Grande Punto 1.3 JTD - Filter Goriva

Autor Zagorje92, 04 Kolovoz 2015, 21:29:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zagorje92

Naime, imao sam tehnicki prije kojih 5h kojeg sam uredno prosao, zaputim se u grad te mi se upali lampica za filter goriva. Posto je sutra praznik pa nemam koga za pitat nit mogu otic do trgovine,  zanima me jel itko zna  koja je cijena filtera goriva za moj GP 1.3JTD 2009 ? Gledam cijene i ne mogu vjerovat da je  za zamjenski 400+/-kn a za Original 700+ kn !

Hvala

Lima_ri

Evo ti par vrsta

Ufi 370 kn
MANN-FILTER 675 kn
Bosch  650kn
Filtron 400kn
COOPERSFIAAM FILTERS 515kn
MAHLE ORIGINAL 730kn
JC PREMIUM 155kn


"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

Zagorje92


Maverick

molim???? filter goriva 400 kn???? pa od čega je???

dinko1981

Ma j... taj jeftini za 400 kad imaÅ¡ ovaj za 730. Nego koja je poanta tih dizela? Turbina, dizne, zamaÅ¡njak, poluosovine, egr, začaÄ'enja, kvačila, nema kvara ispod 3 soma i onda Å¡lag na tortu filter goriva. Nekad su se dizelaÅ¡i vozili zbog ekonomije a danas? Možda chip tuninga ali sigurno ne radi ekonomije.

Lima_ri

Citat: dinko1981  u 04 Kolovoz 2015, 23:03:36
Ma j... taj jeftini za 400 kad imaÅ¡ ovaj za 730. Nego koja je poanta tih dizela? Turbina, dizne, zamaÅ¡njak, poluosovine, egr, začaÄ'enja, kvačila, nema kvara ispod 3 soma i onda Å¡lag na tortu filter goriva. Nekad su se dizelaÅ¡i vozili zbog ekonomije a danas? Možda chip tuninga ali sigurno ne radi ekonomije.

Zelis rec da benzinci nemaju kvacilo ,poluosovine ,i tako neke djelove i da se ne kvare ? Dizeli su jos uvjek ekonomicni ,zato i imamo para da kupujemo te skupe djelove :D
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

dinko1981

Ma kvare se ti zajednički dijelovi i na benzincima ali u prosjeku ipak traju duže jer su manje opterećeni, plus  Å¡to je dizel u startu osjetno skuplji. Dizeli danas su moćne maÅ¡ine ali su daleko od ekonomije. Tko se danas želi voziti jeftino vozi klasičnog benzinca na plin

Zagorje92

Uzeo sam UFI filter, cjena mu je 330+ kn u CIAK trgovini al sam dobio 25% popusta na gotovinu pa me izaslo 250kn. Filter je montiran al senzor i dalje javlja gresku vlage. Rekao mi je mehanicar da pricekam par dana jer se zna desit da senzor zasteka ili je pun vlage pa crkao... vidjet cu kroz par dana.


P.S.  stari filter goriva bio je pun vode i hrÄ'e... :disgust:

bos

Trebalo ga je spojit na dijagnostiku i poništit mu grešku.


Zagorje92

Citat: bos  u 06 Kolovoz 2015, 13:25:59
Trebalo ga je spojit na dijagnostiku i poništit mu grešku.

Jesmo, spojili smo i obrisali greske ali lampica se i dalje pali...

Zagorje92

Evo da javim, sto se senzora tice, proradio je i nema vise nikakvih gresaka ni ukljucivanja lampica. Isao sam u ovlasteni servis pitati za cijenu tog senzora, reko mi djelatnik da original 610kn a zamjenski 420kn, al sva sreca ne trabam mijenjat.  ;D