ulje na cijevi intercoolera

Autor danijel044, 28 Siječanj 2016, 20:35:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

A MAP nije tamo ispod plastičnog poklopca na strani gdje sipaš ulje?

Puntigamer

Da, map senzor se nalazi na usisnoj grani izmedju kabine i cepa od ulja.
Jos pise da uljne pare idu u usisnu granu dok je motor na leru a kad turbina radi onda idu na usis ispred turbine.

natipkano na jednom


Puntigamer

Evo nakon malo surfanja sam otkrio da se ovi separatori daju cistiti, i da poslije toga budu efikasniji u funkcioniranju. Ciste ih sa sprejevima za ciscenje kocnica, cak i s benzinom.
Vjerojatno se nakupi uljnog taloga na stijenkama pa se separacija ne odvija kako bi trebala.

natipkano na jednom


Puntigamer

Danas mi vrag nije dao mira pa sam skinuo taj separator  i "ocistio" ga sprejem za ciscenje kocnica.
Kad sam ga skinio iz njega jedva da je nesto ulja iskapalo nakon tresnje i drmanja.
Nako sto sam u par navrata obilato nasprejao i ispuhao osjetilo se kao da se neka klapna ili membrana slobodno se krece. Isto tako prilikom ispuhivanja su vani izasle neke sitne crne cestice, slicno garezi. Sve sto sam istresao vani je izaslo kroz dio kroz cijev koja se utakne u kapu ventila.
Jos jedan detalj izlazi koji vode uljne pare na usis dozvoljavaju jedino da strujanje ide vani a nedozvoljavaju povratno strujanje u separator.
Hoce li sto biti bolje nakon ovoga to ne znam. Pobrisao sam masnocu na usisu ispred turbine pa cu nakon nekog vremena pogledati ima li kakve razlike.

natipkano na jednom


topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Puntigamer

Ipak ima malo poboljsanje nakon ciscenja, motor se nesto lakse razvrti u okretaje. Ocito je ciscenje "oslobodilo te ventile".
Pa sam malo gleda po netu i kazu da je to PCV ventil, nekima je taj ureÄ'aj uzrokovao potrosnju ulja (procitao na renault forumu).

natipkano na jednom


Mike20

Ja sam ga rastavio (skinuo onaj piklopac na vrhu)nema u njemu nikakvih ventila, niti može utjecati na rad motora. Ak se začepi, izbaciti će ti šipku za mjerenje ulja van malo.
Na vrhu je tanka gumena membrana, unutar kučiÅ¡ta su samo komore u  2 ili tri sloja s rupicama za prolaz para i to je to.

Puntigamer

Kako si uspio skinuti poklopac?
Kazem kad sam ga skinio i tresao nije nista u njemu suskalo a nakon ciscenja se tocno cuo zvuk necega sto se pomice slobodno unutar tijela.
Eto cu ga pokusat i rastaviti kad uhvatim vrimena.

natipkano na jednom


Mike20

Može se skinuti taj poklopac al jako pažljivo, jer ima puno kopči i jako.lako puknu. Ispod je spomenuta membrana koja mi izgleda kao sigurnosni ispust, ak poraste tlak, podigne se i ispusti pare kroz rupu na poklopcu u motorni prostor.
Tak bar meni to izgleda

Puntigamer

Kako sam uhvatio vrimena rastavio sam taj "separator" i skuzio da je u njemu membrana puknuta na jednom pregibu cca 15mm. Pokusao sam zakrpiti al ljepilo nije hvatalo. Pa sam ubacio pvc foliju za hranu preko membrane :) i za sad funkcionira.
I to definitivno utjece na rad motora. Zrak je kroz rupu u membrani ulazio u usis a podtlak turbine nebi uspilo povuci membranu da zatvori protok izmedju prostora motora  i usisa.

Trazim po otpadima to kuciste al bezuspjesno. Pa ako tko zna gdje bi mogao naci nek javi na pp.


natipkano na jednom


topolino

Imas sta elektronike na tom separatoru tj. PCV ventilu?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Puntigamer

Nema nista elektronike, samo "klapne" i membrana s oprugom.
Uljne pare dolaze u prostor s mebranom kroz tri rupe. Kondezirano ulje curi kroz tri rupe nazad prema motoru. Kroz sredisnju rupu podignutog ruba se pare usisavaju u usisnu granu odnosno ispred turbine. Na leru pare usisava grana a pod okretajima pare usisava turbina. Kad turbina napravi podtlak tada membrana zatvara protok uljnih para prema membrani a kad poraste tlak u kapi ventila on podize membranu i visak plinova ide u usis.
To je otprilike princip rada. 

natipkano na jednom


Puntigamer

Evo mali update.
Nakon ciscenja i popravka membrane usis na turbini je suh tj. nema ulja.

natipkano na jednom


Puntigamer

Još da dodam jedno zapažanje nakon zamjene separatora uljnih para, membrana bila puknuta, potrošnja ulja se smanjila vise od pola ;)

natipkano na jednom


gandi

Dal JTDm ima taj ventil? Bil to bio ovaj krug ispod 4. injektora?

--->>>    click here      <<<---