GRANDE PUNTO EVO - "KRÄŒI" PRI UBACIVANJU U RIKVERC

Autor boro, 15 Kolovoz 2017, 10:41:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

boro

Poštovanje svima,
prilikom ubacivanja u rikverc na grande puntu 1.3 multijet diesel čuje se "krčanje". Nekad slabijeg nekad jačeg intenziteta. Pokušavao sam razne varijante ali manje više uvijek me "počasti" neugodan zvuk. Kada vozilo apsolutno miruje i kada prebacim u bilo koju brzinu pa onda lagano u rikverc bude "i pomozi Bože" ne čuje se, ali kada direktno ubacujem potiskujući ručicu krajnje u desno i lagano ubacujem - čuje se i to solidno.
Auto je 2011. godište, prešao je 155 000 km. Laički zaključujem da je kvačilo pri kraju. Pokušavam se tješiti da ima nekakav prekidač položaja papučice kvačila pa da on možda nije dobro podešen, što bi me naravno manje koštalo. Kvačilo je samopodešavajuće. Molim za Vaša iskustva i mišljenje!
boro

Mike20

Pa to je više manje normalno. Treba malo pričekati jer rikverc nema sinkrone ko ostale brzine

Miha.


srky

Ako kvačilo normalno odvaja pri kretanju u prvoj, probaj prvo promjeniti kočionu tekućinu i odzrači kvačilo i kočnice...

Dosta mehaničara samo pri zamjeni kočione tekućine promijeni u kočnicama a zaboravi (ili im se ne da) kvačilo jer je teže dostupno. 1l tekućine će biti dovoljna za sve proći...