Kvar na Punto 1.2 8v 2004 god.

Autor PakiGT, 27 Srpanj 2020, 19:49:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

PakiGT

Pozdrav. Kupio sam ženi neki Punto mk2b 1.2 8v, i sad imam problem.
Naime, kad usporim npr. na semafor ili uglovnom idem stati i opet krenuti, dogodi se da počnu okretaji padati i trokira, kao da radi na 3 cilindra. Kad dodam gas ne prima ga j kao da će se ugasiti, i onda za držim malo gasa počne se vraćati u normalan rad a nekad se i ugasi. Ima li tko kakvu ideju što i moglo biti prije nego krenem mijenjati dijelove. Planiram krenuti od kablova i svicica, možda bobine. Hvala

Mike20

Zamijeni svječice, ako nebude bolje, zamijeni bobine, ali stavi neku marku, ne one najjeftinije.

Ako ni to ne pomogne, onda je neredovito mijenanje svječica zeznulo bobine, a bobine skurile komp

Memphis


PakiGT

I planirao sam tim redoslijedom. Ne pali check engine

Memphis

kablovi i svjećice za početak

punto mk1

na koliko km  se uopće mjenjaju kablovi i svjecice ?

Mike20


punto mk1


Tooutman

Kako je Memphis rekao. Počni od svječica i kablova. Imao iste simptome na bravi 1.2 16V, te mi je problem bio do kablova jer su sviječice bile stare 4 mjeseca.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

PakiGT

Nakon zamjene, kablova svjećica i bobine i dalje problem nije riješen.

Mike20

Ako nije staro gorivo u autu, ako pumpa goriva je dobra, ako je zupčasti u fazi, moguće da je načet ecu motora.

Može biti i do ulja ili antifriza u cilindrima ako troši puno ulja (svječice nakon vožnje crne i masne) ili je brtva glave otišla.

Poznate boljke kod skoro svih Punta 2 su:
-krepan senzor položaja volana
-brtva glave propiša
- otišli driveri bobine u ecu motora

Da li se to dogaÄ'a od početka, od kad je kupljem, ili nakon nekog zahvata?

PakiGT

Mike, to se dogaÄ'a od početka. Upalim auto ostavim ga da radi na leru, radi normalno prvih 3-4 minute, nakon toga padnu okretaji i kao da će se ugasiti. Radi na sva 4 cilindra ali na vrlo niskim okretajima, doslovno pred gaÅ¡enjem.

Mike20

Koliko si km napravio do sad s njim?
Jel troši ulje?
Da li fali antifriza?

Mike20

Skini kučište fitera zraka, vidi dal je sve u ulju oko klapne gasa

PakiGT

Napravio sam oko 1000km.ne troši ulje, nema masnoće.
Preko dijagnostike sam vidio da mi lambda sonda ne reagira nikako. Sad sam je za probu samo isključio i auto radi više-manje normalno. Dok je nisam isključio auto je postao totalno ne vozljivo bez ikakve snage. Sutra ću staviti drugu lambda sondu.