Alfa 166. 2.4 JTD (prvi model)

Autor Devil, 03 Rujan 2013, 21:40:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Devil

Pozdrav,planiram uzimati taj model alfe,pa me zanima na Å¡ta trebam paziti kod kupovine,koje su joj "dječije bolesti". Svaki savijet dobro doÅ¡ao.  :resp

Boxer

Pumpa ulja, zamašnjak, egr, neodržavanje kakve su 90% i tako to....
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Devil

Hvala na informacijama,bacam se na potragu za Stilom  :)

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

kemba

Citat: Boxer  u 04 Rujan 2013, 12:00:41
A jesi našao alternativu :tres:

a sto stilu fali molim te ljepo??
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

Boxer

U usporedbi sa 166 to su tačke...to mu fali..

To ti je ko da kupuješ kamion i onda na kraju kupiš kombi... Valjda je 166 mislio kupiti jer je velik auto za malo para
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Devil

imam me 203 cm,pa  mi je potreban veliki auto :)

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Devil

Meni na poslu stoje  već par godina par komada tih JTD 1.9 i 2.4,nikad nitko nije pitao za te motore,znaći da motori valjaju,mene zanimalo ovo opčenito,ovjes,karoserija.

Boxer

Karoserija je super napravljena, nema nikakvih problema s hrÄ'om ili sličnim gluparijama.. Ovjes iako preslika onog na 147/156 drži trećinu duže nego na navedenim. Komplet ovjes promjeniÅ¡ za 3000kn i miran si 80-100tkm...
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Dac

Citat: Devil  u 05 Rujan 2013, 21:41:32
imam me 203 cm,pa  mi je potreban veliki auto :)

Probaj sjesti najprije. Imao sam 166, i mjera za postavljanje sica je bila "podigni ručicu i vozi sic unatrag do kraja", nakon što je draga svaki put ostavila u svojem položaju, naravno. Zanimljivo, u Bravu ne idem do kraja jer ako pretjeram može mi biti i predaleko. Naravno posljedica je da u ovom položaju iza baš nema mjesta za noge a u 166 je bilo sasvim normalno. Imam cca 190.

Ali inače ne mogu dovoljno nahvaliti auto, imao sam V6 pa ne mogu o motorizaciji ali ovo sve ostalo.. pffff skoro pa da pustim suzu kad se sjetim kakva je to uživancija.

PeSti0018

gledaj da je 150ks model,a muÅ¡ica ima svaki auto tako i 166 ali niÅ¡ta nerjeÅ¡ivo...za takvu lovu teÅ¡ko da ćeÅ¡ uzeti bolju limuzinu,ovjes je ipak neÅ¡to izdržljiviji nego 156,zamajac se lako i dosta povoljno reparira,egr blokiraÅ¡,dobar remap i  :formula: jako dobar auto,barem moje iskustvo s njim

Boxer

Na 150ks vole odhebati injektori....
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Devil

Ma ja gledam one 103 kw,na kolko se mjenja zupcasti i pumpa vode?

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...