Fiat Stilo JTD - preporuka koje ulje u motor

Autor Juventino, 09 Veljača 2014, 17:42:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

raymo_

Citat: Juventino  u 10 Veljača 2014, 07:57:19
U dosta tema na ovom forumu preporucuju 10w40,sad koja je razlika izmedju 5w40?
I znaci da necu pogrijesiti ako uzmem i Castrol,Total...itd
Nemoj castrol i total bolje valvoline jedino ako imas rodjaka pa da ti donese sa strane..
moze shell nije lose a ravenol osobno koristio nije lose al ako mozes bolje uzmi za seleniju se javi na pp ako hoces nju pozz

ivanm

ma kakav valvoline u fiata, zaboravi to..

kemba

kod mene total 10w40 vec dvije godine i nikakvih problema
dok mi je mara 2.4 jtd papala castrola 5w40 ko gladna
tako da selenija numero uno i po mom total odmah polje nje
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

Juventino

Citat: kemba  u 13 Veljača 2014, 22:15:03
kod mene total 10w40 vec dvije godine i nikakvih problema
dok mi je mara 2.4 jtd papala castrola 5w40 ko gladna
tako da selenija numero uno i po mom total odmah polje nje

pa koja je preporuka tvoja jel 10w ili 5w

aquarius017

Ni Valvoline ni Castrol nisu proizvoÄ'ači ulja nego brandovi, dakle od rafinerija kupuju bazna ulja, miksaju i "prodaju" vlastito ime. Nemojte krivo razumjeti, niÅ¡ta loÅ¡e ne mislim o njima.
Za JTD motor vjerujem da je, osim Selenie, jednako dobro (ako ne i bolje) Shell Helix Ultra 5W-40. Ako je za taj motor propisano ulje koje ispunjava specifikaciju FIAT 9.55535-Z2, onda je to to.
Iako s druge strane, u Lagunu 1.9 dci sam šest godina stavljao ulje iz Lidl-a 5W-40 (cca 30 kn/litra) i sve super, bez trošenja ulja ili bilo kakvih pi*darija

pelepelezg

5w40 je za jtd motore i amen nikakvih 10w40

Prijeko

Citat: aquarius017  u 14 Veljača 2014, 10:00:10
Potpisujem
Citat: pelepelezg  u 14 Veljača 2014, 09:56:55
5w40 je za jtd motore i amen nikakvih 10w40
To je ono Å¡to narod izbjegava svo vrijeme.
Ja bih preporučio za sve motore sa turbinom 5w40 pa bio JTD ili ne.
Kad je turbina u pitanju, onda se ne možemo zezati a u motor bez turbine se može i 15w40 a 15w40 stavljati u motor sa turbinom je smrt za turbinu.

sime

Moj na seleniji TD 10W40 odradio vec 312tkm. Slazem se da je 5w40 bolje ali ovo je stavljano od prvog dana i ja sam samo nastavio, tako da nije toliko lose za turbinu jer je jos originalna.

aquarius017

Promijenio sam ulje i filter, sad sam za probu stavio Pennasol 5w-40

sent from my HTC


Mahoney

Ja koristim Seleniu TD u Puntu,prosli vlasnik je nju sipao pa sam nastavio tradiciju  ;D .Sve radi normalno,ne potrosi ga nista od zamjene do zamjene! Ja jos ne vidim razlog za 5w40,jer nam je klima svakako blaga :)

stilo gospić

Citat: sime  u 14 Veljača 2014, 16:02:21
Moj na seleniji TD 10W40 odradio vec 312tkm. Slazem se da je 5w40 bolje ali ovo je stavljano od prvog dana i ja sam samo nastavio, tako da nije toliko lose za turbinu jer je jos originalna.

slalžem se
i meni je od prva dana  selenija td 10w40 i nikad problema.

jasamtaj

da li valja castrol EDGE FST 5w40 fully synthetic piše da je za fiat ali broj je fiat 9.55535-S2 a vi ste pisali da treba biti fiat 9.55535-Z2 u cemu je razlika u slovu (S) i slovu (Z)

chakija

castrol ne paÅ¡e jtdu, a ni mnogim starijim dizelima...proÄ'e kroz turbinu i karike..
..spomenuti shelovi (hx7 i ultra), selenije wr i 20k  su najbolja ulja za jtd i ni sa jednim se neće pogrijeÅ¡it i tu je kraj priče i filozofije.

draĹžen

Koliko je selenia wr? Ja imam td 10 40 ali sad ce mi izmjena pa cu staviti wr i drzati 15 ak tkm.  Td cu drzati oko 10 tkm. Ovo mi je prvi jtd pa nemam iskustva. Mehanicar mi je preporucio td kad sam prvo ulje stavio ali..

sime

Kod mene Selenia TD već 350tkm, za sad nikakvih problema