Bravo 1.4 T-Jet Svijećice FPT Origigi

Autor punto1976, 23 Kolovoz 2016, 09:33:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

punto1976

Trebao bi mijenjati svijećice, a mislim staviti original FPT jer se sa EBaya mogu naručiti i doÄ'u jeftinije nego tu NGK.
Problemčić je shiping jer to diže cijenu, ali ako bi se uzelo više kompleta onda bi se podijelio trošak shipinga.
Znači u Italiji su oko 37 â,¬ + 18â,¬ shiping. Shiping je isti bez obzira koliko komada se uzme.
Ima li zainteresiranih? Ja ću možda i ubrzo na otpad u Italiju, ali moram tražiti dućan, a to nemam vremena uvijek.

Mike20

Pa valjda znaš da marka svječice FPT ne postoji
Pa ja platio NGK manje od te cifre s ebaya

Mike20

4 komada NGK ili denso su 460kn puna cijena-25% popust je nekih 340-350kn. Ove tvoje su 55 eura Å¡to je 420 kn

punto1976

Pa znam da to nije marka zato sam napisao original Fiat jer 70-75 kuna za original sa ebay-a ili 90 kuna s popustom u tokiću za NGK je možda razlika.
Zato sam gledao ako se može dogovorit i nabavit za 90-tak kuna originalne bolje je to.
U biti pitanje je koja je razlika u kvaliteti NGK i FPT-NGK. Mislim da su obadvije iz Japana.

the-rider

razlika je jer ih dobijes u kutiji od fijata
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Tako je, nema razlike, jer original Fiat svječice ne postoje, samo Fiat kutija.

punto1976

to sve znam odavno jer svaki proizvoÄ'ač radi za neku marku auta sa logom originala ili prve ugradnje. samo možda za original se negdje mora neÅ¡to napravit po nekim uvijetima da bi možda duže trajalo.

Mike20

Ne. Eventualno skuplje platiš mbalažu. Npr deblja akustična prednja šajba za Bravo original Saint Gobain je nekih 3000-3500kn. Ista takva u servisu, što radi marži i Fiat oznake na njoj je skoro duplo skuplja, a osim znaka Fiat, nema razlike

punto1976

neke original stvari mogu biti gore od onog šta bi ti cigo na cesti prodao, konkretno koža volana koja na 50000 km se oljušti. :ljut8: ali to je jako mali broj takvih primjera uopće.
I volan mi čeka presvlaćenje.

Mike20

Nije to baš koža, zato se ljušti, moj je još dobar na volanu. Kod Domagoja budeš tapecirao

punto1976


Mike20

Domagoj, Domi ga zovu, zaboravih ulicu, tam negdje iznad Črnomerca. Tam sam tapecirao volan za Punta, pitao sam ga koliko bi došlo.tapeciranje za Brava znači kombinacija perforirane i obične kože sa crvenim koncem, reče nekih 400tinjak kn

punto1976

To je standard cijena, za mjenjač uzmu još +50 kn. Kad sam se raspitivao rekao sam da bude kao original i crveni konac.

casual


AntonioK

U servisu svičice 499.68kn plus ruke 125,00kn :yesyes:
I koliko mu vremenski triba da sašije volan?