Tuning superfire motora

Autor topolino, 03 Ožujak 2018, 19:43:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Na sebovoj temi je načeta rasprava okolo tuninga superfire motora. Kako taj blok koristi alfa TS 16v motor, fiatovi 1.8 do 2.4 i jtd navedeni upadaju u raspravu.
Opca je poznata notorna tranost benzinaca i njihov tuning potencijal. Dokle u jtd verziji ti motori su nepoderivi sa solidnim, ako ne i velikm tuning potencialom. U cemu je kvaka?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Miha.

*** vas ne poderivi motori! To ne postoji!
Samo neki mogu puno više priječi, a to su obično ovi s manje konja i s lagano nogom na gasu.

Mike20

Pa imaš tu na forumu navitog 1.9 jtd 16v na bolesnu cifru, zaboravih, 350ks ili koliko već, koji služi samo za ganjanja. E sad, da se normalno, vozi išao bi vjerojatno više i od nekih tvorničkih motora, možda, ali samo možda.
Atmosferca je teže nasvirati, da imaš neku osjetnu brutalnu snagu

topolino

nije rasprava o tome sta je lakse tunirati nego trajnost benzinca
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

Kvaka je u 3 stvari, jtd je kovan, ts nije, jtd se vrti 3000 okretaja niže i nema probrema s pregrijavanjem ulja. Samo to je u pitanju.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

Koliko je djelova medusobno djeljivo? Predpostavljam da osim klipova donji dio motora je identican.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Osim bloka, mislim da ništa

Boxer

Ne, ni radilica, niti karter, ništa
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

Gledao sam ovako na brzinu slike radilica i dizajn im je isti. Materijal je drukciji, TS je sivi ljev, dokle jtd celicni ljev. Razlika im je u hodu klipa 2.0 ts ima 91mm, 90.4 mm jtd. Ako su dimenzije lezaja nisu drukcije dalo bi se blok skratiti za 0.6mm. Vidio sam da ima i za kupiti kovane djelove za TS, klipovi, klipnjace i radilica. Svi blokovi su predvideni za turbo aplikaciju.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

nisu isti promjeri letećih, glavnih, ništ ne paše
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...