Punto 1.2 čudna boja ulja i razina na šipci

Autor Echo, 25 Lipanj 2018, 07:37:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Echo

Nakon Å¡to mi auto odstoji i ohladi se, izvadim i obriÅ¡em Å¡ipku, gurnem ju natrag  i izvadim, na njoj nema ni kapi ulja. To je tako zadnjih tjedan dana, a ulje je postalo baÅ¡ poprilično tamno, joÅ¡ nije crno, ali skoro. Danas mi se čak i čini da ima miris po benzinu. Ulje je mjenjano u velikom servisu kada je mjenjana i brtva glave na 169 000 km. Sada ima 174 000. Gledao sam razinu ulja i na ravnom i pod kutem, uvijek isto, na Å¡ipci nema ničega. Gledao sam ispod i okolo kartera, nigdje ne puÅ¡ta, malo je mastan, ali ne dovoljno da bi mogao reći da je ispustio ulje. U garaži i na poslu gdje inače uvijek parkiram nema svježih mrlja od ulja, niti nakon 12 sati Å¡to auto stoji. U čemu je problem?

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Multijet

0989739290

Echo

To što bi potrošio skoro 4 litre ulja za 5000 km ako ga na šipci nema ništa?!?!?

the-rider

sipka ne mjeri do nule nego do nekih 2-3L
nalij litru ulja pa vidi onda
ni prvi ni zadnji 1.2 da trosi ulje
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Multijet

Tako je,imaÅ¡ oko 2 litre ulja u motoru,nadolijevanja do max oznake i prati koliko prijeÄ'eÅ¡ do min oznake,to ti je 0,8-1 litre ulja
0989739290

Memphis