Stilo 1.9 JTD - Ugasio se i svjetli lampica motora

Autor Zwerko, 12 Ožujak 2015, 18:56:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zwerko

Danas je moja žena ostala nasred ceste, ugasio se auto i nije više htio upaliti. Došao je meho od HAKa i odpeljao ga. Žena mi je rekla da se upalila crvena lampica sa oznakom motora.
Jel netko imao takav slučaj, čemu se mogu nadati, i koliki kredit da uzmem za popravak ?

buzz11

Moze biti senzor radilice. Standardna boljka na 1.9.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Zwerko

JoÅ¡ uvijek neznam niÅ¡ta, meho je jučer rekao da je neki ventil(nije EGR, on je zablokiran). Nisam se petljao jer nemam živaca, žena je bila kod mehe joÅ¡ nekih 2h, i na kraju nije taj ventil(koji god da je) i da mora ostavit auto. ÄŒekam da mi javi Å¡to je nakraju.  Zasad imam troÅ¡ak Å¡lepanja, a žena kaže da taj ventil(koji je nije kriv) koÅ¡ta 600kn!!! Valjda mi ne misli to naplatiti ??  Polagano dobivam sijede.... 

buzz11

Odi kod tog mehe i vidi jel auto pali kad je hladan. Cekaj da se zagrije. Kad se ugasi pricekaj desetak minuta i pokusaj ponovno upalit. Ak ose upali senzor radilice je 99%. Taj senzor kosta stotinjak kuna.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

campetto

#4
to ti je meni bilo, uglavnom neka dizna koja je davala grešku, a nije bila greška, čovjek spojio na laptop resetirao sistem i sad radi.

neki me popljuvali ovdje, ali stvarno nije mi jasno kvar koji to nije na kraju, a auto stao. ne kužim, e da i uzeo mi 300 kuna nije pretjerano.
Diesel je mama !!!!

Zwerko

Da javim kako je proslo, meho zvao ženu, kaže složio, ceh 1800kn. Noge su mi se odsjekle, ali Å¡to mogu, nije bilo pod mojom kontrolom. Uglavnom ovaj ventil je neki reverzibilni ventil, crni plastični, njega je promjenio a stari je dobar. Pa jos dijagnoza kvara, popravak elektronike i spajanje na dijagnostički ureÄ'aj i eto, buÄ'et mi je lakÅ¡i da dosta...  :( :zuma:

Neću radit negativnu reklamu ali bezobrazno je da je zamjenio ispravan dio koji je naplatio 488kn+PDV

Zwerko

e da, ventil je oznake 7.28286.04.0
Ja sam stvarno bio nemoćan, žena se vozila s posla iz Velike Gorice u ZG, i naravno mene nije zvala kad se to desilo nego kad je već auto na putu k tom mehaničaru.... Mogu se samo posvaÄ'ati i opet niÅ¡ta ne rijeÅ¡iti  :neznam: