Mannol ulja

Autor Tom, 31 Svibanj 2022, 15:49:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom

Da li je tko koristio ili koristi Mannol ulja u autu?
Dosta je jeftinije od ELF-a
Planiram ga ubaciti u Clia Mannol Diesel Turbo 5w-40, jer bi trebao mijenjati, ovo je sad napravilo oko 1500 km, crno crno, izgleda je pokupio staro ulje iz svakog kanala.

Stavio sam Mannol traktor superoil 10W-40 Fiat 420 i IMT 539. Još nisu stali, koliko vidim ne troše ulje. INU Super 5 su znali trošiti
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Miha.

Zašto bi mijenjao ulje nakon samo 1500km ? Ulje kod dizela pocrni vrlo brzo..

Tom

Citat: Miha.  u 02 Lipanj 2022, 11:24:51
Zašto bi mijenjao ulje nakon samo 1500km ? Ulje kod dizela pocrni vrlo brzo..

Motor stajao tri godine. Kad je auto složen promijenjeno je ulje i bilo je dosta taloga, ali je bilo tekuće.
Sad sam mislio promijeniti ulje jer vidim da je baš crno kao da nikad nije mijenjano, kad se izvadi šipka za mjerenje ulja pod prstima se osjete nekakvi sitni ljepljivi rastezljivi komadići, ne znam kako da to opišem.

Mislio sam promijeniti ulje i filter, možda čak skinuti i oprati karter, voziti 3-5000 km da se počisti motor, pa opet promijeniti i onda svakih 10... jer vidim da se sad svi hvataju za taj auto
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Skini karter i očisti, to ti je najbolja opcija i za uljnu pumpu, jer vjerojatno ima taloga

Memphis

Ne trebas nis, samo redovito mijenjaj ulje, skrati interval zamijene ulja i motor se bude s vremnom isprao. Ono kaj je crno na sklopovima nemres nikak vise oprat, jedino peskarti.

Ako uzimas mannol. Onda češće mijenjaj ulje jer ono se brze degradira.

Ja sam metnul Pemco diesel HD u traktor to je kao ulje jako slicno INI Super 5. Al ja sa njime odradim par sati godisnje.

Inace Pemco je ista stvar kao Mannol samo drugi naziv branda za neka trzista.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


the-rider

zamijeni letece ako skidas karter, malo ga je muka skinuti
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.