par pitanja o 1.3mjet

Autor stipe, 09 Listopad 2014, 09:05:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tempradrifter

Meni je na gp 1.3 prosjek 5.6 a na stilu 1.9 ista relacija 6.2, s tim da je razlika u performansama dramaticna i potpuno je neopravdano vozit anemicni mrtvi 1.3

Mahoney

Kako je onda voziti 1.2 s 3 klipa,ako je 1.3 spor  :D

stipe

pa i nije neka razlika :D

punto 1,3, 75ps, 190 Nm, 0-100 13.6s, max 165 km/h, 5-speed
polo 1.2    ,75ps, 180 Nm, 0-100 13.9s, max 172 km/h, 5-speed


tempradrifter

Citat: Mahoney  u 18 Studeni 2014, 11:53:10
Kako je onda voziti 1.2 s 3 klipa,ako je 1.3 spor  :D
Puno lakse jel taj nema turbo rupetinu

boombee

Citat: tempradrifter  u 18 Studeni 2014, 11:46:43
Meni je na gp 1.3 prosjek 5.6 a na stilu 1.9 ista relacija 6.2, s tim da je razlika u performansama dramaticna i potpuno je neopravdano vozit anemicni mrtvi 1.3

za vas profesionalne racere je možda anemični, mrtvi
za nas normalne vozače je sasvim dostatan za naše obiteljske potrebe
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

tempradrifter

Citat: boombee  u 19 Studeni 2014, 09:50:19
za vas profesionalne racere je možda anemični, mrtvi
za nas normalne vozače je sasvim dostatan za naše obiteljske potrebe
Pa upravo obrnuto meni ga nije problem stisnutnu visoke okretaje i drzat na kuplungu da krene, dok npr. Neko nazovi normalan nece moc izletetir sa sporedne ceste na glavnu jel auto ubrzava ko da ima 10ks ispod turbo rupe i tine postajes opasnost na cesti

stipe

voznju prilagodjavam uvjetima na cesti, jel tako?

sto znaci da ako tribam izletiti, onda cu ga turirati i stiskati, prema tome opet nema problema...

ali to napravim jednom u tjedan dana, totalno nebitno...

boombee

Nakon pola sata sa ovim motorom je svakome jasno kako ga treba voziti.
Ja sam se sa tim pomirio isti dan kad sam ga kupio i viÅ¡e ni ne razmiÅ¡ljam o tome  :ok:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

stipe

inace, sa autom sam odusevljen, nabavio sam i kabel za dijagnostiku, neke sitnice gasio, neke palio, radi ka urica


evo jos malo o potrosnji...

po gradu se krece oko 6, dosta je hladno i kratke su relacije, pa je i ocekivana potrosnja. bas me zanima kad dodju topliji dani sto ce biti...

izvan grada sam isao samo jednom, kratka relacija (15km), nabavio sam OBD2 pa pratim stanje na mobitelu

pri 80-90km/h konstantne voznje, nakon 15km mi je pokazao potrosnju 3.2l/100
ici cu sukoro u sibenik, pa cemo onda viditi...

isao sam opet u zagreb, i opet ulio u zadru prije puta.

nas troje u autu, nisam ga niti malo stedio, stalno je bilo cca 140-160, nekoliko puta do 180, kroz tunele 100, dva tri sata po zagrebu i opet nazad istim tempom...

zena se jos vozila cetiri dana po zadru i onda smo opet livali - 5.6 l/100km   :resp

tupi kut

inače jako loÅ¡i trocilindrični motori folcvagenovi,loÅ¡ auto,loÅ¡ odabir,loÅ¡e ubrzanje,ružan do bola,smeće.....ja bi to u sirovinu pa u kocku.......ili neko skladiÅ¡te za sijeno i slično    :P :P :P
miki ZD

DinoG

Pa tu je negdje potrosnja i na 1.3 mjet-u. Znalo mi se par puta zalomiti da na 80 u petoj pokazuje i 2.8 potrosnju, ali ja nemam zivaca tako voziti pa nikad ne bude takva :D

Evo bas nedavno je nas 4 bilo u Zg-u, prepun gepek robe, podravskom tamo, 3 dana se nas 5(4 + osoba kod koje smo bili)vozalo po Zg-u, autoput kuci i potrosnja nakon svega toga je bila 5.5 s tim da nisam uopce pratio potrosnju nego sam samo vozio :)

cicili

i onda nek mi neko kaze da se plin ne isplati, barem u ovim klasama auta je daleko najisplativiji..  :D

topolino

Po gradu definitivno sta bis radije placao za 9l potrosnje litra po 10.50 ili 5kn
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cicili

I po gradu i na otvorenom. Bolje 7-8l plina nego 6 nafte. :D

DinoG