Novi Bravo - Koji auto nakon Bravo-a?

Autor get, 08 Siječanj 2015, 12:29:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

M.P.

Citat: Miha.  u 08 Siječanj 2015, 16:22:40
Peugeot 308 :) Kolko priznanja je dobio, valjda sve govori.

da, takoÄ'er.  gledajući striktno kroz prizmu dizajna, 308-ica je odlična. :)

chico2288

Citat: cicili  u 08 Siječanj 2015, 16:47:04
Kia ceed nije nimalo degradacija. Po meni napravljena jako dobro ako ne i bolje od vecine konkurencije. Ljudi imaju predrasude prema korejancima ali su auta napravljena jako dobro.
E sad dali se obicna moze usporedivat sa bravom sport neznam ali ceed gt definitivno moze.
Nedavno sam bio na test vožnji Sportagea pa sam malo razgovarao s djelatnikom salona..

Kie se proizvode u Slovačkoj u novoj tvornici koja je trenutno jedna od najmodernijih u europi..uz to su prije par godina promijenili cijeli tim inženjera i dizajnera te poradili na kvaliteti...i trenutno jedini u Hr nude jamstvo od 7 godina na sve osim radija i akumulatora..

buzz11

Alfa Giulia, ako se pojavi na kraju, ako ne onda BMW 525D ili 530D
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

ccm

Citat: get  u 08 Siječanj 2015, 15:57:49
I meni bi bila Mazda 3 kratka bila dostojna zamjene. Samo treba probati motor. Vjerojatno je dovoljno, nisam gledao masu vozila. Jedini minus bi mogao biti Meksiko.

Iako ceed nije loš, ali mi se to čini kao degradacija naspram ovog kojeg vozim.

Možda octavia karavan? 1.4 TSI.

Budem vidio što se sve može dobiti u rangu 150 000kn, iako to sve ode u nebo.

Meksiko???
Octavia je skupa ko suho zlato (ja gledam aute sa malo vise opreme, ne osnovne verzije). Istina, Octavia bi trebala biti u klasi iznad po prostoru, ali svejedno, dost je skupa cim krenes na malo bolju opremu i motor.
Za 150k kn mozes dobit Ceed dizel sa full opremom. Ja bi radje to nego Octaviu ili Golfa sa crnim retrovizorima i kvakama.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

bubinho

nedavno sam se vozio u novoj octaviji, jako sam se iznenadio koliko zapravo ima mjesta u njoj

get

Citat: ccm  u 09 Siječanj 2015, 08:27:05
Meksiko???
Octavia je skupa ko suho zlato (ja gledam aute sa malo vise opreme, ne osnovne verzije). Istina, Octavia bi trebala biti u klasi iznad po prostoru, ali svejedno, dost je skupa cim krenes na malo bolju opremu i motor.
Za 150k kn mozes dobit Ceed dizel sa full opremom. Ja bi radje to nego Octaviu ili Golfa sa crnim retrovizorima i kvakama.

http://www.mazda.com/publicity/release/2014/201401/140107a.html

Ne znam, ja nekako nisam sklon tim dizelima, a i moj način upotrebe vozila je sve samo ne dizelski.
Pa DPF sranja, EGR-ovi, filteri goriva. Puno previše sranja ako se mene pita, a za kilometražu manju od 15 000km.

Sa druge strane, korejci se i nisu iskazalu u turbo benzincima, ne znam.

Recimo Octavia karavan, preko konfiguratora, sa 140KS TSI je oko 170tkn u Elegance opremi.

Nije da podcjenjujem KIA-u, kada sam bio gledao njihove cjenike, deprimirao sam se zbog motora, benzinskih pogotovo. A kada se pročitaju iskustva korisnika, čak ti auti ne daju dojam tih deklariranih konja.

Jasno mi je sa aspekta onoga tko sa 70/80 KS prelazi na 110/120 KS, ja gledam svoj aspekt, 150KS.

To je jedan vid kompromisa. Pa kada pročitam cijene servisa KIA-e, to jamstvo poprilično košta.

Ma mislim, vjerojatno fantaziram, i vjerojatno još neću barem dvije godine kupovati auto, ali opet, tko zna :D


buzz11

#22
Dizel je dobar. Malo trosi odlicno ide. Je da ima vise p*zdarija nego sa benzincima, odnosno vise mogucnosti da nesto ode, al isplate se u svakom pogledu. Prije Brava sam imao 156 2.4 i vozio sam ju istim nacinom kao i Bravo. Nema tu vise nekih razlika. Nisam s tim autom imao nikakvih problema, a napravio sam u dvije godine preko 100000 km.

Sjest u nesto iz VW grupe nakon talijana je korak unazad. Je to kao kvaliteta, ovo ono, al su neudobni, za vise para nude manje, osjetno manje i triput bi dobro promislio da li bi kupio nesto iz tog koncerna. Sad trazim sluzbeni auto i imam neki limit do kojeg mogu ic. Prevrtio sam vec ni sam ne znam koliko auta, je sta mora bit svabo. Ispadne da je usrani Golf GTD skuplji od BMW 120 D, a parsto franaka jeftiniji od A klase 250 CDI s time da su ova dva nakrcana opremom, a golf tek toliko da kazes da nije gol ko pistolj. GTD sa malo opreme je skoro 50 tisuca franaka. Za 42 tisuce se dobije Giulietta QV sa svom opremom koju covjek moze zamislit u tom autu.
Za usporedbu Bravo sa 140 turbo benzinskih konja i hrpu opreme platio sam 16600 franaka. Do 50000 od njega napravim Ferrari.

Onda opet koliko se god korejci trudili napravit auto ipak to i dalje nije to u mnogim aspektima, a nisu vise bome ni tako jeftini. Japanci su tu ipak svjetlosnu godinu ispred, al nisu ni oni vise jeftinjak.

Dakle nakon Brava ostajem vjeran talijanima ako Alfa konacno izbaci Giuliu. Ako ne onda cu si ostvarit djecacki san i kupit BMW i vozit ga do penzije.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

AntonioK

ja sam vjeran talijanima od 97g samo šteta što ne izbacuju ništa novo osim replika fiat-a 500
jedino je ostala alfa ,ali mi nikako nisu sjela njena prednja svitla

ccm

U jbt, nisam znao za ovaj Meksiko... :(
Al dobro, proizvode samo Mazdu 3 limuzinu za USA trziste, tak da nema brige.
Ja isto nisam poklonik dizela, iz istih razloga, a ja radim 25k+ kilometara godisnje...
Ali, nakon dugo razmisljanja sam ipak odlucio riskirat i ulozit u dizela, iskljucivo zbog kasnije prodaje auta. Jbg, zivimo u takvoj zatucanoj drzavi kakvoj zivimo, da svi kupuju te dizle i gledam kako benzincima cijena pada po oglasnicima (naravno, uvijek ima iznimaka). Gledam da cu vozit taj auto 7 do 10 godina, pa se nadam da mi nista veliko u tom periodu nece riknut. 5 godina je garancija, a ovo ostalo cu stisnut.
A za vozit su dobri.
Skoda Octavia je fenomenalan auto. Imamo u firmi nove, 1.6 TDI. Motor me jako iznenadio, kao da ima vise konja. Auto ima mjesta ko Mazda 6. Gepek ogroman. Male je tvrda moram priznat, a ima 15 colne felge... Ali, opet se vracamo na onu zatucanu drzavu, meni fali image na Skodi, htio bi jos bar jednom imat neki auto po zelji, a Mazdu sam oduvijek zelio, Da nije tako, 99% bi uzeo Skodu. Stvarno je auto zvjer, bas su ga radili s "mozgom".
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

DinoG

Ja sam isto vozio Octaviu 1.6 tdi, 2013 god i ostao sam jako razocaran autom.

Motor i mjenjac, sve 5, ali unutrasnjost mi je ocaj. Kvake na vratima skripe ko u nekom hororu. Kozna rucica mjenjaca se pocela ljustiti nakon samo 20tkm. Zadnji dan sam otkrio da ima neku gresku s brisacima tako da prednji i zadnji ne mogu raditi u isto vrijeme. Svaki puta kada sam ukljucio zadnji, prednje ugasi, osim na najjacoj brzini u kojoj zadnji leti, a prednji jedva idu.

Jedan prijatelj ima malo stariju octaviu iz pocetka 2000 i kad vidim kako ju je vrijeme pregazilo ne bi ju uzimao ni u razmatranje.

marloz

Citat: get  u 09 Siječanj 2015, 08:56:12
http://www.mazda.com/publicity/release/2014/201401/140107a.html

Ne znam, ja nekako nisam sklon tim dizelima, a i moj način upotrebe vozila je sve samo ne dizelski.
Pa DPF sranja, EGR-ovi, filteri goriva. Puno previše sranja ako se mene pita, a za kilometražu manju od 15 000km.

Sa druge strane, korejci se i nisu iskazalu u turbo benzincima, ne znam.

Recimo Octavia karavan, preko konfiguratora, sa 140KS TSI je oko 170tkn u Elegance opremi.

Nije da podcjenjujem KIA-u, kada sam bio gledao njihove cjenike, deprimirao sam se zbog motora, benzinskih pogotovo. A kada se pročitaju iskustva korisnika, čak ti auti ne daju dojam tih deklariranih konja.

Jasno mi je sa aspekta onoga tko sa 70/80 KS prelazi na 110/120 KS, ja gledam svoj aspekt, 150KS.

To je jedan vid kompromisa. Pa kada pročitam cijene servisa KIA-e, to jamstvo poprilično košta.

Ma mislim, vjerojatno fantaziram, i vjerojatno još neću barem dvije godine kupovati auto, ali opet, tko zna :D



slažem se sa tobom ...
vozio sam se u prijateljevoj škodi octavia laurent&klement oprema (motor iz VRS dakle 175KS sa DSG mjenjačem) i auto me oduševilo .. potrošnja kombinirana mu je bila 6,5 ev 7L/100 km a frajer vozi ko manijak po cesti (kombinirana vožnje) .. ukratko ja isto bi uzeo tu ocatviju ili još bolje scout-a koj mi je još bolji (zapravo praktičniji) ;)

dinko1981

E kako je to lijepo kad čovjek može razmiÅ¡ljat o kupnji novog auta i to ne nekog  najjeftinijeg. BaÅ¡ vam zavidim...

gt3

Vidim da bi svi na veci auto! Nakon 4,5 godine Brava, skuzio sam da mi ne treba tako veliki auto pa bi na nesto manje. Punto i 500 mi nisu zanimljivi, ustvario 500 sa nekom jacom masinom je, ali to kosta. Gledao sam Twinga, mogao bi biti zanimljivi autic, sa zadjim pogonom, jos da izade neka jaca masina, 90 ks mi se cini malo, htio bih nesto jace,

AntonioK

Citat: gt3  u 12 Siječanj 2015, 10:32:05
Vidim da bi svi na veci auto! Nakon 4,5 godine Brava, skuzio sam da mi ne treba tako veliki auto pa bi na nesto manje. Punto i 500 mi nisu zanimljivi, ustvario 500 sa nekom jacom masinom je, ali to kosta. Gledao sam Twinga, mogao bi biti zanimljivi autic, sa zadjim pogonom, jos da izade neka jaca masina, 90 ks mi se cini malo, htio bih nesto jace,

   kid tih "manjih" auta zanimljiv je mini (poslije punta)