Filteri ulja

Autor Boxer, 03 Veljača 2016, 19:22:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boxer

Informacije, značajke, iskustva i sve ostalo vezano uz filtere ulja
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boxer

Citat:Ovako od oka...
Purflux ima najveći filter. Kakav je materijal, to ne mogu skužit, ovaj od purfluxa djeluje grublji...  Original, bosch, mahle i filtron imaju sličan tip membrane protiv istjecanja ulja s tim da je boschova osjetno najmekÅ¡a, mozda je i silikonska. S druge strane od frama je tanka potpomognuta oprugom, ali je otvrdnula dosta i nije nesto precizan taj sistem kao kod Purfluxa koji isto ima sistem s oprugom koji guraju tanku membranu.
Svi filteri su inače neoštećeni bili, neki su zgužvani jer je limeni dio bio zgužvan pa je teško izvadit bez oštećenja filtera unutra.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

purflux je inače org ugradnja na pežole
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Dr.Grande

Filtron sam negdje procitao da je prva ugradnja na opel, ne znam zbog cega ih ljudi hejtaju? Tamo u temi bijele fleke na filteru goriva su neke smijesne cifre za filtere, a ja kad sam trazio ponudu za svoj ovi poput boscha i dr. svi redom 600tinjak kn  :hm:

Miha.

Filtron je dobar. Uopče je nebitno koji filter već je bitno redovno mjenjat..

Antonijo

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

147


Memphis

Ma za mene to nije testiranje. Pravi test je kad ekipa spaja filtere na improvizirane uljne sisteme a tad su rezultati savim drugačji od ovih gatanja iz kartona.

Memphis

Evo da malo dignem temu.  :huepfen024:

Dosta sam isprobavao razne marke filtera na različitim autima i situacija po meni je trenutno banana. Od svih silnih renomiranih marki možete na prste jedne ruke nabrojat proizvođače koji proizvode vlastite filtere koji isporučuju u kutiji.

Od svega po mojem sveo sam izbor na ovih 5 proizvođača.
1. Mann, naravno koji je po meni filter no.1. Koristi kvalitetne materijale
2. FRAM/Purflux, Sogefi grupa isto tako.
3. Mahle po kvaliteti većini filtera su mi top kao Mann ali kod spin on naišao sam na dosta loše primjerke.
4. UFI filters nešto "manje" kvalitetnije komponente ali zato pristupačnije cijene.
5. Filtron, po meni "low-end" filter, možda ne toliko loš kao kategorija ali s obzirom na cijenu, solidna kvaliteta.

Za ova 5 sam toliko-koliko siguran da prodaju vlastite filtere sve ostalo je lutrija.

Najviše kao brand me razočarao Hengst koji slovi za boljji brand a u biti pakira filtron filtere pod svoje. Ne sve ali najviše spin on.

Bosch ima nešto svojih filtera ostalo pakira. Npr. isti model filtera u istoj kutiji možete dobit Mann a može biti Filtron kak vas zapadne.


Tako da kad trebam filtere nastojim se držat ova 4-5. proizvođača. Jedino mi je žao kaj kod nas nema branda (ako ima onda je to jako slabo) Clean filters koji su jedna od prvih ugradnja za FIAT.

Bero

Citat: Memphis  u 13 Veljača 2022, 18:14:50
Evo da malo dignem temu.  :huepfen024:

Dosta sam isprobavao razne marke filtera na različitim autima i situacija po meni je trenutno banana. Od svih silnih renomiranih marki možete na prste jedne ruke nabrojat proizvođače koji proizvode vlastite filtere koji isporučuju u kutiji.

Od svega po mojem sveo sam izbor na ovih 5 proizvođača.
1. Mann, naravno koji je po meni filter no.1. Koristi kvalitetne materijale
2. FRAM/Purflux, Sogefi grupa isto tako.
3. Mahle po kvaliteti većini filtera su mi top kao Mann ali kod spin on naišao sam na dosta loše primjerke.
4. UFI filters nešto "manje" kvalitetnije komponente ali zato pristupačnije cijene.
5. Filtron, po meni "low-end" filter, možda ne toliko loš kao kategorija ali s obzirom na cijenu, solidna kvaliteta.

Za ova 5 sam toliko-koliko siguran da prodaju vlastite filtere sve ostalo je lutrija.

Najviše kao brand me razočarao Hengst koji slovi za boljji brand a u biti pakira filtron filtere pod svoje. Ne sve ali najviše spin on.

Bosch ima nešto svojih filtera ostalo pakira. Npr. isti model filtera u istoj kutiji možete dobit Mann a može biti Filtron kak vas zapadne.


Tako da kad trebam filtere nastojim se držat ova 4-5. proizvođača. Jedino mi je žao kaj kod nas nema branda (ako ima onda je to jako slabo) Clean filters koji su jedna od prvih ugradnja za FIAT.

