Fiat 1.3d

Autor fiatfan, 31 Prosinac 2017, 17:55:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fiatfan

Pozz
Zanimaju me iskustva sa navedenim motorom citao sam po internetu malo netko ga hvali netko ne da nije najpogoÄ'eniji dizel stoga me zanima iskustva ako je neko imao fiata s tim motorom

topolino

Koji 1.3D onaj iz una ili 1.3 mjet. Prvi navedeni je derivat lamperdi motora iz fiat 127 motora stari OHV iz pezejca, isto i njegova 1.4TD verzija. Oba motora se nisu pokazala nesto trajnim, zato su ubrzo zamjenjeni sa 1.7/1.9 novijim lamperdi poznatiji kao Fiat DOHC.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

Hm, 1,3mjet je dohc ,1,7 i 1,9 su sohc
0989739290

topolino

Stari motor iz 124 je bio lamperdi OHV, rusi su za VAZ razvili SOHC verziju tog motora. Fiat preuzima konstrukcijsko rjesenje i seli proizvodnju u brazil za tamosnje trziste. Posto je tamo industrija slabije razvijena VAZ inacica se pokazala nepoderivom. Verzije tog motora su se uvozile za EU modele i isli su u sve modele na 127 platformi. 1.1, 1.3, 1.3D, 1.4TD, i uno CS. 1.7/1.9 dizeli imaju isti blok kao i 1.6/1.8/2.0 8v DOHC. Tada je bilo popularna takva izvedba i svi EU proizvodaci ukljucujuci i japance imaju diesel verzije benzinskih motora. Tako su i nastale legendarne turbo ikone 80/90'-tih jer je donji dio motora predviden i za diesel verziju. Ista varijanta je 1.9/2.4 JTD koji je ubiti modificirani superfire motor.
Samo jos neznamo za koju je verziju postavljeno pitanje 1.3d lamperdi ili 1.3 multijet.
Arelio lamperdi je bio tada glavni inzinjer za motore u fiatu. 124 OHV, 128 SOHC, DOHC 8/16v su njegove kreacije.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

ma čovjek pita za jtd
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

fiatfan

Ne nije jtd u igri nego bas 1.3 d atmosferac koji se ugraÄ'ivao u pandu i una

Boxer

Pa jel to još netko vozi i postoji to na cesti ?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

fiatfan

Po oglasima tu i tamo zna biti koji primjerak pande ili una s tim motorom

topolino

Ima ih 3 unuca sa tim motorom u oglasima. Ja nisam pametan sta da ti kazem. Koliko vidim ti primjerci imaju solidnu kilometrazu s obzirom na reputaciju tih motora. Upitni su i djelovi (ne samo motor nego i cjeli auto) jer rjec o unicima prve generacije sa ukrainskim celikom. Vidim sada i prodani.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Gledaš motore 30+ godina stare koji u startu nisu bili nešto u autima koji imaju kartonsku čvrstoću karoserije, ko zna koliko puta lim slagan radi preprodaje.
Ne valjaju i nema ih dobrih sigurno više.

Ako trebaš mali štedljivi dizel, gledaj Saxa 1.5D i slične, možda ima koji još da bude palio po zimi.
AKo trebaš jeftini mali auto, gledaj nešto novije