Alfa 156 getriba

Autor Dotz27, 29 Kolovoz 2023, 16:56:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dotz27

Bok decki, evo novi kvar prilican na alfi, sjedim doma razmisljam sta kako dok mehanicar ne dode po nju. Kupio sam je sa luftom u getribi, opisao bi to na nacin auto je u prvoj brzini ili bilo kojoj, guram ga naprijed nazad kao da nemam jednog nosaca motora toliki je bio luft. Danas prva druga malo je zaslajdrao jer je cesta bila mokra i masna i ostao sam bez svih brzina.Iako auto uredno ubacuje u sve brzine, cuje se iz getribe rondanje zveketanje i lomljenje. Ima tu i tamo neki trzaj kao da bi auto krenuo ali niti da bi. Pretpostavit cu da je luft bio u diffu. Auto sam gurao 20ak metara, u leru upaljenog nije bilo stekanja ili ista slicnog.. Kaze ekipa jel bilo ulja mozda se homokineticki rasuo, ali nije ulja ima, i zvuk dolazi bas iz getribe.. Mozda netko ideje? Hvala.

Tom

Ako ne možeš mijenjati brzine bez kuplunga dok motor radi, onda mogu biti zglobovi ili poluosovine. Tako je meni bilo, otišla oba zgloba
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Dotz27

Raznih teorija sam se naslusao i definitivno moze biti ama bas sve sto nabrojis da postoji u getribi. Cuo se sa par ljudi i nije mi dobro od cifre al ajd. Bacit cu oko na ovo što si mi napisao, tj probat cu.

Dotz27

#3
Auto upaljen, u leru.Saltam u sve brzine koje zelim,(ne stiscem kuplung) auto se ne mice sa mjesta, cuje se da nesto vrti okreće, nije bas zdrav zvuk, kao lager sa ves masine koji nije podmazan. *** ti alfu :D

Mike20

Ili je skroz propao potisni ležaj, kroz pojedena pera korpe kvačila

the-rider

zna i centar lamele/diska provrtiti
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Dotz27

Do sad sam primjetio, nista. Dignem kotac u zrak saltam brzine kak hocu, bez i sa kuplunga. Kad se stisce kuplung desava se neki zvuk provrtenja, preskakanja boktepitaj kaj se desilo. Kotac se pokrene na sekundu i stane. Teorija je barem 20 necemo znati dok ne skinemo getribu.Mislio sam dat majstoru ali me trazio 200e,sto mi je definitivno preskupo, drugi ne moze prije 15og,pa eto zajebancija na parkingu kao i inace da se ustedi nesto love.. Pokusao sam to izbjec al sta je tu je.

Dotz27











Srce provrtilo skroz zakovice od lamele strugale po korpi, zamasnjak u duginim bojama :D dobro je sve to i vozilo..

Dotz27

Lamela isto amen, naravno. Cuo sam da ekipa vari srce lamele bas radi ovog kvara, doduse nije mi jasno zasto to nisu fiksno napravili...Zamasnjak lufta 1cm, odmah skinuli remenicu alternatora, lezaj alternatora na, semering radilice mora novi, semerinzi getribe isto, taman je red i za mali servis doslo.. Ajd, srecom" pa je getriba barem okej..