Iz mog iskustva, clean filters izbjegavati u širokom luku  :speechless-smiley-038: :speechless-smiley-038: :speechless-smiley-038:, kineski škart.
Kad sam stavio jednom na 145 taj clean filters filter ulja, kod svakog paljenja auta nakon stajanja duljeg od par sati sam gledao u lampicu tlaka ulja još dve sekunde nakon paljenja, a to mi se sa niti jednim drugim filterima nije dešavalo

Za bosch se zna da prepakirava sve svoje proizvode, pa kak te zapadne. Filteri, brisači, kočnice.... Sve prepakiravaju
Samo boxer bajo moj :)

Memphis

Ok sve je moguće ali sad na konto jednog filtera tvrdit da je cijeli brand smeće onak. To se meni dogodilo sa Mahle i UFI filterom pa neću reć da su kompletni brandovi smeće. Jer nisu.

Clean je prva ugradnja ne samo za FIAT vozila već i ostatak strojeva CNH da ima boljih ima. Ako ide po prvu ugradnju onda moraju biti donekle ok. Doduše u doba 145tic FRAM je bio prva ugradnja za FIAT grupaciju.

Bosch je malo drugačija priča jer prepakirava samo ono kaj ne radi kao i većina takvih brandova koji pokrivaju cijeli asortiman jer ne mogu sve radit. Kao febi/swag, Magnet M. i dr.
Al da to radi brand koji radi samo filtere mi je bezveze.

Boxer

Citat: Bero  u 13 Veljača 2022, 22:30:54
Iz mog iskustva, clean filters izbjegavati u širokom luku  :speechless-smiley-038: :speechless-smiley-038: :speechless-smiley-038:, kineski škart.
Kad sam stavio jednom na 145 taj clean filters filter ulja, kod svakog paljenja auta nakon stajanja duljeg od par sati sam gledao u lampicu tlaka ulja još dve sekunde nakon paljenja, a to mi se sa niti jednim drugim filterima nije dešavalo

Za bosch se zna da prepakirava sve svoje proizvode, pa kak te zapadne. Filteri, brisači, kočnice.... Sve prepakiravaju

Kupio si odnosno prodali su ti filter ulja bez ventila kakav ide na jugića a paše i na 145/6 boxer... Clean su odlični filteri inače :ok1:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

147

Ja uvijek ugrađujem Clean Filters (Ricambi Originali), Made in Italy. Kupujem isključivo u specijaliziranom servisu jer mi nemamo uvoznika.

https://www.flickr.com/photos/194567401@N04/51818515351/in/photostream/


Tooutman

Citat: Memphis  u 13 Veljača 2022, 18:14:50

Od svega po mojem sveo sam izbor na ovih 5 proizvođača.
1. Mann, naravno koji je po meni filter no.1. Koristi kvalitetne materijale
2. FRAM/Purflux, Sogefi grupa isto tako.
3. Mahle po kvaliteti većini filtera su mi top kao Mann ali kod spin on naišao sam na dosta loše primjerke.
4. UFI filters nešto "manje" kvalitetnije komponente ali zato pristupačnije cijene.
5. Filtron, po meni "low-end" filter, možda ne toliko loš kao kategorija ali s obzirom na cijenu, solidna kvaliteta.

Za ova 5 sam toliko-koliko siguran da prodaju vlastite filtere sve ostalo je lutrija.

Najviše kao brand me razočarao Hengst koji slovi za boljji brand a u biti pakira filtron filtere pod svoje. Ne sve ali najviše spin on.

Svaka čast na razimeu i svojem iskustvu. Gledajući tvoju top 5 listu ja imam od svakog ponešto u svojem:
Filter zraka - Mann (made in BIH), prije stavio OEM,
Fiter goriva - UFI (To je tvornička ugradnja za Bravo pa ga smatram dobrim, prije isto imao UFI aftermarket i napravio 60k kako je i propisano. Nikakvih problema)
Filter kabine - Purflux ugljeni filter, prvo stavio (preskupi) Mann pa dalje sad na njemu.
filter ulja - Filtron kupio sam prvo OEM za svoj 1.6 JTD ali imam nekim čudom onaj širi za startStop sustave (a nemam ga) tako da kako mi ga majstor stavio sam svake godine na njemu. (radim 10 do 15 k, ulje Selenia)

Od ovog što imam gore ili sam imao, nisam imao nikakvih problem osim ovaj s uljnim filterom ali to druga priča.

Mene bi više zanimala neka loša iskustva koja ste imali, jer ovako svaki može hvaliti svojeg konja i uvijek ide do beskonaćnosti. Ja kako sam običan korisnik, nije da puno baratam s tim filterima (žena i ja). odličan primjer je od bere i doslovno se odmah našao mogući problem.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699