Punto 2 jtd razlika i remap

Autor venom, 13 Srpanj 2017, 13:47:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

venom

Sada su 284 kočnice.
Htio bih ubaciti motor od stila 115 ili radje 140, samo su mi problem poluosovine, razlika u jednom zubu, te je upitna dužina u odnosu na puntovu, odnosno stilov položaj diffa.
Isto tako moram provjeriti nosače motora, da li se može iskombinirati nešto da nema varenja itd. radi atesta.

Mahoney

Stilo 115 ima isti motor kao Punto,samo druge injektore i vnt turbo.Sve ti je na saraf,ali lakse je uzeti turbo od 2.4 i stilo injektore i mapirati ga na 180 hp :) .

venom

Pričao sam s jednim čovjekom koji ima punta i u njemu stilov motor.
Kaže mi da su puntove poluosovine i ecu, ali mapiran na 170ks +-.
Ecu iz razloga Å¡to je imao cijeli motor od punta na raspolaganju a imao je probleme sa instrument tablom.
Tako da je mapirao puntov ecu i sve radi.
Nosači motora su puntovi.
Stilov mjenjač je puno bolji i ne klizi kvačilo na tolikoj snazi, iako je u kraju...
E sad kad sam saznao da stane 115, moram viditi stane li 140, pa bih išao na njega, jer kad već radim piz**rije onda idemo do kraja.

Mike20

Pa to su sve fizički isti.motori, blok i glava, razlika je ecu, injektori i turbo. Donji dio bloka motora je isti čak i na mjetu, jeeino je razlika u 16v glavi. Mislim da do 200ks je dosta 8v
Tak bi ja razmišljao da si.to.slažem

venom

Tlak ubrizgavanja 8V i Mjet je različit, tako da ima stvari koje su drugačije.
Vidjet ću koji lakše nabavim, taj ću ubaciti.
Možda bi mi 8V bio jednostavniji zbog atesta, jer sada imam kočnice 284mm, ali preko adaptera, a to ne prolazi.
Stoga 130ks u hgt-u je na 257mm, i bojim se da mi ne bi netko rekao da je 140ks puno za 257mm...

topolino

Za diskove od 284 potrazi glavcine od multiple facelift.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

venom

Misliš rukavac?
Vidit ću paše li na puntovu poluosovinu ta kombinacija.

topolino

Da rukavac. Blesav napisao glavcina  :joj: Na bravo mk1 jtd ti taj rukavac ide.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tom

Gle, to ti se ne isplati...
...nekad sam imao Punta 2 JTD 80.
kaj sam mu napravio, od AR 147 JTD 115, stavio sam dizne, turbo, morao sam napraviti druge nosače i pomaknuti kilere za 5 cm prema naprijed jer nije bilo mjesta za turbo i onaj lim, senzor zraka od 2,4 JTD mislim... senzor pritiska na grani od 115 JTD ili obratno... stavio sam prednje ventilirane diskove i zadnje diskove nemam više pojma od čega, stavio sam neke crvene opruge (isto više se ne sjećam čije), skinuo katalizator... Matjaš mi je napravio chip... konja nema pojma koliko.
Uglavnom sam malo pazio kod kretanja na kuplung i kad si mu pritisnuo gas vrtio je u 3 brzini.
Počele su pucati mulde, zglobovi su počeli škripati... ali da je išao... letio je
Bile su 14 zimske gume, po zavojima je auto skakao, nije se zanosio... i onda sam s njim jednog lijepog popodneva strgao stup od struje na 2,5 m visine...
Amen
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

danci1993

Citat: Tom  u 27 Srpanj 2017, 18:31:55
Gle, to ti se ne isplati...
...nekad sam imao Punta 2 JTD 80.
kaj sam mu napravio, od AR 147 JTD 115, stavio sam dizne, turbo, morao sam napraviti druge nosače i pomaknuti kilere za 5 cm prema naprijed jer nije bilo mjesta za turbo i onaj lim, senzor zraka od 2,4 JTD mislim... senzor pritiska na grani od 115 JTD ili obratno... stavio sam prednje ventilirane diskove i zadnje diskove nemam više pojma od čega, stavio sam neke crvene opruge (isto više se ne sjećam čije), skinuo katalizator... Matjaš mi je napravio chip... konja nema pojma koliko.
Uglavnom sam malo pazio kod kretanja na kuplung i kad si mu pritisnuo gas vrtio je u 3 brzini.
Počele su pucati mulde, zglobovi su počeli škripati... ali da je išao... letio je
Bile su 14 zimske gume, po zavojima je auto skakao, nije se zanosio... i onda sam s njim jednog lijepog popodneva strgao stup od struje na 2,5 m visine...
Amen
daj koju sliku tog punta, zanimljivi radovi, vjerujem da bi i kolegi pomoglo

Tom

E nemam. Od tada sam promijenio brdo mobitela.
Bio je zlatni, 3 vrata, prodao sam ga nekom liku na Vrbane.
To je bilo 2010...

Poslano sa mog Huawei koristeći Tapatalk
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mahoney

Evo video HGT (snima) protiv mene mene sa JTD+ sto sta,da napomenem HGT je 100% ispravan,nije kao vecina grobova...
https://www.youtube.com/watch?v=reoa5Xnu8AU

danci1993


Jezy

Citat: Mahoney  u 28 Srpanj 2017, 12:43:55
Evo video HGT (snima) protiv mene mene sa JTD+ sto sta,da napomenem HGT je 100% ispravan,nije kao vecina grobova...
https://www.youtube.com/watch?v=reoa5Xnu8AU
Ide ko zvjer... "al zaÅ¡t si ga nafrljio do kraja" ðŸ˜...ðŸ˜,
:abarth:

Mahoney

Ma nije do kraja ali blizu je :D ,to je frend mislio da jest,cak su prve 3 brzine limitiranje zbog boljeg starta :D