Fiat Stilo mjet 1.9 16v 150HP bjeli dim povremeno

Autor Tropix, 10 Studeni 2014, 20:29:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tropix

Pozdrav,

Zanima me  da li je neko imao isti problem i kako je rijesio, desava mi se da ponekad zapusi bijeli dim obicno na semaforu u  koloni i ne moze se tacno odredit nekad je to kad tek krenem nekad poslije duze voznje nikad se ne zna, bio sam kod par majstora i svi kazu razlicito pa sam u dilemi sta da radim, jedan kaze egr ventil i crijevo do turbine, drugi otisla turbina, treci dizne itd. itd...

Auto vuce ne gubi snagu i zvuk tubrine je normalan kao sto je uvijek bio nije se promijenio, zadimi kad je na idle bijeli oblak izbaci i to je to kad krenem nestane i opet nekad isto tako se desi, ne trosi ulje vrlo malo sipam castrol 5-40 ne trosi ni vodu sta mislite sta je problem ??? bio sam na dignostici i nema nikakve greske parametri turbine uredu, vrijednosti na diznama isto uredu pravio sam i logg u voznji nema nista cudno da se ponasa na diagnostici ----

https://www.youtube.com/watch?v=2_ls2j-8bzw

ovako slicno pusi i gusti bijel dim

EGR? :zbunj

LP

raymo_

Kondenz hladno je vrijeme a i kakva je temperatura motora termostat.kad se zagrije trebalo bi prestati.tesko je to ocjeniti. :good:

Multijet

Moje iskustvo je da se nakon žešće vožnje znalo dimiti bijelo jer je izgarala čaÄ'a i druga nakupljena sranja, kako u vožnji tako i za vrijeme stajanja dok nije izgorilo na 1,3 mjet motoru bez dpf-a. Na 1,9 mjet motoru sa dpf-om za vrijeme regeneracije zna u retrovizoru se vidjeti malo dima dok prilikom stajanja dimi crno-plavo dok se regenerira, poslije niÅ¡ta ne dimi. ImaÅ¡ li dpf?
0989739290

kemba

tu može biti čuda
dpf se na čisti u radu na leru tako da to moš odmah odbaciti ako ga imaš

gle može te saksat turbina da slini pomao al to bi vidio na potrošnji ulja
može ta hladnjak povratnih plinova da je progorio i slini malo antifriza u usisi pa dimi bijelo
može  bit egr  ali blindiras egr i ujedno si otklonio sumnju s dva moguća kvrara egr i hladnjaka povratnih plinova
mog biti i injektori ma može čuda biti

kak ti motor radi hladan/topal
dal zatrzava ii radi ravnomjerno dal ima oštriji zvuk nego prije


da sam na tvom mjestu
krenuo bi od jednostavnijih stvari tipa egr
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

elak

ako dimi bijeli dim može da miješa vodu tj. da ti negdje na glavi pušta ili brtva glave ili je glava negdje ima pukotinu.Vidi da li ti u posudi za antifriz fali antifriza, ako fali onda je to. Manji je problem da dimi crni dim nego bijeli ,