Fiat Multipla 1.9 jtd "ne pali turbina"

Autor Alfist1990, 24 Srpanj 2017, 22:21:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Alfist1990

 :85565: Molim netko tko poznaje sistem ovih motora. naime ne pali mi turbinu. ÄŒemu služi ovaj dio na slici zaokružen crveno? A ova Å¡tangica označena plavom strelicom dali ona otvara turbinu? ona se ne miče.

topolino

To ti je membrana rasteretnog ventila da nebi turbina otisla u previsoke okretaje. Ventil bi po defaultu trebao biti u zatvorenom polozaju, kada turbina preÄ'e zadani pritisak ventil se otvara i ispusni plinovi obilaze turbinu, te tlak ne raste vise. U leru ces tesko uspjeti otvoriti rateretni ventil, pogotovo na dizelu. Treba vidjeti na diagnostici da li turbina uopce dize tlak i da li sta drugo ometa rad turbine. Koja je generacija JTD?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Alfist1990

Znači taj dio nebi bio razlog da ne radi turbina ako sam dobro skužio. A onaj električni dio na koji ide neka tanka cijevčica s te membrane? dali je to neki elektroventil ili..? Inače to je 2003.god (115ks)

topolino

To bi trebao biti eletroventil vakuuma kojime ecu regulira tlak turbine. Skini map sa usisne i ocisti ga za pocetak.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Alfist1990

Map sam bio očistio,kao i usisnu granu i onu klapnu . Inače nije vukao preko 3000 /o A sada ide ali kao da je obični dizel bez turbine,pogotovo uz brdo nema snage moram šaltat u nižu.

topolino

Bez diagnostike nista nazalost i provjeriti sve cjevcice jesu li spojene kako treba
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: