ulje na cijevi intercoolera

Autor danijel044, 28 Siječanj 2016, 20:35:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

danijel044

Pozdrav.

Dakle nakon što je auto došao sa servisa i zamjene seta kvačila,pojavilo se ulje na cijevi intercoolera (kod šelne)

nije to ništa puno koja kap (uvijek je kap na tom spoju).

Obrišeš i nakon vožnje od 5 min opet je jedna kap na tom spoju ništa više od toga...

Toga prije servisa nije bilo.

Turbina ne fućka..auto ne dimi....cijelo to crijevo je potpuno suho...samo me brine odkud se uvijek stvori ta kap...i to u tak kratkom roku

Vozim se dosta lagano većinom gradska vožnja do 2000-2500 okretaja...

Da su na servisu imali razloga skidati to crijevo prilikom skidanja getribe?

Boxer

SKidali su vjerojatno te cijevi a ulja je bilo u njim malo od turbine i sad se to cijedi, bude nestalo s vremenom a ako ne nestane onda je vrijeme za intervenciju Å¡to, gdje i kako
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

danijel044

Budem ja skinuo tu šelnu ...da vidim da li ima tuneka veća količina ulja...da nebi bilo ***..i sama šelna je neka stara djeluje loša

the-rider

a cim je malo starija turbina cijevi budu masne iznutra, to je recimo normalno
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Puntigamer

Imas povrat uljnih para ispred usisa turbine koja ih dodatno zagrijava a u intercooleru imas kondezaciju i nakupljanje ulja.

natipkano na jednom

franjo-fritz

Citat: Boxer  u 28 Siječanj 2016, 20:37:28
SKidali su vjerojatno te cijevi a ulja je bilo u njim malo od turbine i sad se to cijedi, bude nestalo s vremenom a ako ne nestane onda je vrijeme za intervenciju Å¡to, gdje i kako
da tako je ili selna nije dovoljno stegnuta..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

danijel044

Već sam bio spreman na najgori scenarij...odgledao par filmića na youtube di ekipa ima po par dcl ulja u intercooleru ....posudica za ulje spremna...frka me uopće skinut crijevo..

kad ono..doslovno 9 kapi ulja iz crijeva...iz intercoolera ništa..bit će da je to što ste rekli...

Fala Bogu...

gandi

To ti je od povrata para. Meni je cijela turbina tako zasrana, covjek da ju vidi bi ju otpisao momentalno.

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

bos

Ima nas joÅ¡, svi ti eko motori totalno zas...  usis, ja se spremam čim budu malo duži dani sve skinut isprat i dodat oil catch can da to malo manje prlja po usisu.

gandi

To su pare, tako da ni OCC neće baš biti od pomoći, osim ako ju se ne montira negdje u branik gdje će biti na stalnom propuhu.
--->>>    click here      <<<---

Boxer

Moj punto ima ulja u ic-u gomilu odnosno imao je ali turbo je ko sat, isto se vraća kroz taj blesavi odušak ali to se skupljalo s godinama, ipak je to 15 godina
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Puntigamer

Bas sam gleda taj sistem za uljne pare koji se nalazi na poklopcu ventila. Koliko sam skuzio sakupljac ili kolektor, ili kako se vec zove, uljnih para je utaknut u poklopac ventila, tanje crijevo s plasticnog kucista kolektora vodi na usisnu granu a drugo crijevo vodi na usis ispred turbine.
Jel mi moze netko objasniti kako taj sistem zapravo funkcionira?

natipkano na jednom

Puntigamer

Evo jedno pojasnjenje tog sistema


natipkano na jednom


get

Znači od tuda se usere filter zraka?






Puntigamer

Otprilike da, koliko sam skuzio u tom sistemu postoji membrana koja odvaja ulje od uljnih para. Ulje bi se po defaultu treba sliti nazad u motor a uljne pare odvesti u usisnu granu i ispred na usis pred turbinom. Ako se dio ulja naÄ'e u usisu ispred turbine znaci da membrana ne obavlja svoju funkciju kako spada ili je podtlak usisa toliko jak da izvlaci ulje kroz membranu ili je trajno oÅ¡teti.
Bilo bi zanimljivo pogledati i drugo crijevo, koje vodi u usisnu granu, jeli koliko zauljeno i MAP senzor u kakvom je stanju mada se nalazi na suprotnoj strani od cijevi uljnih para.

natipkano na jednom