Novi Bravo - pušta rashladna tekučina

Autor Bravo tjet, 14 Prosinac 2015, 09:25:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bravo tjet

Slini mi na onom debelom crijevu koje ulazi u motor sa desne strane motora,promj sam Å¡elnu al i dalje curi?!
Kaj da radim?dali treba skinut crijevo pa ocistit ga?jer je nak sve kao skoreno oko njega

Mike20


Bravo tjet

A neznam ak tu otpojim hoce sav antifriz iscurit?i dali treba negdje ozraciti sistem kad ulijem antifriz?

Puntigamer

Na hladnjaku odvidaj vijak za odzracivanje (nalazi se na strani suvozaca) otvori cep ekspanzione posude i kad protece puni mlaz, bez mjehurica, zavidaj vijak nazad. U posudu dolij destiliranu vodu ili pripremljeni antifriz do oznake max, upali motor da radi na leru dvije munute, zatvori posudu i onda svako 30tak sec dodaj gasa do 3000 oketaja i tako dok ti se ventilator upali bar tri puta. To ti je postupak po manualu za T Jet.

natipkano na jednom


Mike20

Citat: Bravo tjet  u 14 Prosinac 2015, 09:51:57
A neznam ak tu otpojim hoce sav antifriz iscurit?i dali treba negdje ozraciti sistem kad ulijem antifriz?

Neće sav, al jedno litru do dvije bude.
Ja sam očistio metalnu cijev termostata i gumenu cijev koja ide na njega i prestalo je sliniti

Bravo tjet

Ja stavio jos jednu šelnu do ove i ne slini više :wiii:

robert_zd

Stvarno za ne povjerovat al sto vise gledam oko auta i pazim to izgleda prije i problem dodje  :facepalm:
Prosli vikend sam provjerava tekucinu jer je bilo pranje auta i nivo normalan. I danas gledam kad ono dno posudice  :kmeee  Odma lampa  u ruke i gledam di pusta. Bravo ima oplatu od ispod i ispod akomulatora je sva mokra. Upalio auto i gledam malo otkud ide i vidim polagano curenje sa termostata. Inace u voznji radi sve normalno za sad. Bravo je 2.0 mjet. U pon idem kod majstora provjerit. Da nije kakva brtva na njemu il tako nesto? 

franjo-fritz

Da ima brtva al daj pogledaj da ti koje crijevo nepusta.. Tj. Da se nije koja selna olabavila
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

robert_zd

Citat: franjo-fritz  u 31 Siječanj 2016, 00:23:24
Da ima brtva al daj pogledaj da ti koje crijevo nepusta.. Tj. Da se nije koja selna olabavila

Budem u pon sa majstorom, probat cu i sutra vise vidit po danu ako uspijem, bas mi izgleda sa samog vrha negdi da pusta, ono minijaturno, obrisem maramicom, i za koji minut vidim trag tekucine.

robert_zd

Evo danas nasli di pusta vodu. Uglavnom na dijelu termostata. Kuda se ispusni plinovi vracaju na ERG. Koji likovi stavljaju plastiku na takva mista al dobro , da nije toga kad bi se kvarilo i kako bi se dijelovi prodavali.
Sreca da se taj dio moze kupit odvojeno a ne sa cijelim termostatom jer je cijeli termostat cijena izgleda preko 7 k kuna. :facepalm: Reko sam za te pare prodajem auto i kupujem punta :)
Uglavnom samo taj dio plastike je nekih 850kn. Evo bacam sliku pa da znate o cemu je rijec.



U srijedu ide pod noz, jos kad bi i diskovi stigli pa da sve u komadu odradim :) Lageros oce diskovi brzo :D

get

Ma nemre toliko termostat koštati.

Možda su ti za nešto drugo govorili.

Provjeri si na ePer-u.

Puntigamer

Vjerojatno je mislio 700 kuna a ne 7000kn (7k)

natipkano na jednom


get


robert_zd

Da 7000 kuna sve skupa taj komplet da dodje, u njemu je termostat , taj cover sto meni treba ( br 17  na ePER) i ostale sitnice. Mehanicar mi je pricao da prije nekog vremena nisi mogao kupit odvojeno po komadima nego samo komplet. Tad je mijenjao na nekoj alfi isti taj dio, kaze srecom u garantnom roku jer je cijena cijelog, boli glava  :facepalm:

get

Inače mi nije jasna logika nekih dijelova.

Recimo ležaj kompresora nema, već se mijenja cijeli kompresor.
Gori su od bankara i kamatara po nekim pitanjima, i još platiš PDV :D