Aditivi za diesele

Autor Tooutman, 25 Listopad 2018, 10:43:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tooutman

Malo sam potražio forum u vezi ove teme i niÅ¡ta konkretno, samo da  ljudi stavljaju aditiv, i da se nekima osjeti poboljÅ¡anje, dok drugima ne. Pa evo da započnem temu koje vi koristite aditive ili ste probali koristit. Kako su se pokazali, koji je po vama dao najbolje rezultate itd.

Evo ono Å¡to ja gledao je neke proizvode od Liqui Mollija, ali vidim da nude viÅ¡e njih, npr Common Rail Aditive, pa Super Diesel Aditive, isto tako Speed Tec Diesel. Zadnji od njih po opisu daje preformanse, makar dok gledam prve dva, oni čiste motor, tiÅ¡i radi i takoÄ'er daju preformanse ako je on bio zaguÅ¡en od gareži itd...

Vidim da ima i Tutela DIESEL ART, ili još neki drugi, pa eto da čujem mišljenja i preporuke.

Moj motor je 1.6 JTD, radi uredno pa da tako i potraje. Nisam joÅ¡ stavio nikakav aditiv u nj. Da sada nakon ovog Å¡to pročitao opis bi probao  sa Super Diesel Aditivom.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Miha.

Čiščenje dizni je najbolji aditiv. Ne diraj ništa dok auto dobro pali i ne dimi.

Gillet

Castrol TDa aditiv za diesel meni zakon, recimo ,čisto hipotetički,,imal frienda koji je sa focusom 1,8 tddi,napravil 260 000 km sa premuim crvenim dieselom, uz 0,5 dcl TDa aditiva na 50 l,, svaki tehnički (eko test) prolazil bez greÅ¡ke...a auto je delal kak vurica,,i dan danas se vozi negde ppo Glini(prodan 2010.)  e, sad tog aditiva nema nigde na tržiÅ¡tu,,,,,,,

Memphis

Citat: Tooutman  u 25 Listopad 2018, 10:43:41
Malo sam potražio forum u vezi ove teme i niÅ¡ta konkretno, samo da  ljudi stavljaju aditiv, i da se nekima osjeti poboljÅ¡anje, dok drugima ne. Pa evo da započnem temu koje vi koristite aditive ili ste probali koristit. Kako su se pokazali, koji je po vama dao najbolje rezultate itd.

Evo ono Å¡to ja gledao je neke proizvode od Liqui Mollija, ali vidim da nude viÅ¡e njih, npr Common Rail Aditive, pa Super Diesel Aditive, isto tako Speed Tec Diesel. Zadnji od njih po opisu daje preformanse, makar dok gledam prve dva, oni čiste motor, tiÅ¡i radi i takoÄ'er daju preformanse ako je on bio zaguÅ¡en od gareži itd...

Vidim da ima i Tutela DIESEL ART, ili još neki drugi, pa eto da čujem mišljenja i preporuke.

Moj motor je 1.6 JTD, radi uredno pa da tako i potraje. Nisam joÅ¡ stavio nikakav aditiv u nj. Da sada nakon ovog Å¡to pročitao opis bi probao  sa Super Diesel Aditivom.
Ma to ti je sve više manje sveta voda. I ono kaj nešto vredi napravi više štete nego koristi.

Uglavnom to može biti "dobro" kao neka "preventiva" ... ali ako imaš neki problem zaboravi da ćeš time išta riješit ...

A performanse to je sad drugi par gatanja iz Å¡alice ...

topolino

Benzin 100 oktana + 2t ulje (da pumpa ne zariba) i uzivaj kako auto leti :D: Aditivi imaju "smisla" kao i 100 oktanski benzin na prosjecnom N/A benzicu, tj. nikakvog. Nit je elektronika programirana da iskoristi to niti se motor vrti toliko da to ima neke potrebe. Turbo benzici su sasvim druga stvar. GTI, RS, V tech (honda B16 motori), type R i druge pile imaju porast u prosjeku 10ks na kotacu sa pravom 100 otkana bengom. Ako nemas brutalno nabuÄ'ovanu dizelajku zaboravi. Ionako ti je onda jeftinije tankati petrolej (kerozin JF1) + 2T ulje.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Ispravak: oznaka za gorivo mlaznih motora je JP
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Gillet

Citat: topolino  u 25 Listopad 2018, 21:53:36
Ispravak: oznaka za gorivo mlaznih motora je JP
na slično gorivo vozili po afganu,na minus 27,,izgleda ko voda, smrdi ko kuga i ima manji cetanski broj,tj. slabiji od pravog dizla,,i potrošnja sa toyta landcruiserom v8 od 25 do 30 l/100 km..

