1.9 JTD / JTDm 8 /16V - Termostat

Autor alenzg, 06 Ožujak 2015, 13:02:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

buzz11

Vjerovao ili ne, al taj termostat od 50 kn sigurno bolje radi od ovog za 700. Stvar je konstrukcijske naravi. Ovaj od 50 ide direktno u cijev. Nema plasticno-metalnog kucista, nema disipacije topline kroz kuciste. Ovakvi novi termostati napravljeni su samo da vise kostaju.Princip rada je potpuno isti. Nema nikakve razlike.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

draĹžen

Citat: alenzg  u 13 Ožujak 2015, 08:35:35
Ok, vas obojica imate 85 kW JTD, kod mene je Multijet 103kW, pitanje da li bi iÅ¡ao taj iz R4...ali opet teÅ¡ko mi povjerovat da neÅ¡to Å¡to koÅ¡ta 50 kn može bolje radit od nečeg Å¡to koÅ¡ta 700. S druge strane, danas je uglavnom sve tempirano da ode čim proÄ'e garantni rok po mogućnosti, nekad su se stvari radile kvalitetno i da traju, tako da nisam pametan viÅ¡e...
nema veze sto je 40ak kn. ProizvoÄ'ač je renomiran. To je samo starija verzija termostata koji ide u cijev. Ide to u dosta auta osim r 4.

Delta TD

kada sam jednom prilikom došao u lokalnu trgovinu auto dijelova i tražio termostat za reno 4 svi su mi se smijali od kuda sada to jer znaju da s talijankama i talijanima sarafam,, i naravno ni to nisu imali ali već drugi dan je stigao magneti-mareli za 55 kn i mogu reći da radi odlično,, a probajte na google slike upisati termostat jtd,, pa će vam izbaciti i poljske i svakave forume s istim poslom,, samo što taj termostat od R4 ide i na Clio 1,1
098871798

draĹžen

Citat: Delta TD  u 13 Ožujak 2015, 19:00:03
kada sam jednom prilikom došao u lokalnu trgovinu auto dijelova i tražio termostat za reno 4 svi su mi se smijali od kuda sada to jer znaju da s talijankama i talijanima sarafam,, i naravno ni to nisu imali ali već drugi dan je stigao magneti-mareli za 55 kn i mogu reći da radi odlično,, a probajte na google slike upisati termostat jtd,, pa će vam izbaciti i poljske i svakave forume s istim poslom,, samo što taj termostat od R4 ide i na Clio 1,1
to svi rade. I u engleskoj,srbiji,italiji i poljskoj. I rusiji naravno. Nije to nas izum. Njegov originalni ne valja i jedina mu je prednost kad krepe ostaje otvoren

iggy_pop

#34
Cekajte ljudi pls samo da rezimiramo.
Znaci uzme se od r4 termostat i samo se "zgura" u crijevo????
I to je to???
Ljeti mi se temperatura popne na pola i tu stoji. Ali zimi plaaaaaafon do prvog podioka ali ono bas kad ga "načepim" sa sa voznjom duze.

P.s. Evo sad bio u prodavnici auto djelova. Za stila kosta odprilike 55 eura a za renault 4 kosta 9 eura.
Ali me zbunio čiko sa pitanjem "koji r4".
Hmmmmm

dgudan

Ja kupio  Wahler-a koji je preporučen na prvoj stranici ove teme.
Moje pitanje je sljedeče, koji je smjer, ulaz-izlaz samog termostata?
Dakle, rashladna tekučina dolazi na "pipac" ili sa druge strane na oprugu?
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

dgudan

Malo googlanja i sve saznao...

Google =  :funny:
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dgudan

---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

fiat-st

Pozdrav.
Imam sličan problem sa temperaturom motora.
Radi se o Fiat Stilo 1.9 MJT 88kW 2006.god
Nikako ne postiže radnu temp.
Da li tu može pomoći ovaj od R4 ili je to samo za JTD motore?

dgudan

Termostat namontiran i to bome teskom mukom...
Stvarno ga je nauka nagurati u crijevo...
Sad je preporod u autu, zagrije se za cas i sve lijepo funkcionira.
Sutra idem na duzu voznju pa javim kak je proslo i kad uhvatim vremena stavim par slika...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

danci1993

ima u mojoj temi auta sikama opisano kako se stavlja termostat od r4 :)

gandi

Ajmo sad nekoliko ozbiljnih pitanja :)
1. Kad krepa termostat od katrice dali ostane otvoren ili zatvoren?
2. Dali je kome krepao da ga je morao mijenjati i koliko se namučio za izvuči ga van iz crijeva? Ili tu sad radi ona druga solucija da se stavlja novo crijevo
3. Koliko je zajebano promijeniti cijeli termostat i dali ide isti na JTD/ JTDm 8 i 16v
--->>>    click here      <<<---

dgudan

the-rider,
Bome ide kontra! Pipac ide prema starom termostatu a opruga u crijevo...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

kemba

a gle decki u oba stila vec 3 ili 4 godine se vozi s takvim termostatom,
nema nikakvih sranja auto grije po zimi ko lud, po ljetu nisam nikad vidio da je temperatura prosla pola

e sad varijacije na temu,
mozda je tebi malo zastopan hladnjak a ovaj termostat ima manji protok vode od onog originalnog i moze se desiti da ti se po ljetu auto vise grije opet moze a nemora,
zato ga ljepo u proljece izvadis van spremis u gepek i opet u 11 mjesecu s njim u čreve i peglaj misko ponovo
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice