Luft u diferencijalu?!

Autor StefSutila, 02 Svibanj 2019, 20:15:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

StefSutila

Bok svima,treba mi neko iskustvo ili savjet nisam pametan.
Imam alfu 159 1.9 16v DA sa SLAVNOM m32 getribom.
Naime,mijenjan je zamasnjak,korpa lamela i druk lezaj.
Ali ima negdje lufta,nisam pametan gdje,citam ima svakakvih ideja.

Simpomi su ti da naprimjer da dignem prednji kraj i cimam kotacem lijevo desno kao da ima nekog lufta,cuje se onako neki udarac kod uhvati ,neznam kako bi to bolje objasnio.
takodjer gradska voznja i to ako naglijem pustim kvacilo ili cimnem nogom na trenutak na gas isto se cuje taj udarac,kao da ima lufta da mora uhvatit.

Prilikom mijenjanja brzina tipa 1,2,3 ima taj zvuk cuje se
Ali kada pritisnem gas 60% TEK U 3 brzini pa na vise na 1800 do 2200 okretaja kada ima vjerovatno najveci okretni moment osjete se lagane vibracije u autu.

U 90 posto tih slucajeva svi govore da je kriz poluosovine do diferencijala dobio svoje i casica.
Zamasnjak ne mijenja zvuk na pritisak kvacila,niti auto zatrese pri paljenju ni pri gasenju,niti ikakve zvukove ne proizvode,auto se salta normalno,sve brzine su necujne sve je super i za pet osim te stvari,i to me nervira.

Zato molim ljude koji su imali takve simptome da mi pomognu,UNAPRIJED HVALA!
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

topolino

Casice odmaknes manzetne, pogledas koliko ima masti i ma li kakvih ostecenja. Mjenjac mora imati "lufta" kada cimas kotac (vrtis) naprijed, nazad i zvuk da uhvate zubi zupcanika. Ako nema ostecenja ili da fali masti u casicama onda je vjerojatno lezaj u mjenjacu dobio luft.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Tak je.
Ak su lageri otišli u getribi, ručica mjenjača u kabini "šeta u trenutku kad pustiš i dodaš gas i obrnuto.
Osim toga čuje se " tuljenje"  4,5,6 brzini

Poznata stvar na M32 getribi, najviše na onima koji su voženi na duge ture
Osim toga, napisao si da je auto mapiran.

Ak nemaš vjerodostojan podatak o stvarnom stanju km auta, posebno ak je uvoz, taj auto ima bliže pola milje km stvarnih, tak da i to može biti uzrok.

StefSutila

Ma nista ne zuji ne tuli, ljepo se salta, nema lufta na rucici nikakvog, a kupio sam ga od covjeka koji je bio 3 godine vlasnik, sta se tice odrzavanja bio je bolestan, sumnjam da ima pola milje jer je bolji primjeral nisam nasao a prosao sam pola hrvatske dok sam ju nasao, imam post u nase alfe garaza pa pogledaj slike, imam kozu i koza be ajmo rec kao nova, jedini tragovi sjedenja na vozacrvoj strani, suvozaceva ko nova, po ovjesu su jos naljepnice stvarno je ocuvan jako
http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=42428.0
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

Mike20

Pitaj km u centrali motora pa budeš vidio. Ak nije kupljen u RH, vjerojatno ima dosta km.
Broj 32 u oznaci M32 znači 320Nm, za toliko je getriba projektirana. Ima vjerojatno neke rezerve.

StefSutila

Ma da ima i 2 milje nije mi bitno, ak sve radi i sljaka i auto ocuvan ocu si rjesit to jer me sneta to, to se ne sojeti na nornalnoj voznji to tresenje, samo pri naglom potapanju i na malom rasponu okretaja
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

gandi

Ista stvar se meni desava kod stiskanja/puštanja gasa. Cuje se udarac i osjeti se lagani trzaj. Isto se cuje kod stiskanja/pustanja kvacila, pogotovo ujutro kad je auto hladan.
Komplet kvacila i zamasnjak sam mijenjao prije nekih 20000 km. Prethodni komplet je prezivio jedva 70000 km (isto je stavljen od kad je auto kod mene), sa auta je skinut u takvom stanju da smo se ja i mehanicar cudili kako se nije raspao negdje na cesti.
Zujanje lezajeva se najvise cuje u 5 i 6 brzini jer je lezaj od vratila za te dvije osovine pod najvecim opterecenjima.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

StefSutila

Ma meni je tijekom voznje sta se tice brzina nema nikakvog zujanja i svaka brzina se ljepo jednako presalta nema nikakvoj zujanja
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

Mike20

Citat: StefSutila  u 03 Svibanj 2019, 08:22:13
Ma da ima i 2 milje nije mi bitno, ak sve radi i sljaka i auto ocuvan ocu si rjesit to jer me sneta to, to se ne sojeti na nornalnoj voznji to tresenje, samo pri naglom potapanju i na malom rasponu okretaja

Ak ima 2 milje km, onda sve kaj ti se dogaÄ'a s autom, normalno.

Ak ti smeta, vozi k mehaničaru, teško ćeš preko foruma popraviti auto.
Skini getribi dole i provjeri sve, od poluosovina, šalica, križeva, zamašnjaka, diferencijala, skini poklopac getriba i provjeri ležajeve, luft itd.

Ja sam stavio novi set kvačila Valeo na nemapiran auto pa je nakon par tisuća km proklizalo i morao sam opet mijenjati.

Tak da ni novo ne mora biti dobro


StefSutila

Ma znam da necu popravit samo ne zelim bezveze ic sve raskapat ako nema potrebe, mozda ako neko imao takav slucaj al nema veze vidim da nema smisla :p
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

Mike20

Citat: StefSutila  u 02 Svibanj 2019, 20:15:28

Simpomi su ti da naprimjer da dignem prednji kraj i cimam kotacem lijevo desno kao da ima nekog lufta,cuje se onako neki udarac kod uhvati ,neznam kako bi to bolje objasnio.
takodjer gradska voznja i to ako naglijem pustim kvacilo ili cimnem nogom na trenutak na gas isto se cuje taj udarac,kao da ima lufta da mora uhvati

Ovo su sve simptomi lufta na zamašnjaku. Ak veliš da nema velikih vibracija kod ubrzanja

StefSutila

Jedino i ima vibracijs na ubrzavanju, ali tek u 3 brzini pa na vise, ali na rasponu od 1800 do 2200 okretaja i to jrfino kad stisnem gas ajmo rec do poda, kod gasenja i paljenja nema udaraca ni vibracija
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

Mike20

Skini poluosovine, provjeri unutrašnjost šalica, ak su izbrazdane, repariraj ih (kolega na alfistima to dobro odradi). Ak nisu, zamijeni križeve samo, stavi novu mast, i vibracije budu nestale. Još provjeri vanjske homozglobove, i oni znaju izazivati vibracije, al njih čuješ kad smotaš ful volan i dodaš gas lagano

Boxer

Križevi i šalice

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

punto1976

najprije su križ i šalica na vozačevoj strani. stavi auto na grabu ( da ne vise kotači) i probaj obje poluosovine sa rukom klimat i tu ćeš odmah vidjet koja je lošija. Kod mene je vozačeva dosta loša, ali još ide, čini mi se da možda malo nekad zavibrira. A getriba ak ne zuji ne otvarati jer kad ležajevi odu mora zujati.