Uređenje alu felgi

Autor TOMMYmk1, 23 Kolovoz 2016, 22:06:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vlatko11

Ne bojaš ispravno najvjerojatnije bojaš na previsokoj temperaturi, prevelikoj udaljenosti doze spreja od podloge i s prebrzim pokretima. Tak da ti se boja već pomalo prosuši dok stigne do podloge tj felge.

Možeš s finim vodobrusnim cca 2000 gradacije i poliranjem nešto iz toga izvući.

Citat: Tooutman  u 12 Kolovoz 2018, 17:01:33
Pomoc za znalce. Jel ovaj prah na felgi posle nekog sloja boje normalan. Ili nesto radim krivo. Pomoc. Sprej koji koristim je dupli color bas za felge. Felga je nakon toga recimo da hrapava...

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Tooutman

Citat: vlatko11  u 12 Kolovoz 2018, 20:46:57
Ne bojaš ispravno najvjerojatnije bojaš na previsokoj temperaturi, prevelikoj udaljenosti doze spreja od podloge i s prebrzim pokretima. Tak da ti se boja već pomalo prosuši dok stigne do podloge tj felge.

Možeš s finim vodobrusnim cca 2000 gradacije i poliranjem nešto iz toga izvući.
Puno ti hvala na odgovoru. Sada kuzim sto zeznuo. Ja sam mislio da bio problem u relativno visokoj vlazi u zraku. Jer isao bojat podvecer oko 6 dok bilo uzasno vruce. Kak zavrsio vec je bilo 9 h. Kako bilo lose tj hrapavo sam skinuo s 800 te 1200 vodobrusnim te si opet pripremio podlogu za danas i pratio da je vlaga cca 40 50 posto.
Uglavnom iz odgovora je ocito da zeznuo s temperaturom jer isao danas oko 15h i prebrzim pokretima sto je moguce da i jesam napravio jer me bilo strah da se ne slijeva.

Probat cu s 2000 proci po preporuci pa onda jos makar jedan laganiji pa onda masniji sloj boje. Jer dok zadnje ono skidao sam dobio dojam da malo boje bilo na felgama tj brzo dosao do aluminija na pojedinim mjestima. Mislim da valjda tako ce biti i danas sluca. Jer ostalo boje prije posusene u prahu. Naravno cekat cu da i temp padne.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Tooutman

Jel bi to bilo ok? Zaboravih napisat.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

gokiSP

Sloj boje nanesen sprejem ce uvijek biti tanak i to nikad nece biti kao sa spricom. Bolje da si pripremio sam felge i odnio nekome da to polakira kako treba. Vecina njih ne zeli raditi felge jer polomis prste da bi ih pripremio kako treba,izgubis puno vremena,a ne mozes naplatiti. Pripremljene felge ce polakirati bilo tko. Felga pispricana sprejem nece dugo upravo zbog tankog sloja,a i je 1k boja nije ni priblizno dugotrajna 2k boji.
Nhf,cijenim trud.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Tooutman

Ovo se slazem za lomljenje prstiju za pripremu. Sigurno da je 2k lak bolji za bonanje. Al ovo je tak hobi za zimske felge a i skola ucenja bojanja. Jos cu sigurno jednom probati da vidim da li konacno naucio farbat. Ak nisam onda pak cu sve odfurat limaru i platit da bude kak spada. Hvala na savjetima.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Boxer

Dečki odjebite te sprejeve, nema kruha od toga
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Tooutman

Pa tvoji postovi iz pocetka ove teme su da i farbas sprejevima... :). Nesto se promijenilo tokom?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

topolino

Citat: Tooutman  u 13 Kolovoz 2018, 15:01:56
Pa tvoji postovi iz pocetka ove teme su da i farbas sprejevima... :). Nesto se promijenilo tokom?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk


Dobar :DD:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

ma danas svaka šuša ima kompresor, na to sam mislio :) Sprej je ok kad nemoš drukčije

Poslano sa mog 6055K koristeći Tapatalk

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Miha.

Imam pitanje. Kolko čega ide u lak?

Imam Kapci 2k HS 6030 lak i Kapci 2k 652 hardener

Za lak piše sljedeće:
100% Kapci 6030 Clearcoat
50% Kapci 2K Hardeners
5-10% Kapci 2K Thinners

Negdje sam dobio odgovor da tog hardnera zapravo ide vrlo malo tj. 5-10%. U boju sam tolko i stavio al u lak?

Boja nanešena na felge https://ibb.co/Jr8QRtQ

niko33

Po stoti put valjda :) - osvježil bi ljetni set.
Ima sitnijih oštećenja po rubu i nekaj po krakovima.
Ne treba ravnat nego malo kitnut i pospricat.
Kak se kreću cijene i preporuka di otfurat-VZ,CK,ZG.   KC zaobilazim :)
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

niko33

Citat: Boxer  u 24 Prosinac 2020, 16:44:47
Koling ÄŒalinec
Tebi radi? Vidim da svako malo središ neki set.
Cijenu imaš prijateljsku ili znaš u globalu kolko ide? 200-300 po felgi?
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boxer

Cca 300 po felgi, napravio mi je par setova već, prezadovoljan sam bio
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

RazmiÅ¡ljam dal da i ja svoje sam rijeÅ¡im ili dam na ureÄ'enje.
300kn uključuje samo farbanje već pripremljenih felgi, rj u primeru ili golu pjeskarenu?