topolino

Vjerojatno neka od JP mjesavina. Za borbene lovce se koristi mjesavina 50:50 kerozin i 100 oktana olovni avgas.
Sva mehanizacija na aeodromima (civilni i vojni) radi na JP, radi logistike i zato sto ta goriva se skrucuju na -40â,,ƒ do -67â,,ƒ. Ta mjesavina moze i u modernije dizele. Najnovije motore ne jer jos ima sumpora u gorivu. Sadasnji standard je LS (low sulfur) za JP, dokle cestovni dizeli koriste ULS (ultra low sulfur) i onda ode u bananu DPF.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

JP gorva imaju visoki flash point sto ih cini manje pogodnima za nove diesele koji imaju stupanj kompresije oko 16:1 i manje. Zauzvrat daju vecu temperaturu izgaranja i vecu kaloricnost. Flash point je bitan kod rukovanja gorivom, kod zracnih borbi i uvjeta u mlaznom motoru jer gorivo hladi dobar dio motora.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tooutman

Pa točno to i pitam, meni auto ide uredno za sad. Mislio sam stavit, čisto radi preventive, ne radi preformansi . Znači ako bi aditiv stjenke motora očisto,  ili  dizne, ili smanji klepetanje motora (buku) ukoliko je moguce, ja zadovoljan. Ili barem ako bi mu to pomoglo na neki drugi način (nevidljiv meni), takoÄ'er bi bilo super. Samo da nije placebo efekt. :D

Jedino što sam probao, ali na drugom autu je pročišćavanje motora (dizni) direktno s Liqui Molly Diesel Purge (Spulung), znači spajanje na dovod i odvod goriva. Auto je prije znao lagano tresti u leru, pa reko da probamo, nemamo sta izgubit. Makar je dok se "čistio" auto, povrat toga aditiva mu je doslovno bio čist kao ulaz, naspram onog što vidio na nekim videjima da izlazi van doslovno crna tekucina. Da je bilo bolje, i nije. To pripisujem prvim generacijama VW CR diesela. Gdje bili problemi s diznama i one jednsotavno tako pocinju raditi nakon nekoliko km.

Ovo što je napisao Gillet u vezi premium crvenog dizela hahaha. Svaka čast ako je imalo smisla.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Tooutman

Znači zaključak je da je bolje ne staviti aditive u auto ako on dobro radi, recimo radi neke preventive. Tako da onda za sad ništa od toga.... Meni bolje preformanse ne trebaju na takav način.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Puntigamer

Ja sam redovito koristio Liqui Molli za čišćenje injektiranje u svog Punta. I to bi ga koristio svako 10tak k kn i to kad bi u jednom danu potrošio rezervar goriva. Tako da ga fino pročisti, i nikad nisam ima problema. Jednom sam dao na servis da mi očiste injektore i reklo mi da su poprilično bili čisti za godine i kilometražu koju su odradili.

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk


Tom

Prije u koji sam auto imao nisam NIKAD stavljao aditive u gorivo.
S JTD, JTDM, starijim TDI motorima nisam imao nikakvih problema, redovni servis, filter goriva prije zime, napravili su skoro svi preko 350000 km, TDI 540000 km.
Sada u ovaj noviji HDI govno  :ljut5: svakih 10-15000 km prije izmjene ulja stavljao sam ''Liqui Moly'' za čiščenje injektora, super diesel adidtiv, i onaj u ulje za čiščenje motora, pa neki ''KENT'' aditiv i iskreno nisam primijetio nikakvu razliku  :facepalm:
Sad u 118d (ima 146000 km) na svaki 3 puni rezervoar stavljam 0,5 l 2T ulja, da se dizne toliko ne čuju, osim toga  :drive: samo gas
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

ALFA145QV

DATACOL jedini aditiv kod nas na tržištu koji uklanja vodu iz goriva.
Alfa 145QV...Fiat Seicento Sporting ... Fiat Tipo  1,4 16V

niko33

Citat: ALFA145QV  u 03 Studeni 2018, 16:50:46
DATACOL jedini aditiv kod nas na tržištu koji uklanja vodu iz goriva.
Potpis,nije da reklamiram i dosta ljudi prica da im je vratilo dizne iz mrtvih(ne trajno ali nesto je pomoglo..) Ja jucer napravio mali tretman sa TEC2000 - razlike nema jer su dizne reparirane prije 15000 ali sam odlucil odradit jednom godisnje da ostanu takve..

Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk