Fiat Stilo EGR Ventil

Autor Juventino, 22 Siječanj 2014, 14:30:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Juventino

Pozdrav forumasi
Imao sam problem auto mi je bilo tromo do 2000 obrtaja i poslije 3200,skinuo sam EGR Ventil bio je zaprljan(nisam ga cistio),zatvorio sam ga limom na mjestu gdje se veze za granu,nisam ga istekao iz stekera,al cini se nisam nista dobio,i dalje isto sve...
Samo sam dobio los rad motora,nemirno radi,valjda kako sam cistio tamo krpom gdje je leptir gas,i sad kad pritsnem onu pumpicu ler se smiri i lijepo radi...
Kako to da mi tako ostane,da li trebam ponisiti nesto,skidati kleme il tak nesto da se vrati ler kakav je bio...
On ne varira al ne radi kako je radio,volan se trese...
Molim vas za pomoc i odgovore...
Hvala unaprijed

bojan88

Moze bit maf, moze biti Pitburg ventil moze biti map, odvuci na dijagnostiku nek ti provjere te senzore,

Juventino

Citat: bojan88  u 22 Siječanj 2014, 14:42:48
Moze bit maf, moze biti Pitburg ventil moze biti map, odvuci na dijagnostiku nek ti provjere te senzore,

Na dijagnosti ci je bio,imao je samo gresku EGR Ventil,medjutim ja sam ga zatvorio al sve isto...
Danas sam skidao MAF Senzor cistio,i mislim da on ne radi jer se auto i bez njega i sa njim isto ponasa...
Samo da te pitam jel moguce do njega da je ako ja stisnem gas do kraja u drugoj i on me zalijepi za sjediste od 2000 do 3000 i onda odjednom kao da se zagusi auto,kazaljka obrtomjera sporo raste dalje cak i u toj drugoj brzini???

bojan88

Koje ti je stilo godiste, ako je EGR VENTIL obicni mehanciki onda ga mozes zatvoriti obocnim limicem (ako nema nikakvog stekera na sebi ), ako imas steker koji ti ide na egr ventil onda ga ne mozes zatvoriti samo limicem moras ga ugasiti softwerski.

po tvojoj prici ako si vozio auto na dijagnostiku i prijavio ti gresku na EGR  u tebe je EGR sa stekerom i nemozes ga zatvoriti ti, moras voziti auto kod nekog tko radi remap,

Ti u tom slucaju mozes uraditi ovo , i skinuti taj limic,

http://www.fiatforum.com/stilo-guides/156040-1-9-multijet-150-egr-valve-removal-cleaning.html

Juventino

Citat: bojan88  u 24 Siječanj 2014, 13:47:15
Koje ti je stilo godiste, ako je EGR VENTIL obicni mehanciki onda ga mozes zatvoriti obocnim limicem (ako nema nikakvog stekera na sebi ), ako imas steker koji ti ide na egr ventil onda ga ne mozes zatvoriti samo limicem moras ga ugasiti softwerski.

po tvojoj prici ako si vozio auto na dijagnostiku i prijavio ti gresku na EGR  u tebe je EGR sa stekerom i nemozes ga zatvoriti ti, moras voziti auto kod nekog tko radi remap,

Ti u tom slucaju mozes uraditi ovo , i skinuti taj limic,

http://www.fiatforum.com/stilo-guides/156040-1-9-multijet-150-egr-valve-removal-cleaning.html

Fiat Stilo JTD 85KW 2002 ima steker na sebi,i meni se cini da sam samo pogorsao situaciju od kako sam ga zacebio,sad mi cesce izbaci kad upalim ENGINE FAULT crveno,i danas mi se auto ugasi u voznji izbaci neki greski,procitao sam samo EPS Fault,ugasio kontakt i odmah upalio i sve uredu opet...
A MAF sam istekavao i radi potpuno isto i sa njim i bez njega,znaju varirati obratji malo na leru...
Hvala druze sto pomazes..

bojan88

#5
Moze biti dosta toga, mozes pokusati ovo doles ispod , ali prije svega skini limic i ocisti egr, mada to nebi biti uzrok gasenja auta imas par linkova ispod sto bi mozda pomoglo.

Ali dijagnostika bi prvo bila po mojoj preporuci i to od nekog prijatelja kojeg ces moci malo *** jer ces se nadavati vjerovatno ovim indijancima u servisu za ciscenje greski a nista nece napraviti

http://www.fiatforum.com/stilo-guides/99828-d4-connector.html

ako ti javlja toliko greski mislim da bi mogao biti i d4 konektor u pitanju i ovo ispod, 

http://www.fiatforum.com/stilo-guides/313986-how-clean-dry-out-fuse-box-near-battery.html

takodje moze biti i konektor na samom ecu od ECU, ili ABS, ali  ako nisi strucan za ovo, ne pokusavaj sam da nebi napravio jos veci problem, ako budes sto radio prvo skini klemu sa akumulatora,

Pricekaj da ti se jos par kolega sa foruma javi koji su imali ovakav problem jer je na tim stilo do 2004 god problematicna ta struja, korodiraju kontakti pa izbaciva nenormalne greske !!!!

Juventino

Samo da zatvorim temu,bio je problem samo MAF Senzor sto se tice vuce,stavio polovan BOSH i sad auto odnese ko formula ;) Hvala Bojane na pomoci