise u zakonu, pa citajte.
A bijelo svijetlo je uvijek bijelo, nebitno dali je izvor svijetla LED, obicna zarulja ili petrolejka.

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

crev1986

Citat: gandi  u 12 Ožujak 2016, 22:07:43
Naprijed smije biti bijelo ili zuto svijetlo.
Sva ostala, ukljucujuci plava i crvena su zabranjena. Tako nekako pise u zakonu, pa citajte.
A bijelo svijetlo je uvijek bijelo, nebitno dali je izvor svijetla LED, obicna zarulja ili petrolejka.

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

Samo maglenke mogu biti zute  svjetla moraju bit bijela

franjo-fritz

Koliko ja znam nista nesmije biti osim bijele boje.. Nekad davno su auti iz francuske imali zute lampe al ni oni vise nemaju. Tak da jel.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

Ajmo malo ovo pročitati:


PRAVILNIK O TEHNIÄŒKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA

ÄŒlanak 20.

(1) UreÄ'aji za osvjetljavanje ceste i za davanje svjetlosnih znakova postavljeni na prednjoj strani motornoga i priključnog vozila ne smiju davati svjetlost crvene boje vidljivu s prednje strane vozila ni svjetlost bijele boje od svjetala i reflektirajućih tvari postavljenih na stražnjoj strani vozila, odnosno vidljivih sa stražnje strane vozila.


ÄŒlanak 24.

(3) Svjetlost glavnih svjetala (kratka/duga) mora biti bijele boje. Iznimno za vozila koja su prvi puta registrirana u Republici Hrvatskoj do 1. siječnja 1993. godine, svjetlost glavnih svjetala može biti žute boje.

ÄŒlanak 26.

(1) Prednja svjetla za maglu na motornim vozilima s četiri ili viÅ¡e kotača i na motornim vozilima sa tri kotača koja su Å¡ira od 1,30 m, mogu biti ugraÄ'ena i izvedena kao dva svjetla za maglu, a na motociklima kao jedno ili dva svjetla za maglu tako da daju svjetlost bijele ili žute boje.

ÄŒlanak 30.

(1) Prednja pozicijska svjetla na motornom vozilu s četiri ili viÅ¡e kotača i motornom vozilu sa tri kotača koja su Å¡ira od 1,30 m i na priključnom vozilu Å¡irem od 1,60 m moraju biti ugraÄ'ena i izvedena kao najmanje dva prednja pozicijska svjetla, a na motornom vozilu sa dva kotača, osim mopeda i motornom vozilu sa tri kotača koja nisu Å¡ira od 1,30 m kao jedno ili dva prednja pozicijska svjetla tako da daju svjetlost bijele boje.

ÄŒlanak 35.

(1) Svjetlo stražnje registracijske pločice, ovisno o tipu pločice na motornim i priključnim vozilima, mora biti ugraÄ'eno i izvedeno tako da daje svjetlost bijele boje koja se po pločici rasprostire ujednačeno bez tamnih ili izrazito svijetlih mjesta.

ÄŒlanak 38.

(1) Dnevna svjetla s prednje strane vozila smiju biti postavljena samo na motornim vozilima M i N kategorije iz članka 2. ovoga Pravilnika. Smiju se postaviti samo dva dnevna svjetla, bijele boje, vidljiva samo s prednje strane.

(2) Dnevna svjetla na vozilu moraju biti postavljena sukladno Direktivi Vijeća 76/756/EEC.
moraju biti homlogirana


NIKAD neće policajac prigovoriti za bijela svjetla, većina tih ebay ledica su plavo ljubičasta, al neki baš ne žele to sami sebi priznati

franjo-fritz

Znaci maglenke mogu biti žute al kratka i pozicije ne.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

Tak je, osim za starije aute koji su prvi put u Rh bili regani prije 1993, mogu kratka/duga biti žuta