AR 156 1.6 16v Twin Spark.

Autor Nikic, 12 Studeni 2016, 06:15:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Nikic

Pozdrav,  nisam imao gdje pa da vas pitam misljenje. Naime nudi mi se jeftino navedena alfa i interesiraju me njihove sve boljke tocnije tog motora 1.6 16v, kaze mi tetak da ta verzija ne valja i da troÅ¡i ko smuk, i da ima nekakvih muÅ¡ica s nekim varijatorom.
Znaci potrosni materijal i na sta obracati paznju kad bi uzeo taj auto

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Boxer

tetak nema pojma.

Koja godina je?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Antonijo

NapiÅ¡i viÅ¡e informacija o autu...  god,prijeÄ'eni km, ima plin ili ne itd.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Nikic

Godina je 99.
Plin nema kilometraza je doduse velika 300k.
Auto sam vidio,  skuzio sam jedino da mu curi ulje na poklopcu ventila i da na hladno malo ima neuravnotezen ler gas.
A za njegovu kilometrazu limarija je fantasticna.

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

vedri28

Za što ti treba? Ovisiš o autu ili za zafrkanciju? Koliko kilometara radiš godišnje?
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

Mike20

Ak ti ga daje registriranoga bar pol godine za 1000 eura, a da je veliki servis još pola km, dobra prilika, motor drugi nabaviš za 2000kn sa manje km jer ovaj na 10 000km sigurno potroši svo ulje
Ajd ak ne treba gume, kočnice i ovjes mijenjati skoro, nek bude i 1500 eura.
Sve više od toga je previše.
To je moje razmišljanje.

Nikic

Ahaaa.  Ma ja sam ga dobio zato pitam.  Pokonjenom konju se ne gleda u zube.
Radim oko 10_15tkm godisnje.
Auto nezz kakvu opremu ima,  ali ima klimu, perače farova, maglenke i grijače sjedala i poneÅ¡to.

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

vedri28

A gle, unio si jedno sasvim novo značenje u "nudi mi se jeftino" :-D
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

Boxer

99-a su CF2 motori i oni su odlični, ne troše ulje, 300tkm rade za dobro jutro ako su održavani. Ako auto nije razjeban, razbijan i nije održavan samo kad nešto krepa onda te može služiti još poprilično vremena bez obzira na kilometre.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Nikic

A dali znas boxer kako mu se krece potrosnja goriva i ulja i koje svjecice idu u njega

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Antonijo

Citat: Nikic  u 14 Studeni 2016, 20:42:25
A dali znas boxer kako mu se krece potrosnja goriva i ulja i koje svjecice idu u njega

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Ide ukupno 8 svjećica, 4 komada NGK PFR6B i 4 komadaNGK PMR7A, preporuka za ulje je 10W60.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Boxer

troši oko 8l u prosjeku, svijećice možeš kupiti od boscha kakve ja imam, po katalogu neidu u taj auto a ja ih vozim već 60tkm bez greške i koštaju 350kn. Ulje 10w40 ako si normalan, 5w40 je moja preporuka, na 10w60 mi je zaribao motor :) Ulja do 1.5l na 10 000 je normalno ali ako je ispravna ne troši toliko
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Jel ti se auto nudi jeftino kak piše u prvom postu ili si ga dobio gratis?
Ak je gratis, uzimaj kakav god da je, makar za dijelove

Nikic

Izvinjavam se na kasnom odgovoru, u tapatalku mi ne izbacuje notifications, boxer jel to set od 8 svjecki 350kn ili 4? Mozes li mi dati model tih boschovih. Mike dobio sam ga gratis.  Nije los auto,  nesto ga samo alnaser zeza,  nekad ne izbaci bendix,  i nezz dali inace al meni je nekak glasan taj njihov ts.


Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Antonijo

Možda je sam bendix u kvaru, svaki motor na 7000 okretaja je glasan  :roll2: :rofl:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE