HHO generator

Autor eLaCiD, 23 Lipanj 2022, 12:04:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eLaCiD

Zanima me da li  netko sa foruma ima iskustva sa HHO generatorom, ono ugradnja, korištenje i to.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Mike20

#1
Imaš stotine videa o tome.
Dosta njih je nepristrano.
Ne dobiješ nikakvu uštedu godiva. Nikakvu.
Na starom dizelu dobiješ bolje sagorijevanje, isto ko da ugradiš LPG.
I HHO je pogrešan naziv, jer ne dobiješ nikakav monoatomski vodik i kisik. To su obični hidrolizatori vode čiji je produkt explozivna smjesa vodika i kisika.

Btw, osobno sam vidio izlist ekotesta mpi benzinca sa i bez tog generatora. Sa njime je ispuh bio čišći.
I da, složio sam ga doma, imam još negdje inox ploče  :smile:

eLaCiD

Citat: Mike20  u 23 Lipanj 2022, 18:52:32
Imaš stotine videa o tome.
Dosta njih je nepristrano.
Ne dobiješ nikakvu uštedu godiva. Nikakvu.
Na starom dizelu dobiješ bolje sagorijevanje, isto ko da ugradiš LPG.
I HHO je pogrešan naziv, jer ne dobiješ nikakav monoatomski vodik i kisik. To su obični hidrolizatori vode čiji je produkt explozivna smjesa vodika i kisika.

Btw, osobno sam vidio izlist ekotesta mpi benzinca sa i bez tog generatora. Sa njime je ispuh bio čišći.
I da, složio sam ga doma, imam još negdje inox ploče  :smile:
Pa nije monoatomski nego troatomski.... :smile:
Ova tvrdnja sa nikakvom uštedom mi nekak ne štima... smjesa vodika i kisika ak je ubacuješ kroz air box je dodatno gorivo kak god da okreneš. Znači treba manje primarnog goriva odnono benge. Sad koliko manje to je već tema za diskusiju ali manje ga treba sigurno.
098  38 77 11
elacid@net.hr

the-rider

#3
ma ja sam vidio po internetima da auto ide skoro samo na vodu kad to ugradis
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Tom

#4
Po mom mišljenju to nema smisla, iz iskustva znam da nema nikave uštede, kod vožnje treba paziti da se nešto ne dogodi, dolijevati vodu, kao i kod LPG-a ovisno o motoru vodik pojede dosjede ventila, glavu...
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

eLaCiD

Citat: Tom  u 24 Lipanj 2022, 07:09:19
Po mom mišljenju to nema smisla, iz iskustva znam da nema nikave uštede, kod vožnje treba paziti da se nešto ne dogodi, dolijevati vodu, kao i kod LPG-a ovisno o motoru vodik pojede dosjede ventila, glavu...

:smile: e to je već veći problem to doljevanje vode ..mislim puno lakše je stati na šteli i dolijevati benzin

098  38 77 11
elacid@net.hr

Mike20

#6
Citat: eLaCiD  u 23 Lipanj 2022, 19:29:11
Pa nije monoatomski nego troatomski.... :smile:
Ova tvrdnja sa nikakvom uštedom mi nekak ne štima... smjesa vodika i kisika ak je ubacuješ kroz air box je dodatno gorivo kak god da okreneš. Znači treba manje primarnog goriva odnono benge. Sad koliko manje to je već tema za diskusiju ali manje ga treba sigurno.

Zaboravljaš princip na kojem sam motor radi i način na koji ecu motora podešava smjesu.
Vodik i kisik na usisu nisu dodatno gorivo i ecu motora neće za tu količinu te smjese, smanjiti toliko količinu ubrizganog benzina.

Kao što rekoh, nema uštede na gorivu na normalnom benzincu.

Evo, ako ne vjeruješ, moje je mišljenje da je ovaj vjerodostojan

https://www.youtube.com/watch?v=dOiXpCpVofQ&t=539s

Naravno, nitko i ništa te neće spriječiti da to kupiš i ugradiš.

Jedina ušteda na benzincu je ugradnja LPG-a za koji imaš sad opet akciju INE (ja sam ju iskoristio prije 2-3 godine)


https://www.ina.hr/pametna-alternativa-vozi-i-stedi-s-ina-autoplinom-2/


Inače da, može motor raditi samo na vodik i kisik, samo trebaš "jaki" elektrolizer (jaki izvor istosmjerne struje 20-30 A bar) i radit će na nekoj vrtnoj kosilici jedno vrijeme dok se ne raspadne.



Mairon


Mike20

Ne potpuno. Ima mjerljivih promjena koje radi motoru, ali ko i sve ostalo što se prodaje, ima laži i obmane