Punto 55 kompresija

Autor vlatko11, 24 Travanj 2019, 22:23:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Antonijo

Citat: vlatko11  u 04 Svibanj 2019, 21:33:16
Auuu odoste vi u raketnu znanost. Kompresija je mjerena na hladnom motoru uz maksimalno otvorenu zaklopku gasa.. Za točnost manometra neulazim u raspravu. Uzet ću da je baždaren koliko-toliko točno. I sad, dali je motor zrel za kupuasnje ili ne. Jednosatvno pitam. Dali je za radit generalku ili nože još radit?

Ako možeš napravi test propusnosti cilindara, tako češ najbolje vidjeti gdje i koliko se motor propušta.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

vlatko11

Update:
Nakon tretmana motora sredstvom STP Stop Smoke,potroÅ¡nja ulja je otiÅ¡la na 1400 preÄ'enih kilometara sa jednakon količinom ulja (od pola mjerača do minimuma).

Mike20

Znači prepolovio si potrošnju ulja.
Nije loše, znači litra na nepune 3000km

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mario1984

A to sve zbog tog jeftinog ulja sto si rekao da tocis.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Huawei P10

Memphis

Citat: core3i  u 05 Svibanj 2019, 20:44:13
Po slici ova svjećica je Bosch Super 4,  0 242 232 505, dok za Punta 1 ide Bosch Super Plus 0 242 240 850.
Sa novim Champion svjecicama na otvorenoj cesti potroÅ¡nja 5 litara na 135km dnevno ali je 1 litra ulja otiÅ¡la na 1000km  :roll2:
Ulje je Total 7000, po gradu ne troši ni kapi...
Razmišljam da uzmem polusintetiku.
Imao Bosch Super 4 pa Denso TT sad sam stavio Beru UTP. Nisam po tom pitanju primjetio neku razliku ... al stalno mislim budem stavio te OEM Champion ali uvijek naÄ'em te neke nove "izume" pa to "isprobavam".
Ja sipam full sintetiku INA M. 5W40 već zadnjih 40000 km, troši 0,5 litara na 10000 km.

Pa i taj 7000 ti je polusintetika ...
Citat: mario1984  u 04 Lipanj 2019, 13:00:24
A to sve zbog tog jeftinog ulja sto si rekao da tocis.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Nemre to bit od ulja da je ne znam kakvo ... prije od zapuštenosti ...

mario1984

Ma kako ne bi moglo bit od ulja. Mozes mislit njegove kvalitete nakon 5000 km, kamoli 10000 km. Pa kod trenja to vise nije ulje takorec nego voda. Ja tocim Mobil 10w40. I sigurno bolje podmazuje sve to nego ulje mineralno od 20 kn i manje.I sad ko zna koliko je vec km auto odvrtio sa takvim uljima.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Huawei P10

Antonijo

Citat: Mike20  u 01 Lipanj 2019, 17:23:34
Znači prepolovio si potrošnju ulja.
Nije loše, znači litra na nepune 3000km

To je preko 3 litre na 10 000 km  :kidam:
ÄŒini mi se kako je to previÅ¡e  :82:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Je, za ispravan fire motor je previše-uz normalnu vožnju ti motori ne troše primjetno ulje tj. unutar pola litre na 10 000KM
ALi s obzirom na potrošnju prije dodavanja aditiva, je bolje

Memphis

Citat: mario1984  u 05 Lipanj 2019, 00:10:54
Ma kako ne bi moglo bit od ulja. Mozes mislit njegove kvalitete nakon 5000 km, kamoli 10000 km. Pa kod trenja to vise nije ulje takorec nego voda. Ja tocim Mobil 10w40. I sigurno bolje podmazuje sve to nego ulje mineralno od 20 kn i manje.I sad ko zna koliko je vec km auto odvrtio sa takvim uljima.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk


Tako, ni jedno ulje nije toliko "loÅ¡e" da ne može odradit optimalni interval. Istina je da se kvalitetna ulja nakon odreÄ'enih km manje degradiraju nego slabija ulja zbog kvalitetnije baze ali to nije uzrok njegovog kvara. Ako je redovito mijenjao ulje bilo to mineralno ili recikilrano nema Å¡anse da mu se tako neÅ¡to dogodi. Po tebi bi onda radni strojevi i traktori koji su 15 puta pod većim opterećenjem trebali radit generalku svakih 1000 sati jer koriste mineranala ulja od 20 kn.

Kao što rekoh redovita izmjena je najbitnija ... nije isto jel ulje na toj km redovito mjenjano ili je samo doljevano novo kako ga je trošio ...

mario1984

Ma ja govorim o tom da nakon 10000 km drugacije je kad imas neko jeftino ulje a drugacije kad je Mobil npr. I u 10 intervala mjenjanja ulja to je 100000 km. I onda se osjete i vide posljedice tocenja jeftinog ulja. Podmazivat ce i ono jeftino, samo kako.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Huawei P10

Memphis

Napisao da se takvi kvarovi ne dogaÄ'aju zbog "loÅ¡ijeg" ulja već zbog toga Å¡to ulje nije redovito mijenjano. Hoće se motor viÅ¡e pohabat sa loÅ¡ijim uljem nego nekim boljim na toj km? Vjerojatno hoće ali u kojoj mjeri teÅ¡ko je reći, sigurno ne u toj da će mu karike zapeč. Jer dok god motor dobiva redovito novo ulje koje ga ispire od takvih i sličnih kvarova nema straha.

topolino

karike vise zapeku od kratkih gradskih voznji nego od recikliranog ulja. Memphis: ta recikirana ulja znaju biti toliko losa da izgledaju kao ulje iz friteze.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Citat: topolino  u 06 Lipanj 2019, 10:29:14
karike vise zapeku od kratkih gradskih voznji nego od recikliranog ulja. Memphis: ta recikirana ulja znaju biti toliko losa da izgledaju kao ulje iz friteze.
to su sve brije ... dok god se auto redovito održava to ti se nemre dogodit.

Nije bitno kak izgledaju. Sve su to ulja napucana raznim aditivima koje viÅ¡e manje svi proizvoÄ'ači koriste dok je baza ta koja igra veliku ulogu i razliku. Primjer ti je ulje iz Lidla ...

Ovo je primjer redovitog mijenjanja ulja i razlike izmeÄ'u "kvalitete" ulja ...



A ovo primjer neredovitog mijenjanja ulja ...

topolino

Nebih se slozio da su brije. Kupio sam lotos 15w40 da konzerviram djelove motora, i ulju je bilo dosta garezi. Imao sam priliku vidjeti kako izleda motor sa valvoline max life uljem. Ford fiesta 1.3 OHV, penzic ju je vozio samo po gradu. Toliko je bilo taloga da si jedva razlikovao opruge ventila. Ulje je redovito mjenjano i kada se mjenjala brtva poklopca ventila ostali smo iznenadeni stanjem. Na prvoj slici se jasno vidi talog u pocetnoj fazi nakupljanja kod desnog poklopca ventila.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: