Fiat Bravo 1.4 T-Jet 150 2009. - check engine lampica

Autor Ficho87, 29 Travanj 2015, 12:57:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ficho87

Bok ekipa!
Kao što sam u predstavljanju naveo, na forumu sam iz usluge frendu koji nema pristup internetu. Uglavnom, prije 2 mjeseca frend je kupio Fiat Bravo 1.4 T-Jet 150 KS iz 2009 g. sa 91000 km. Odmah je napravljen servis, ulje, filteri, svjećice itd. Nakon par tjedana upalila mu se lampica check engine, auto je spojen na dijagnostiku koja je javljala problem sa ispušnim sustavom nakon čega je promijenjen katalizator i prednja lambda sonda. Par dana nakon toga lampica se opet pali, auto se opet spaja na dijagnostiku koja ne javlja nikakav problem... lampica check engine od tada stalno gori, auto kao da nema snage i dosta je trom. Ako netko zna u čemu bi mogao biti problem unaprijed sam zahvalan.
Pozdrav!

Puntigamer

Nek pregleda ispusnu granu i turbinu. Desava se da pukne ispusna grana i prima falsi zrak a kod turbina zna puknuti dio kod ispusnih lopatica, pa lopatice grebu po kucistu.

natipkano tapatalkom na jednom

AntonioK

 CHECK lampica se pali uvik kada sustav ubrizgavanja goriva ili sustav paljenja ne rade ispravno

Ficho87

Hvala na odgovorima! Ako je turbina u pitanju to je dosta skup popravak? Jel se turbina može reparirat ili se mora nova kupovat?

AntonioK

može se reparirati,
ako ti motoru nedostaje snage, potrebno ti  je utvrditi je li uzrok u turbo punjaču ili motoru.
najprije provjeri tlak ,pa redom.....