Novi Bravo - Koji auto nakon Bravo-a?

Autor get, 08 Siječanj 2015, 12:29:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

Zanima me da danas kupujete auto, koji auto bi gledali kupiti?

Toliko je dobrih auta naokolo, ali opet ne bih znao za što se odlučiti.

Puno faktora odreÄ'uje izbor, pa jedan faktor isključuje drugi, pa se mora naći neki kompromis.

Koje je vaÅ¡e viÄ'enje, sa danaÅ¡njeg aspekta nakon imanja Bravo-a recimo 5 i viÅ¡e godina.

cicili

Ako uzmem u obzir novac kao jedan od bitnih faktora za kupnju definitivno kia ceed. Meni jedno od najljepsih auta trenutno. Ako novac nije problem rade bi alfu uzeo. :D
A vozio sam novi i30 koji je navodno isti kao i ceed i mene je to auto odusevilo kako se lijepo vozit u njemu.

get

Da li to gledaš sa aspekta Punta, ili imaš i Bravo?

AntonioK

pa ja bih se odlućija za novu mazdu 3 120ks imao sam je u rukama, :super:

cicili

pricam o toj klasi auta. bravo nisam nikad vozio, nego opcenito o toj klasi sta se nudi novo trenutno.

get

Citat: AntonioK  u 08 Siječanj 2015, 14:18:51
pa ja bih se odlućija za novu mazdu 3 120ks imao sam je u rukama, :super:

I kakvi su dojmovi?

Prostor mi izgleda skučeno odostraga i prtljažni prostor.

Kakav je taj motor 2.0 120KS?

AntonioK

Citat: get  u 08 Siječanj 2015, 14:23:49
I kakvi su dojmovi?

Prostor mi izgleda skučeno odostraga i prtljažni prostor.

Kakav je taj motor 2.0 120KS?

   Å¡to se tiče motora nije toliko startan kao t-jet,malo mu triba da povuče možda zato Å¡to je imao 18 felge

nije toliko skućen dosta je udoban ima dobra sjedala ,mjenjač lipo šalta meko ubacuje u brzine malen je Nisam gledao gepek niti njegovu potrošnju

ccm

Mazda 3 nova.
Ako nece biti toliko novaca, vjerojatno Kia Ceed (Mada mi je Hyundai i30 ljepsi izvana, Kia ima puno bolju unutrasnjost)

Skoda Octavia i Seat Leon su neko vrijeme konkurirali, ali posto kostaju kao Mazda, otpali su....
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

ccm

Citat: AntonioK  u 08 Siječanj 2015, 14:47:19
   Å¡to se tiče motora nije toliko startan kao t-jet,malo mu triba da povuče možda zato Å¡to je imao 18 felge

nije toliko skućen dosta je udoban ima dobra sjedala ,mjenjač lipo šalta meko ubacuje u brzine malen je Nisam gledao gepek niti njegovu potrošnju

Vozio sam ja isto tu Mazdu 3 G120 sedan, po kompu je potrosnja bila 6,8litara (vozena po Velikoj Gorici i obilaznici), prosjecna voznja. Mjesta ima dosta (barem meni), gepek na sedanu je dost velik, ali je otvor relativno malen, a na kratkoj verziji je standardan. Naravno, Bravo ima najveci gepek u klasi, pa su naspram njega svi manji...

Ali, auto se vozi perfektno, motor je ugladjen ko da je od maslaca, milina. Vuce jako lijepo, mislim da ne treba vise snage (osim ak ne vozite trke). Ne znam kak je sa klimom i punim autom...
Unutrasnjost mi je najbolja strana, perfektno napravljena po meni, kopirali su malo Audi A3. Uglavnom, to mi je presudna stvar. I naravno to sto je odlicna za vozit, kao i sve Mazde.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

AntonioK

Citat: ccm  u 08 Siječanj 2015, 15:13:56
Mazda 3 nova.
Ako nece biti toliko novaca, vjerojatno Kia Ceed (Mada mi je Hyundai i30 ljepsi izvana, Kia ima puno bolju unutrasnjost)

Skoda Octavia i Seat Leon su neko vrijeme konkurirali, ali posto kostaju kao Mazda, otpali su....

120,000kn pa dalje gume možeš 16 ili18c

od svih tih auta koje si naveo bravo je najbolji,a mazda 3 mu je dostojan konkurent (moje mišljenje?

get

I meni bi bila Mazda 3 kratka bila dostojna zamjene. Samo treba probati motor. Vjerojatno je dovoljno, nisam gledao masu vozila. Jedini minus bi mogao biti Meksiko.

Iako ceed nije loš, ali mi se to čini kao degradacija naspram ovog kojeg vozim.

Možda octavia karavan? 1.4 TSI.

Budem vidio što se sve može dobiti u rangu 150 000kn, iako to sve ode u nebo.

Miha.

Peugeot 308 :) Kolko priznanja je dobio, valjda sve govori.

nash

Volvo V40 Cross Country sa dizel D2 ili D3 motorom. :formula:
Fiat Bravo 1,6mjt

cicili

Kia ceed nije nimalo degradacija. Po meni napravljena jako dobro ako ne i bolje od vecine konkurencije. Ljudi imaju predrasude prema korejancima ali su auta napravljena jako dobro.
E sad dali se obicna moze usporedivat sa bravom sport neznam ali ceed gt definitivno moze.

DinoG

Citat: Miha.  u 08 Siječanj 2015, 16:22:40
Peugeot 308 :) Kolko priznanja je dobio, valjda sve govori.
Meni se isto nova 308-ica jako svidja :) Unutra su mi jedini minus instrumenti koji stoje iznad volana, ali vjerujem da nakon malo privikavanja postanu normalna stvar.
Rjesili su dosta stvari koje su mi smetale na staroj 308-ici. Visok polozaj sjedenja i tanak volan mi uzasno idu na zivce i koliko god dugo da ju vozim ne mogu se naviknuti, ali je zato udobnost u voznji odlicna, zvucna izolacija je isto super, motor(1.6 hdi) se uopce ne cuje u kabini i svaki puta kada sjednem iz punta u 308-icu se iznenadim tisinom :D