Stilo - lezaj kompresora klime i klima opčenito

Autor xindi, 05 Lipanj 2012, 22:43:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

xindi

Pozdrav

novo remenje, spaner ali on i dalje cvili.
kad upalim klimu, onda muk, ali i onda se zna čuti ponekad.

kako to sanirati, svuk mi pili živce već neko vrijeme.
nekako mi smrdi da to ni nije baÅ¡ jeftin popravak  :|

stilo 1.9 jtd

kemba

drug utvrdi da li je lezaj kompresora klime
u skf u os ti je lezaj nekih 180 kn ako se ne varam
btv, zamjena prosta ko pasulj, mislim da trebas 10 kljuc skines kvacilo izbijes i nabijes novi lezaj i to ti je to
radjeno na mom karavancetu
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

xindi

Kemba, drugar, gdje trebam otići po taj ležaj, Å¡to trebam tražiti u trgovini, koliko love i jel se teÅ¡ko mijenja ( dal par hintova )  ;D

kemba

alo ljudi kakvo ispustanje plina iz klime, pa tu se radi o lezaju remenice a ne kompresora,
taj lezaj nema apsostrumfno nikakve veze sa plinom u kompresoru,

imas jedan vijak u sredini remenice ili ti kvacila kompresora, skines taj vijak izvadis tu sredinu i zatim skines remenicu na kojoj je taj lezaj

sljedece to ti treba je tokarski stroj (bar sam ja tako radio) potokaris onaj dio s remenice gdje je lezaj zapretlan, upresas drugi lezaj i ponovno zapertlas ili ti kirnerujes rub............

sve u svemu max 2 sata posla

xindi imas tu u gornjem postu broj lezaja, odes u skf na cepinskoj i kupis ga, kod Ä'oleta u radionu i ako negdje zapne zoviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

SEB

Citat: kemba  u 05 Lipanj 2012, 23:09:41
drug utvrdi da li je lezaj kompresora klime
u skf u os ti je lezaj nekih 180 kn ako se ne varam
btv, zamjena prosta ko pasulj, mislim da trebas 10 kljuc skines kvacilo izbijes i nabijes novi lezaj i to ti je to
radjeno na mom karavancetu
to vrijedi za stari model kompresora...novi se mora skinut kompresor i na kemiju se onda mijenja ležaj
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

kemba

njegov je stari tip ili ti 2002 godina, ja sam na 2003 godini a taj nacin mjenjao i nije bilo nekih problema
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

SEB

novi tip nema vijke da odšarafiš kuplung nego moraš improvozirat neke stvari a da bi improviziro moraš skinut kompresor...sad neznam kakav on ima kompresor no poanta je da postoje modeli na kojima se mora skidat kompreosr da bi se obavila takva vrsta popravka tj da se ne mjenja kompresor kako je to tvornica inače predvidila
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

loter

ja imam stila iz 2004 g meni je problem kad upalim klimu cuje se neko "ruzenje", nemogu sa nicim usporedit zvuk iz dosadasnje prakse, vjerojatno kompresor. Cim ugasim klimu auto normalno radi :)
Morat cu se pozabaviti sa tim

kemba

Citat: loter  u 01 Srpanj 2012, 08:22:49
ja imam stila iz 2004 g meni je problem kad upalim klimu cuje se neko "ruzenje", nemogu sa nicim usporedit zvuk iz dosadasnje prakse, vjerojatno kompresor. Cim ugasim klimu auto normalno radi :)
Morat cu se pozabaviti sa tim

u tvom slucaju ako ne cvili remen vjerovatno neki od lezaja unutar kompresora, jer ovaj lezaj ti se cijelo vrijeme vrti i cvilio bi bar malo dok nije klima upaljena
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

tempradrifter

meni je tak cvilio, kad bi upalio klimu prestajalo bi, ispalo je da je onaj natezač ispod klime
na kraju je otpao i ostao remen visit sam na Å¡erafu :)
onda sam samo skino šeraf jel taj zadnji natezač nemaju svi modeli, i evo funkcionira već mjesec dana
bez njega

FileFixer

Šubler u ruke i izmjeri vanjski promjer, unutrašnji promjer i debljinu, a zatim sa tim dimenzijama odi u trgovinu i kupi bilo koji lager.

                          E=mC^2 +/-3dB

aquarius017

Imam jedan problem s klimom, ako mi netko može pomoći savjetom...
Klimu sam dopunio u 3.mjesecu, i radila je super. Zatim je bilo ono kiselo kišno vrijeme, nisam palio klimu. Otprije 15-ak dana kako su poćele vrućine, upalio sam klimu, ali jako slabo hladi, tj. skoro pa nikako. Vozim tako s upaljenom klimom (sve se nadam kao proradiće), onda negdje stanem po gradu i ponovo palim auto dok je motor još ugrijan. Tada klima hladi kako treba, ali ta se radost izgubi nakon slijedećih 10-15 minuta vožnje i ponovo počne slabo hladiti. Jel postoji nekakav dio u sustavu klime, nemam pojma, koji može davati takve simptome?
Nine problem da je dopunim, ali nisam siguran oće li to riješiti problem. Usput, na tom dijelu motora gdje je kanalni remen/alternator i ostala čudesa osjete se vibracije, ono, treska se desni (suvozačev) dio prednjeg branika, a nekad se zna tresti i unutarnji retrovizor

sime

Trba vidjeti da li negdje pušta plin. Meni je nedavno puštao na jednom aluminijskom crijevu pa je to Toni riješio. Ako si kod njega punio unutra je fluorescentna boja pa se vidi ako negdje pušta.

aquarius017

Mislim da ima plina dovoljno. Kad upalim auto, a motor je već zagrijan, hladi super, ali nakon 10-15 min prestane hladiti?

sent from my HTC


the-rider

moguce da fali plina, kad se zagrije vise ne pali kompresor
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.