Main Menu

Fiat Tipo

Autor Bokyyy, 22 Svibanj 2015, 06:38:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

To je ok, meni oni razni hill holderi i slične stvari ne trebaju.

Al ipak glasam za t-jeta, multiair sutav crkava i dosta je skup, a pošto se spominje jeftin i pametan auto, vjerojatno budu išli "stari" t-jeti unutra ili ko kod Linee, 2 ili 3 motora (1.4 8V i 1.3mjet), tak da za nas je idelana 1.4 tjet 120ksi 1.6 mjet 105/120ks kombinacija, oba motora idu super, provjereni su već

2600

Koliko znam MA II je riješio većinu problema sa trajnošću, pa znamo dobro kako je nekada varijator stvarao problema pa je danas normalan i trajan dio svih motora barem za usis. A ionako FIRE još malo pa pokojni, dugo već traje razvoj na novim motorima.

Rekao sam, Aegea bi se mogla dosta razlikovati od tržišta do tržišta. Dosta će se razlikovat i sedan od skupljih hatchbacka/wagona, a ta 2 potonja bi u nekim verzijama trebala imati i neovisni stražnji ovjes. Ipak je ta jasna distinkcija sedana kao primarnog za istočna siromašnija tržišta. Mislim da je koliko se sjećam plan proizvodnje kakvih 185 tisuća godišnje, 80 tisuća sedan, 105 ova druga dva. Samo Turska sada 'pojede' preko 30 tisuća Linei godišnje.

No ono što me najviše veseli, a tiče se cijele FCA, da se sve vrti i da idu novi modeli. U Brazilu gdje već izlazi Jeep Renegade za njihovo tržište je počela pilot proizvodnja FIAT Toro pick-upa i novog Jeep modela u C-segmentu tako da će taj udarati na Qashqai. Punto napušta Melfi dogodine, a njegov dio tvornice preuzimaju Renegade/500X.

Mike20

Firei su se pokazali još najboljima, ne vidim razloga za penziju, 1.4 t-jet/multiair je FIRE ko i obični 1.4 16V samo što ima kovane klipove, pojačanu radilicu klipnjače itd

VeX

Po meni je Fiat uvijek i radio pristupačne aute ali ih je radio sa stilom.
Npr: 500, uno, tipo, coupe, bravo(a), bravo, punto grande... (sigurno ih je bilo još hrpa, ali ih nema potrebe nabrajat) su dizajnerski miljama ispred ovog.

2600

Citat: Mike20  u 18 Kolovoz 2015, 16:21:21
Firei su se pokazali još najboljima, ne vidim razloga za penziju, 1.4 t-jet/multiair je FIRE ko i obični 1.4 16V samo što ima kovane klipove, pojačanu radilicu klipnjače itd

Prvo da dam službene planove za proizvodnju Aegee:
http://www.isyatirim.com.tr/WebMailer/files_att/2_20141111151123919_1.pdf

Koliko znam druga generacija FIRE-a, a to su sa 2 bregaste su donijele i nešto drugačiji blok. No ako pogledaš zadnji motori od TBi, JTD, pa do FIRE-a, su svi redom bili dugovječni, nije bilo štednje niti igrarija.

Ide nova generacija mjesto FIRE-a, Å¡edljivija, sa open deck aluminijskim blokom.


2600

Citat: VeX  u 18 Kolovoz 2015, 16:23:52
Po meni je Fiat uvijek i radio pristupačne aute ali ih je radio sa stilom.
Npr: 500, uno, tipo, coupe, bravo(a), bravo, punto grande... (sigurno ih je bilo još hrpa, ali ih nema potrebe nabrajat) su dizajnerski miljama ispred ovog.

Prvo ovo nije ružno auto, drugo ovo je iznimno skladno auto. A to što se ne ističe je druga priča , no tako niti taj sa avatara ti.

Miha.

Meni je auto lijep, ali uopče ne liči na talijanski auto. Hatchback bi trebao biti isti sam skračena verzija?

2600

Što je to talijanski dizajn auta? Pa bar je njima svaki auto bio drugačiji, nemaju neku stalnu dizajnersku nišu.

Prednji kraj bi trebao biti isti, što je i kako straga to je pitanje. Jasno je zašto je ova verzija predstavljena u Turskoj, ipak je to sedanu sa 30 tisuća komada godišnje uvjerljivo najveće tržište.

2600

Sada sam baš gledao i meni je definitvno Bravo-Ottimo-Aegea jasna evolucija dizajna plus što se išlo sa Aegeom napraviti to da se danas-sutra može lako rebrandirati kao Chrysler 100.




Stilo M

Ocito Fiat mora krenut u malo drugom smijeru nego do sad
Meni je ovo odlican dizajn i ako ce biti dobre cijene moglo bi se prodavat super kod nas
Polako se ljudi micu od ostalih marki i vracaju talijanima
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

2600

Uvijek zaboravim napisati. U Italiji testiraju tvorničku LPG verziju. Nadam se da će je nuditi i kod nas.

2600

Izgleda da je definitivno da će se Aegea prodavati na sličan način kao Japanci. Znači riječ je o 3-4 paketa opreme, nema narudžbi opcija(možda kod Aegea bude ali to je opet skup nekih opcije, ne pojedinačno), dalje se biraju samo boje interijera i eksterijera kao i felge. Znači il ti se sviÄ'a neka opreme il ne. Sa tim troÅ¡kovi za logistiku stravično padaju.

Sedan verzija kreće u prodaju u studenom u Turskoj. Hatchback i SW vjerojatno predstavljanje u Ženevi, a prodaje 99% u ožujku odnosno travnju. Oni će imati jače pakete opreme nego sedan, a jače verzije bi straga trebale imati McPherson umjesto polukrute. No sve će varirati o tržišta do tržišta, pretpostavljam da će grupirati par tipova tržišta skupa.

2600


2600

Evo vam socijalnih Aegea:









Stilo M

PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001