Fiat Punto JTD - Ugradnja motora JTD 85 kw iz Stila

Autor Puntass, 02 Ožujak 2016, 22:34:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Ocito se ne razumijemijemo.. Motor je identican al drugaciji su inektori, usisna grana i turbo.. Ko prodaje imalo dobar motor, prodaje goli motor bez usisne, vnt turba i inektora. Tako da sa svog motora mora sve to prebaciti i chipati postojecu mapu ako zeli vise ks i nm. Ako zeli jos mora kupiti vnt turbo usisnu granu i inektor pa mapirati.. Trosak +na motor... Zna se koliko kosta vnt turbo da je necemu i dizne da su donekle ispravne.. Ako nevaljaju ili nisu sigurni u njihovu ispravnost dat ce kao poklon. A zna se sta znaci neipravna turbina ili dizne.. Dali me sad razumijes.... Ja prodajem iskljucivo gole motore bez turba i inektora..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mahoney

Razumijem sta pricas,ali covjek je naveo da hoce komplet motor sa svim,sad kolko ce to platiti nebitno je.Ako kupi od stila motor prebacit ce svoju usisnu granu,tempradrifter ce mu izmapirati ecu za taj motor,injektore,turbo i ostalo.Ostalo pase,kod nas u BiH ja mogu kupit citav 85kw motor u ekstra stanju za 250e,mora toga biti i kod vas,mozda skuplje,ali mora biti.

franjo-fritz

Komad dizne 150kn x 4 turbo 150-200e ovisi motor od 250-400e ovisno o stanju i km.. Suma sumaru 600e komplet.. Plus ugradnja +mapa sam napravi racunicu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mahoney

Kod vas je skuplje,ali nebitno.Stvar je da moze,koliko kosta nije bitno ;)

franjo-fritz

Citat: Puntass  u 03 Ožujak 2016, 02:11:07
Nemam viška ali imam dovoljno za motor, sada me zanima jel kompletna instalacija, ili?
Ili se ovaj post napisali čisto bezveze?
očito da je problem koliko sta košta
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mahoney

Njemu da,ali nekom nece biti,bitno je kad neko bude citao da vidi da se moze,samo treba platiti.Ali eto zakljucili smo da mora svakako mijenjati injektore,jer njegovi ne valjaju?Neka skucka jos za vnt turbo i to je to.

gandi

Zašto odmah ne staviti jtdm od 110 kW? Nije da ih ne fali po oglasnicima
--->>>    click here      <<<---

tempradrifter

Citat: gandi  u 04 Ožujak 2016, 11:25:53
Zašto odmah ne staviti jtdm od 110 kW? Nije da ih ne fali po oglasnicima

taj nejde na Å¡araf :)

Mike20

Vlasnik teme je vjerojatno imao ideju koliko novaca ima za taj zahvat, tj. otprilike koliko je spreman potrošiti, u tom smjeru trebaju ići prijedlozi.
Zato prvo definirati, dal je to 500, 1000, 2000 eura.

Puntass

Imam ponudu za kompleta motor od 85 kw za 500 eura

I za 63 kw za 400 eura

Plus,  joÅ¡ mu se nudi motor od 63 kw sa varijabilnom turbinom,  Å¡to mislite na tu opciju, sad, poÅ¡to tvrdite da nije isplativo ubacivat jači motor,  kakva su miÅ¡ljenja o istom motoru samo sa drugom turbinom, i ima li ta turbina elektroniku, ili vakum, tj. Na koji način se regulira pritisak unutrar samog turba, i Å¡to mislite o tom izboru kao o nekom kompromisu

Mahoney

Ti ces svakako kupiti motor sa 0 kw,jer ecu "daje" kw.Motor je isti,ali taj od 63 kw ima losije injektore tako da ti turbo ne znaci nista.Ili kupi fabricki motor ili stilov,nema tu puno dileme.Turbo kontrolise ecu sa vakumskim solenoidom na vnt turbu,a na wg ventilom preko pritiska.

Puntass

Da, znam,  ecu se svejedno mora programirati, Al poÅ¡to nisam dobio pozitivne odgovore na ideju motora od 85 kw, imam i ovu alternativu
, ali poÅ¡to se ne razumijem,  neznan na koji se način kontrolira vgt turbina,vakum, struja???


Mahoney

Obje se kontrolisu preko ecu-a,samo vnt ide preko vakuma i ima vnt mapu,a vgt preko pritiska.

Puntass


Mahoney

A kako da ti pojasnim,vnt turbo sa stila kontrolise se ecuom preko solenoida koji radi na vakum,a na puntu ecu kontrolise turbo ecuom preko solenoida koji radi na boost.Stilo ima vnt mapu,a Punto samo smanji boost preko ventila po potrebi,pomjeranjem wastegate aktuatora.Zato ti ne pase vnt turbo bez remapa.