Kako znati koji nosač zamjeniti?

Autor drazenJTD, 14 Veljača 2014, 01:06:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

aquarius017

PronaÅ¡ao samo original OE FIAT 51711216 po cijeni 380 kn  :).

Cijene su poprilično šarolike za jedan te isti dio, od 570 do 800 kn, ovo je najniža cijena što sam našao.

dgudan

Citat: aquarius017  u 12 Ožujak 2014, 13:05:43
PronaÅ¡ao samo original OE FIAT 51711216 po cijeni 380 kn  :).



Ovo je dobra cijena!
Jesi li imao sreće sa "onim" drugim, kontra nosačem? Mislim lijevim odnosno desnim gornjim - kod posude za pranje stakla...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

aquarius017

Prvo ću promijeniti ovaj, treba bi mi doći u petak pa možda ga isti dan i montiram ako meštar bude moga. Pa ako i dalje bude vibracija onda ću i njega minjati

aquarius017


aquarius017



Sat vremena posla. Najviše vremena ode na skidanje kutije akumulatora... Nisu talijani mogli to malo bolje riješiti?
Uglavnom, barem 90% vibracija riješeno, napokon :-)

sent from my HTC

dgudan

Super informacija!
A još bolje da ti je problem, kao što kažeš, gotovo riješen!
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

aquarius017

U usporedbi sa starim nosačem, ovaj je puno masivniji.
Napokon se retrovizor na šajbi više ne trese :-)

sent from my HTC


aquarius017


sime

 :ok: Po kutiji bi rekao da je ovo zamjenski AKRON. Je li po katalogu za JTD ili za 1.8. Isti takav je i moje koji je plaćen skoro duplo viÅ¡e. Odlično si proÅ¡ao.

aquarius017

Prema OE Å¡ifri sa kutije (46781889), u online katalogu stoji da se ovaj nosač ugraÄ'uje samo u Stilo 1.9 JTD 85kW i Stilo 1.9 JTD Multijet 88kW.

Uvijek se isplati čačkati cijene dijelova, jer su razlike od dućana do dućana ogromne. Isti ovakav nosač sam mogao platiti i 800kn.

draĹžen

Jesi imao tresnju motora kod gasenja s starim nosacem i da li je to s novim nestalo?

aquarius017

Motor ka motor se nije tresao, ali je u leru sve u kabini vibriralo, čak i poklopac motora. Ugradnjom novog nosača eliminirano je cca 90% vibracija, možda još da promijenim i desni nosač, ne znam. Motor se kad ga gasim malo zatrese svaki štajaznan svaki 20.-ti put, al to je bilo i prije nego san stavija novi nosač, tako da to nije do njega.

sent from my HTC

draĹžen

I ja imam velike vibracije. Auto sam tek kupio. Nisam ni prvi tank potrosio. Budem na izmjeni ulja trazio mehanicara da pogleda. Ovo mi je prvi dizel i nemam bas iskustva.

aquarius017

Svaka njima čast, al većina majstora je za qrac, čast iznimkama. Tri meštra, tri dijagnoze. Pročita sam sve o ovome na nekoliko foruma, kupim nosač i odem kod jednog majstora, a on meni "ti stvarno misliš da je do toga?". Ma mijenjaj i ne ***. I riješim problem. A koji podsmijeh je bio kad sam spomenuo da sam to čitao na forumu...

sent from my HTC


aquarius017

E da, kad vidim da se nosači stručno testiraju pajserom, kosa mi se diže

sent from my HTC