Punto 1.2 8V - koje Selenia ulje i gradacija

Autor Echo, 09 Siječanj 2018, 13:10:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

156 sp1 rosso

....i tata bi sine...

Echo

Ja Elf u Renaultu gdje radim imam besplatno hihihihi na bačve 150 litara

Memphis

Ja zadnjih 20000 km vozim na Deltu Sint i mogu vam reći (što god vi mislil o INInim uljma) da mi je ulje bolje od Totala 7000. Bolje čisti motor i kad je minus ne klepeću ventili.

Odmah ga papne na prvih par hiljada (2-3 deci) ali poslije ne troši ništa. Mijenjam svkih 10000 km.

Mike20

Tu si u pravu. Ina ulja su odlična. Samo, nema ih po televiziji ko nekad ne tako davno. A ak nije na televiziji, ne postoji

Echo

Ja sam isto tankao u razbijenog zadnji servis INA Delta sinteticki 10/W40 samo nisam imao prilike voziti bas, 500 km i prometna xD a sad bas da cu pretakati ulje iz jedne masine u drugu necu

Stilo M

Koja je razlika izmedu ulja Selenia K i Selenia K Pure Energy (KPE)?
Oba su 5w40
Koji bolje odgovara Grande Puntu 1.4 8v 57kw
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mike20

KPE ima manje pepela, da zadovolji ekologiju C3 norme.

Mike20


Stilo M

Nope :D

Ostajem na Seleniji
Znaci i obicni K je dobar za 1.4
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mike20


dinko1981

Ja sam fasciniran sa tolikom kolicinom filozofije oko izbora ulja i svih tih zakljucaka kako je neki brend ulja najbolji za neku marku vozila i osbobnih subjektivnih zakljucaka kako auto radi bolje na neko ulje. Da vozim neki novi moderni, skupi turbak mozda bi i popusio pricu servisa da uzmem neko odredjeno ulje ali tad bi vjerovatno imao i vise love pa bi mi bilo svejedno. Ovako vozim auto sa 15+ godina kao i vecina vas i jedina briga mi je gradacija ulja i rok izmjene i niza cijena. Tako da me 5l noname ulja kod tokica izadje nekih 110kn i imam za izmjenu i pol svakih 15 tisuca. Auto je sada na 240 tisuca i mislim da ce zavrsit na ciosu bez generalke, zbog opce starosti. Radije gledajte neki visak para ulozit u dobar izlet sa obitelji nego u npr seleniju....

mikedrive

Å vabijaneri su ispitivali različita skupa ulja protiv jeftinijih iz kojekakvih supermarketa. Ispalo je da je isključivo važna gradacija te da su sva ulja jednakih gradacija po kvaliteti jako slična. Veliki trgovački lanci kupuju na tone ulja i mogu ih jeftinije prodavati. Ulja koja u HR imaju predstavniÅ¡tva uglavnom Å¡alju u ista bačve od 200 litara pa se tu doma ta ulja pretoče u manje spremnike od litre i 5 litara. Najbitnije je da se uzme gradacija koja je za to vozilo predviÄ'eno te da se redovito kontrolira i mijenja ulje. Najgore ulje je ono kojeg nema u motoru.

Michael

Ne pusimo mi price iz ovlastenih servisa, tocenje Selenije je moj osobni izbor i tocit cu je dok ne odlucim drugacije. Isto tako vrijedi i za gume, rezervne ili originalne dijelove, itd. A ulaganje u neke druge stvari, pogotovo obitelj, je uvijek bitnije od auta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Multijet

 :ok1:
Najbolje ulje je ono kojeg ima u motoru
I ono koje se redovito mijenja.
Zato točim seleniju :D: :D:
0989739290

dinko1981

Citat: Michael  u 23 Ožujak 2018, 17:07:11
Ne pusimo mi price iz ovlastenih servisa, tocenje Selenije je moj osobni izbor i tocit cu je dok ne odlucim drugacije. Isto tako vrijedi i za gume, rezervne ili originalne dijelove, itd. A ulaganje u neke druge stvari, pogotovo obitelj, je uvijek bitnije od auta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prijatelju naravno da je tvoj izbor i sto se mene tice mozes tocit i kozje mlijeko u motor, dok bude ovaca bit ce i vune