Delovi menjaca za 1.4 tjet

Autor Nikola-tjet, 25 Svibanj 2018, 11:23:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nikola-tjet

Pre nekih mesec dana sam uzeo GP 1.4 tjet. Pri kupovini majstor je rekao da treba da se zameni set kvacila i da je to to. Medjutim kad sam ga odvezao na servis pre 3 nedelje ispostavilo se da su sinhroni prve i druge brzine u problemu kao i da su se vilice izlizale, takodje plivajuci treba da se menja. Plivajuci je nadjen ali ostale delove ovde nije moguce naci. Da li neko zna gde bih mogao da nadjem delove menjaca za moj auto?

punto1976

teško će to biti za taj motor.

Mike20

Jel to isto M32 getriba ko i na Bravu?
Za nju imaš set za reparaciju al samo ležajeva. Ali onaj koji reparira getribe, morao bi i te dijelove nabaviti, koji tebi trebaju

Boxer

Tih dijelova nema i fiat ih ne isporučuje viÅ¡e, kolega je imao isti problem, kupio u italiji za 350â,¬ drugi mjenjač i vozi dalje
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Nikola-tjet

@Mike20: Nije isti menjač. Ovaj ide samo na GP 1.4 tjet i AR Mito tjet :)
@Boxer: Tako ću i ja uraditi. NaÅ¡ao sam menjač preko grane, sad čekam da stigne  :yahoo:

Hvala svima na pomoći  :celebrate:

Nikola-tjet

Jel neko imao problem sa sajtanjem iz prve u drugu? Cini mi se da moram da lovim da ne bi glavilo pri ubacivanju u brzine. Menjac je otvaran pre 2-3 nedelje, proveren, stavljen nov plivajuci, set kvacila skoro da je nov. Jedino sto mi pada na pamet su one glupe sajle. Od otvaranja menjaca auto je poceo da se cuje kao jugo pri kocenju motorom, ide normalno ali eto nervira me. Jel moguce ulje da nije odgovarajuce ulje? stavljeno :confused2: