Kupnja polovnog Brava

Autor diegordc, 02 Srpanj 2014, 09:47:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

pirec

Citat: dinko1981  u 08 Srpanj 2014, 23:00:00
Pa realno gledajući ima dosta konstrukcijskih greÅ¡aka koje se prečesto ponavljaju pogotovo u usporedbi sa trojcem bravo, brava marea u kombinaciji sa jtd motorom koji bi sada kupio u dobrom stanju prije nego bilo koji drugi ali to je ipak teÅ¡ko jer najmlaÄ'i ima 12-13 godina

Prijatelju ti si fulao i model i dio foruma i to za puno....
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

get

Hehehe,

vidi se, sve stručnjaci sa doktoratom :)


dinko1981

Pa jbt ovdje ako čovjek  kaže svoje miÅ¡ljenje o nekom fiatu i u njemu ima nekakvih negativnosti odmah je fulao cjeli forum, a samo želim biti realan i pomoći čovjeku ali ok bravo je savrÅ¡en u svakom pogledu

pio

Dajte mi recite, pokažite  modele auta koji nemaju niti jednu konstrukcisku greÅ¡ku!!
PIO

franjo-fritz

Citat: pio  u 09 Srpanj 2014, 22:41:13
Dajte mi recite, pokažite  modele auta koji nemaju niti jednu konstrukcisku greÅ¡ku!!

fiat.alfa .lancia....svaki auto ima.svojih dobrih i losih strana.samo je pitanje,uloženo dobiveno...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

dsinep

 :Da
Citat: pio  u 09 Srpanj 2014, 22:41:13
Dajte mi recite, pokažite  modele auta koji nemaju niti jednu konstrukcisku greÅ¡ku!!

KONSTRUKCIJSKE greške nema u visokoj klasi. Konstrukcija i loša kvaliteta nema veze jedno s drugim

pio

Molim te ko ti je to rekao, Å¡ta nisu nedavno na porshe gt3 klipnjače probijale blokove motora i onda se auto zapalio, sta se nije Ferrari italia prije par godina zapalili radi gumene mase na blatobranima, sta nisu audi a6 imali velikih problema sa prvim vilicama na kotacima i famozni 2.5 tdi kvalitetni motor  koji su rikavali na 150.000 km. da ne nabrajam dalje od mercedesa,bmw, jaguara i japanaca nepostoji auto bez mane. 
PIO

get

Meni samo nije jasno zašto se uopće trudiš objasniti išta slučajnim prolaznicima na ovom pdf-u?

pio

PIO

dsinep

A gle, imam dugogodiÅ¡nje OSOBNO iskustvo s visokom klasom (70k+ eura),a ne ove selske priče. Uostalom, da u pravu si, sve to skupa NiÅ¡ ne valja.Skupo ne valja, jeftino joÅ¡ manje  :drink:

franjo-fritz

Citat: dsinep  u 10 Srpanj 2014, 12:32:22
:Da
KONSTRUKCIJSKE greške nema u visokoj klasi. Konstrukcija i loša kvaliteta nema veze jedno s drugim
. Ne jok nemaju moš si mislit s klasa pucaju jastuci ovjesa .ima još sto takvih visokih klasa sa manama...al sve to nema veze sa temom...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

pirec

Dečki otišli ste u off topic,loptu na zemlju i u revijalnom tonu nastaviti da ne bi bilo banananana....
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

Tzuki

Bok svima,

Moj Punto je natukel dosta let i 260000 km i došlo vreme kupovanja polovnog auta, pa bi molio neke korisne informacije.
Zanima me novi Bravo. Druga eventalna varijnta (za više krznaša) je predivna Lancija Delta koja s Bravom dijeli većinu pogonskih agregata.
Prvo pitanje je koji motor uzeti, radim cca 20000 km godišnje, daklem isplati se dizel radi manje potrošnje, a može i benzinc (uz naknadnu ugradnjom plina).
Kolko mi je poznato dizeli u oba modela su 1,6 MJ i 1,9 MJ, dok Delta se najde i u verziji 2.0 MJ. Koju varijatu motora bi preporučili?
Od benzinaca Bravo ima 1.4 8V i 16V, te noviju varijantu 1.4 T-Jet 120KS i 150KS. Za ove benzinske motore bez turbine čitam da su preslabi za Brava. Kao najrealnija opcija mi se ovdje čini 1.4 T-Jet sa 120 KS.
Molim za mišljenje i vaše prijedloge, snaga motora mi nije najbitnija stavka, prije svega pouzdanost. Kakva sa vaša iskustva sa tim agregatima? Potrošnja?
TakoÄ'er, na kaj bi posebno trebalo obratiti pažnju pri kupovini polovnog Brava?
Čitao sam da je Bravo znao imati problema sa letvom volana, da li ste imali nekih drugih većih kvarova sa njim?

Fala i pozdrav!

AntonioK

Što reči:imam t-jet 120ks,nisam imao nikakvih problema do sada (kucam o drvo)pokvarila mi se jedino špricalica za staklo otklonjeno 200kn potrošnja u normali minjam brzine na višim okretajima 3.4tis gradska vožnja prosjek 9lit.
izvan grada 7.8
jedina zamjerka neki se put pojave cvrčci za popizditi

opet bih ga kupio

jtd165

Moje iskustvo, imam bravo 2,0 multijet. Sa autom sam zadovoljan u garanciji je bilo dosta sitnica koje su otklonjene a nakon toga sve 5. Ako uzimas sa automatskom klimom dosta ih ima problema sa motorićima klapni smjera zraka te sa senzorom automatskog prebacivanja na recirkulaciju zraka u kabini ( jedno i drugo mjenjano u garanciji). Sa motorom sam za sad prezadovoljan, performansama i potrošnjom koja je oko 6,5 litara.