Kupovina Fiata 500

Autor tupi kut, 28 Veljača 2022, 19:44:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

tupi kut

Pozdrav,

kupujem za ženu fiat 500 obavezno benzinac,što od motora preporučujete??
kakav se čini ovaj?
https://www.njuskalo.hr/auti/fiat-500-0.9-turbo-twinair-sport-servisna-jamstvo-otplata-kartice-oglas-36773020

Zanimaju me općenito mane koje ima 500-tka, dajte savjete.
miki ZD

g3ar

Mozda grijesim ali taj 0.9 pogotovo zbog multiair sustava bih izbjegavao. 1.2 i 1.4 su sto bi rekli bulletproof masine. Sto se tice mana tu ne mogu suditi
<3JTD

Mike20

0.9 ima 2 cilindra. Možda je to i nekome privlačno.
1.2 ili 1.4 provjereni firei. Jednostavna konstrukcija i održavanje.
1.2 ide čisto solidno.
1.4 16v je dosta rijedak.

dinko1981

Pa nemaš tu šta puno za razmišljat, pogotovo ako uzimaš za ženu. 1.2 najjeftiniji za kupit i održavat, najizdržljiviji, najveći izbor...

tupi kut

Hvala na pomoći,ići će 1.2
miki ZD

AntonioK

Ja ti imam 1,2.Odličan autić za po gradu zujati,ali za otvorenu cestu neide priko 140.
Preporuka uzmi nekog koji ima panoramu

tupi kut

Kupio sam 1,2,ok motor skroz. Dobio sam onaj ključ skakavac i onaj socijalni,koliko bi koštala izrada još jednog ključa al da ima daljinski?
miki ZD

Mike20

Još jedan skakavac je mislim oko 2000kn +/-

DiscoVolante


Mike20

#9
Citat: DiscoVolante  u 06 Ožujak 2022, 23:04:47
600 kn u Zagrebu.

Ma da?
Može detalji ovak ili pm.

Moja navedena cifra je (bila) za original u ovlaštenom.

DiscoVolante


tupi kut

Upravo bio na tehničkom ,prošao sve 5,malo mi se ulje osjeti kada upalim ventilaciju.Ima li tko iskustva sličnih.
miki ZD

dinko1981

Provjeri jel gdje slini ulje, obično je brtva poklopca ventila u pitanju ali to je 30kn i pola sata posla...

tupi kut

Primjetio sam da mi retrovizor na suvozačevoj strani ne reagira  dok stišćem komande iznutra i ne pokazuje temperaturu na satu ,a zaključava se na daljinski normalno. Kontakti na vratima???
miki ZD

ozimin

Citat: tupi kut  u 08 Ožujak 2022, 08:57:11
Upravo bio na tehničkom ,prošao sve 5,malo mi se ulje osjeti kada upalim ventilaciju.Ima li tko iskustva sličnih.

Pozdrav,
Meni se na 1.4 isto osjeti tako, mislim da je do vrste ulja, stavio sam neki elf i od tad se osjeti jako dok stojim, prije nije kad je bilo drugo ulje