Diskovi i pločice

Autor Stilius, 17 Rujan 2014, 19:42:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

niko33

#225
Super cijena - mene je Textar 500kn vise kostal - gledal sam te Mtec na eBay-u ali nisam nailazil na feedback za njih pa se nisam usudil(općenito pričaju za rezane/busene da su bučni ali da i bolje koče) - meni su prvo igrali Brembo max line ali kad su me svabe ***... kao zbog korone sam bil primoran uzet Textar (be primoran-izabrao sam ga).


Sent from my iPhone using Tapatalk

g3ar

#226
Baš danas prošao par strana forum.hr i dosta ih se žali na Ate, kao da je više problema u zadnje vrijeme. Textar nema nekih primjedbi.
<3JTD

AntonioK

#227
Meni su sad na fiatu textar pločice nisu loše, ali ostavljaju dosta crne prašine na felgi.

niko33

#228
Mali review - Textar - prednji/zadnji diskovi zamjenjeni u kompletu sa pločicama - neki dan odradil tehnički,razlike minimalne, sile ok (zamjenjene sajle, lajtunzi i ulje kad i kočnice).
Kočnice super tihe - doziraju se odlično,malo jače prljaju felge(zato su i tihe valjda). O potrošenosti ne mogu govorit poslije nekih 5000km.
Malo me scimalo odljepljivanje pločica kod Mihe i Tom-a ali osobno nisam imal problema sa njima.

Snaga malo dignuta od oem,ne volim kemijanja sa kocnicama(razno/razne hand made adaptere i slično) pa sam uzel ono kaj je bilo u planu isprve - Brembo max line(rezani) prvi i zadnji diskovi i Brembo set pločica(navodno ih Brembo ne proizvodi ali uredno pucaju logo na pozadinu pločice).
Navodno bi trebali i bolje kočit,brže se hladit - ako netko ima iskustva nek javi!!!
Sad ih koji dan ugradujem pa poslije beddinga mogu dat ozbiljniji komentar.

Ako netko ima vise infa nek javi(tak da ostavim Textar za rezervu :) )


Sent from my iPhone using Tapatalk

Memphis

#229
Textar im se odlepil jer su skurili kočnice.

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

niko33

#231
Textar dolje/Brembo gore...
Ne cvile jedino su bučne - dosta jaki šum kod kočenja. Za sad ih samo lagano uhodavam,nisam još ni jednom imal potrebu stisnut jače - zvuk je ko na lošim zimskim gumama :)
Vjerojatno će se buka smanjit dok se prilegnu.
Prije mjesec dana sam na Mercedes stavil busene Ferodo i skroz su tihe sad poslije nekih 500km gradske vožnje(i malo jače grizu od starih - stavili su zadnji put u ovlaštenom servisu nove pločice na diskove koji su bili na samoj granici iskoristivosti i bilo je teÅ¡ko napomenut da nebi bilo loše zamjenit i diskove-auto je bil u garanciji sa određenim brojem servisa uključenih pa su se bojali da nebi trazil i to u cijeni - nebi jer su bile samo pločice napisane+filteri,tekućine........


Sent from my iPhone using Tapatalk

Memphis

#232
Brembo ne radi pločice i moguće da si dobio isto textar koji je jedan od brandova koji radi za njih.

147

Tako je, npr. "Brembo" HP1000 proizvodi Ferodo.

niko33

#234
Citat: Memphis  u 23 Ožujak 2021, 23:46:20
Brembo ne radi pločice i moguće da si dobio isto textar koji je jedan od brandova koji radi za njih.
To sam i napomenul prije. Uredno lupaju oznake gore:bilo je price o tome ko im sve radi pločice,dal je razlika u smjesi,dal samo oznaka......
Osobno-kak sam i prije napisal,protiv Textara nikaj nemam-dapače,pohvalil sam ih...


Sent from my iPhone using Tapatalk

147

#235
Ate Original pločice, proizvođač GALFER https://www.galfer-aftermarket.com/.
Ugradija prije nekoliko dana, 14 godina koristim GALFER diskove i pločice pa onda nije bilo dvojbe. Izdržljivost i osjećaj pri kočenju prva klasa, GALFER je Ricambi Originali (tvornička ugradnja) za 147, 147 GTA, 156, 156 GTA, 159 i slično.




147

#236
GALFER je ima dosta izbora: Standard, Sport, Racing, X-Treme, Evo R series i Evolution. Danas imaju ogromnu proizvodnju za motocikle. I dalje proizvode diskove i pločice za tvorničku ugradnju (ALFA ROMEO), veliki dobavljač za Ate Original.

http://www.slajer.co.rs/images/download/909_PRODUCTOS_AUTO_GENERAL_brosura.pdf

147

Moram pohvalit Ate pločice (GALFER), fin osjećaj na papučici i nečujne za naše uho. Prednje pločice ugrađene prije tri tjedna, a stražnje prije dva dana. Prednji diskovi su Ricambi Originali (GALFER, ugrađeni prije 95 000 km). Stražnji diskovi Pagid (ugrađeni prije 83 000 km).




ALFA145QV

EBC GreenStuff YellowStuff

Pozdrav,
mislim stavit disk pločice koje će podnijeti malo više maltretiranja u vožnji (i neke bušene diskove).
Na puntu jedinici sam probao Ferodo Racing (na Taroxovim diskovima) i bio sam zadovoljan s njima. Problem je bio prvo kočenje na kojem pločice nisu baš grizle (kočile su gore od najobičnijih pločica) ali to sam rješavao kretanjem sa stisnutom kočnicom pedesetak metara.

Razmišljam da na Seicento stavim EBC pločice.
Neznam da li postoje YellowStuff za njega jer ih nikako ne mogu pronaći. Ako neko zna neka mi da šifru.

Da li je neko vozio ili vozi na GreenStaff-u? Koji su dojmovi.
Alfa 145QV...Fiat Seicento Sporting ... Fiat Tipo  1,4 16V

topolino

Za pune diskove idi radije na narezane. Gren stuff nisam nikad cuo nekog da vozi, yellow sam i covjek je redovito bio na grobniku sa njima. Mislim da budes tesko nasao nesto performance radi eu norme ECE R90
Pogledaj ferodo
https://www.ferodoracing.com/ecat/code/car-racing/brake-pads/FCP925
https://www.ferodoracing.com/ecat/code/car-tuning/brake-pads/FDS925
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: