Stilo 1.9 16v MultiJet - MAF problem

Autor irv, 03 Siječanj 2014, 15:39:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

irv

Pozdrav ljudi i kao prvo sretna vam nova!

E sad, stilo mi slabo prima gas (lijeno)
Kad odspojim MAF radi ok!! Napominjem da nema dima ni ovako ni onako!
Ide super, jedino potrošnja nije bajna nimalo!!!

Probao bih ga mjenjati, sutra mogu dobiti drugi sa otpada (novi orig. košta nemalo) a pitanje je:
Ako ga nema za stila 140ks, koji još bi mogao pasati?
Pretpostavljam svi fiati i alfe 120, 140 i 150 ks?? A od običnog JTD-a 115 ks?

Hvala znalcima na pomoći...

bojan88

Od obicnog 115 ne pase, ja stavljao, ne javlja gresku nego kasno podje vuci tek poslije 2500 rpm, kad sam stavio od 140 ide kao metak 1 :dance:

irv

Hvala na odgovoru!

A prije nego si mjenjao su bili isti simptomi? Lijen na gasu?

Stavio si od stila ili alfe???

Miki

Citat: irv  u 04 Siječanj 2014, 23:58:57
Hvala na odgovoru!

A prije nego si mjenjao su bili isti simptomi? Lijen na gasu?

Stavio si od stila ili alfe???
Stilo i Alfa(misliÅ¡ na 147?) su isti auti po platformi i skoro identični po dizel motorizaciji tako da nadji sa m-jeta,stavi i deri dalje  :ok:
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

cupavica lorena

moze i od opelovih 1.9 cdti motora,saab 1.9 tid vector motora
ako nemate hobi,kupite fiat

irv

 Odlično!
Koliko sam skužio paše od bilo kojeg JTD motora novije generacije tj. Multijeta!
Jedino ne ide od prvih JTDa, tj do 2004!

Hvala svima, javim rezultate!

cupavica lorena

dobro si shvatio,napisao bih ti jos modela ali to je ionako egzotika tako da ti je lakse od ovih modela naci
ako nemate hobi,kupite fiat

bojan88

#7
Citat: irv  u 04 Siječanj 2014, 23:58:57
Hvala na odgovoru!

A prije nego si mjenjao su bili isti simptomi? Lijen na gasu?

Stavio si od stila ili alfe???



Kod mene nije htjeo preko 3000 rpm


evo ti broj po kojem mozes traziti

BOSCH    

0 280 218 120

FIAT    

46811122


Ne moras kupovati komplet kuciste mozes sam maf, mislim da se kod nekih multijeta od 88 KW ne moze samo ulozak izvaditi nego je sve zajedno... mozda grijesim

irv

To je i plan B, mjenjat samo ulozak, tj senzor!
Htio sam ga već skinuti ali ima neki šugavi torx sa rupom i 5 KRAKOVA... Naravno!!!
Tako da vidjet ću šta uspijem iskopat!

Vedran

Prijatelju možeš samo senzor zamjeniti, paše i od opela kao što je prethodno čovjek napisao, a što se tiče skidanja moj savjet ti je da ga skineš komplet sa kučišta filtera zraka jer su oni torx vijci zeznuti za odvrnuti što zbog skučenog prostora a i zbog dužine samog torx odvijača, inače potrebna ti je gedora 10 s malo dužom račnom (produžetkom), a ako imaš vremena za zezanje možeš i sa običnim okastim ključem 10 govorim da je bolje skinuti sve tako da možeš očistiti i kučište maf-a jer zna biti i zauljeno i na mrežici zna biti kojekakvog smeća, a i lakše ćeš odvrnuti maf senzor, svakako poslje zamjene odvezi nekome na dijagnostiku da ti obriše grešku na cpu, obavezno zamjeni zračni filter, moja preporuka ti je bosch ili pierburg maf sensor iz razloga što je to i original, odnosno prva ugradnja, imaš i onih jeftinijih shitova kineskih ako ti je skupo, ali pošto je multijet samo original od te dvije marke, eto toliko od mene to je moj savjet jer sam imao isti problem, u svakom slučaju sretno :ok: