fiat bravo zamjena motora

Autor fiat bravo zamjena motora, 20 Travanj 2016, 08:24:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fiat bravo zamjena motora

pozdrav
imam fiat bravo 1.4 12v 96.god i zelio bi zamjenit motor i staviti  2.0 20v hgt ili 1.6 16v dali se to moze i sto mi sve treba osim motora i ecu?

Mike20

Može se. Treba ti cijeli auto. Koliko novaca imaš za taj posao?


Mike20

Sve skupa sa promjenom motora, trebaÅ¡ kompletnu elektroniku, servis na motoru,  getribu, poluosovine, novi set kvačila, posao, atest, obavezno jače kočnice. Mislim da bude 1500 eura dosta

fiat bravo zamjena motora

"Mogučnost prodaje cijelog prednjeg kraja za prebacivanje u drugi auto za 3000kn sa strujom,kočnicama,mjenjačem,poluosovinama,mostom,amortizerima sve za prebacit u drugi auto"
sto mi treba jos osim ovog?
za 1500 e mi se ne isplati jel moguce to oko ove cijene gore? plus mogu djelova dosta nabavit s autootpada jeftino

Mike20

3000kn cijeli prednji kraj, posao barem 1000-2000kn, Barem 4000kn ti je servis zupčastog remenja, vodene pumpe,  natezača itd, svih tekućina, plus set kvačila, pokoja brtva, svječice i joÅ¡ 1000kn atest i eto nas na na 10 000tak kuna
Pa naravno da je neisplativo, samo ako si sve sam slažeš, onda je isplativo
A ko ti garantira da motor ima original 147 000km i da ga ne moraš otvarati i slagati, barem leteće

fiat bravo zamjena motora

hmmm previse je to zahebancije  :jao1: a za te pare kupim cjeli hgt hahaha

gturcic

Ako je auto za cestu tj. redovni promet swap je potpuno neisplativ... ili moraš na atest (relativno skupo i/ili komplicirano) ili riskiraš probleme na tehničkom ili kod zaustavljanja policije.

Izgubljenom vremenu, živcima, vremenu bez auta i dodatnim troškovima koji se pojave kod 99% swapova/kemija možeš svjedočiti pregledavajući razne teme po forumu.

Tvoj osnovni auto vrijedi malo, cijena swapa napuhati će se preko sadašnje vrijednosti auta, sve što uložiš u njega nikad nećeš vratiti.
Ciljani 1.6 i 2.0 u današnje vrijeme (ceste pune dizela od 150ks / 300Nm) ionako nisu neke zvijer mašine.
Jeftinije ti je prodati tvoj auto i kupiti jači (Bravo ili nešto novije, ako financije dozvoljavaju).

Topli savjet - ako ti je 1.4 slabo, prodaj svoj auto i kupi jači, ili planiranih 3.000kn stavi na stranu, budi strpljiv i uštedi za neki noviji i brži auto (Fiat ili bilo što drugo).

Green Punto

Cuore Sportivo   :wiii:

fiat bravo zamjena motora

nista, izgleda da onda kupujem novi  :formula:
evo pocelo je grijat sunce ubrzo kupanje  :sretan2: hahaha

thomekh

Evo prodam ti ja svog i imas bravo s malo jacim motorom

Mike20

Naglasak na samo MALO jači motor  :laughing-smiley-001:

thomekh

Pa kad i je samo 40 ks jaci nego hgt :D

Antonijo

Citat: thomekh  u 21 Travanj 2016, 13:53:28
Pa kad i je samo 40 ks jaci nego hgt :D

Koliko NM ima više od HGT ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

kiky776

Haha kolko sam tu gluposti pročitao ... Ja sam to radio na bravi 1.6 i na 1.4, prodao na kraju auto slupan ali sa ispravnom mehanikom za 150â,¬ znači bilo je sve za swap ... ako te Å¡ta konkretno zanima pitaj
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7