Fiat Stilo 1.9 jtd 85 kW nekoliko pitanja

Autor Vedran, 17 Studeni 2013, 12:37:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Vedran

Ovako, auto mi trokira na 2000- 3000 okretaja kad ubrzavam, kao da se zaguÅ¡i , vozio sam ga na dijagnostiku i nije pokazalo nikakav kvar, očiščen EGR, novi maf, očistio MAP, svi servisi, ulje, filteri zamjenjeni prije 1000 km, sva crijeva od turbine, intercoolera i on sam opran tj., odmaščeni, dok sam to skidao, pregledao malo turbinu, kao da malo ima lufta na osovinici ( to sam isprobao malo prstom ;-) ), auto ima normalan zvuk dok radi i kad dodam gas turbina ne proizvodi nikakve čudne zvukove tipa zviždanje i sl. Kad je auto na leru, kao da malo izgubi snagu, ali skoro neprimjetno, opadne broj okretaja,gledam onaj VNT actuator na turbini kad dodam gas on se pokrene iako sam čak sumnjao na njega, joÅ¡ jedna stvar koju sam primjetio je sljedeće; kad sjednem u auto prije nego ga upalim pritisnem pedalu kočnice i ona bude tvrda, kad upalim auto ona normalno radi, ima li kakve veze vakum pumpa s prethodnim trokiranjem, jedino nisam injektore ispitivao, joÅ¡ je to ostalo da provjerim. E sad molim da netko tko zna da mi odgovori, na pitanje u vezi turbine i tog njenog VNT aktuatora, u vezi vakum pumpe da li ona ima kakve veze s prethodnim trokiranjem, Stilo me jednostavno izluÄ'uje, doÄ'e mi da ga prodam i kupim golfa sdi  :zuma:

zetsthebunny

Pozz...
Nisi nista rekao kako pali, jel pali normalno onako veselo ili mu treba malo vise...
+385977970759 Zlatko

Vedran

Pali normalno, nisam primjetio da nešto štuca, a i prije 2 mjeseca stavio novi akumulator tako da dobro kreše, nešto da budem iskren sve mi više nalikuje na dizne, da pritisak na njima nije dovoljan da ubrizga dovoljnu količinu goriva, ili što već

kemba

Pa da su dizne dimio bi plavo crno!!! Dal ti je ikad krepao u voznji??? Tipa opletes ga po gasu pocme navlaciti i crkne?

Sent from my ST26i using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

a.m

imas jedan ventil koji ti je povezan sa turbinom malim tankim crijevima stoji ti na vozacevoj strani iza branika neznam kako bih ti objasnio lijevo od filtera zraka probaj njega zamjenit mislim da ja imam jedan pa ako hoces dam ti da probas ja sam svoj mjenjao imao sam slicne simptome

Vedran

Nije nikad krepao, kad ga upalim i krenem samo malo crnog dima baci skoro pa neprimjetno i kasnije viÅ¡e ne dimi, čak sam sumnjao i na senzor okretaja radilice zbog variranja okretaja, neznam nisam ni sam pametan, nadam se samo da ona vakum pumpa nema nikakve veze s tim, može li ventil na turbini onaj Å¡to nalikuje konzervi paÅ¡tete  :D uzrokovati takve simptome mislim na VNT, jedino joÅ¡ nisam EGR probao zatvoriti ali pokazalo bi greÅ¡ku na dijagnostici ili  :82:

Vedran

A.M hvala svejedno, a pogledati ću joÅ¡ i taj ventil, majke mi lud sam već od moglo bi biti ono ili ovo, netko je dobro rekao; ako hoćeÅ¡ hobi kupi si fiata  :)

Vedran

Hvala na svim sugestijama, ali ipak je bio problem u EGR-u, stavio sam metalnu pločicu i rijeÅ¡io problem, ne kužim stvarno taj EGR ni zbog ekologije, a ni zbog bržeg postizanja radne temperature motora, potpuno nepotrebna stvar, jer Å¡to se tiče ekologije kad vidim kakve Å¡kropocije proÄ'u na tehničkom pregledu, uopće me ne brine ekologija :boss

mlugaric2

Kada smo kod turbine...imam je dan problem i ne mogu shvatiti što bi moglo biti, sumnjam na turbinu pa sam odlučio pisati u ovu temu.

Dakle da krenem, radi se o fiat stilu 115ks, 1.9jtd 2005 god. sa 260000km auto je uvežen iz Italije i kada sam ga uzeo nisam dobio nikakvu povijest auta. Kako nisam bio siguran sto je promijenjeno, a sto ne odlučio sam napraviti veliki servis(zupčasti, natezaći, filetri svo mogući, pumpu, itd.), kada sam doÅ¡ao kod mehaničara rekao mi je da u intercoolerui ima ulja, i da mi je EGR problematičan. Mehaničar je očistio EGR ventil, i intercooler. Nakon toga, s autom je sve bilo u redu(daljnjih 2000km), no prije nekih tjedan dana naprosoto je prestao vući, kao da se turbina ne pali, a kada preÄ'em brzinu veću od 130km/h pali se safe-mode(to znam jel mi je mehaničar rekao), e sada odem ja do mehaničara sa nekim savjetima o tome da mi je možda otiÅ¡ao MAP, pa senzor tlaka, pa EGR. No, po njegovom je trubina dala svoje(od zadnjeg servisa fali bar litra ulja) skidao je usisnu granu, e sada, zanima me dali je moguće da turbina krepa za 2000km i Å¡to bi moglo biti po srijedi, i dali je to uopće do turbine ??

Napominjem, kada stisnem gas iznad 3000okr zadimi(bijeli dim), i kočnica mi je izuzetno kruta i tvrda prije nego upalim auto(možda senzor tlaka, ili ???)...Uglavnom, hvala na pomoći!

Dosta mi je hitno da to riješim, jel puno putujem. :)

Vedran

Pozdrav prijatelju, ovo sto kazes za potrosnju ulja moguce je da je turbina riknula i da dimi a taj famozni egr netreba ti pretstavljati nikakav poseban problem mozes ga zablindirati metalnom plocicom ili ako je mjet da ga elektronski iskljucis u sklopu chip tuninga o tome vec imas x tema na forumu, a sto se tice male kolicine ulja u intercooleru to ti je normalno zbog uljnih isparavanja posto to nije nova masina a normalno da preko cijevi od iberlaufa dospije mala kolicina do turbine pa do intercoolera

mlugaric2

Hvala na odgovoru, nisam bio u mogućnosti prije odgovoriti.
Bio sam kod jednog drugog mehaničara koji se bavi elektronikom, ćisto zbog diagnostike, da ne moram raskopavati cijeli auto. Ugalvnom, ostao sam Å¡okiran kada mi je pokazao tri različite kilometraže na autu, jedna ima i to je ova koju sam naveo (260000km) druga je na 157000km, a treća je na 410000km, jel to moguće, znam da ne spada u ovu temu, ali malo sam zbunjen  :zbunj :zbunj

Auto je kupljen preko neke slovenske firme koja uvozi aute iz Italije(znam kemija... :trus :trus), no nisu mi jasne te kilometraže, kada sam ga uzimao na tabli je pisalo 254000km, jel postoji mogućnost da se neÅ¡to prebrikalo i dali se može uopće neÅ¡to pokvariti kod brojčanika za kilometražu (bilo kojeg, jel očito ih ima viÅ¡e  :hm: :hm:)

Hvala na odg.

Vedran

Nije se nista prebrikalo nego netko tko je skidao kilometrazu skinuo je samo sa kilometar sata,nije sa CPU,sa ABS i jos nekih komponenti zato ti i ocitava sa tri mjesta razlicitu km

draĹžen

Kojom dijagnostikom otkriti stvarnu kilometrazu? Moja je isto mutna. Auto i na  satu 138 tkm a nasao sam neki papir od ekotesta iz italije prije godinu i pol gdje je pisalo 144 tkm.  Mislim,autom sam zadovoljan pa nek ima i 400 tkm ali bilo bi lijepo znati. Ovaj papir sam nasao u knjizici zaljepljen je ostao izmeÄ'u stranica knjige upustva. Nisu ga skuzili,valjda.

Vedran

Sto manje znas manje ce te boljeti glava, salim se naravno,mislim da to mozes u ovlastenom servisu provjeriti, ako ti je s autom sve ok i ako ga mislis duze vrijeme voziti kilometraza je manje bitna, a sto se tice smanjivanj kilometraze nikada mi necemo dostignuti kulturu zapada,nasim svercerima je bitno da nas zaj.bu dok je npr; u Njemackoj vracanje km krivicno djelo i mozes dobiti 5 god zatvora ako te uhvate