Ventil usisne grane na TS 16v motoru

Autor ivcha90, 21 Travanj 2017, 23:48:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivcha90

Pozdrav drugari, zanima me da li je neko proucavao rad PCV ventila ili ventila na usisnoj grani na TS 16v motoru, to je onaj plasticni deo sa oprugom koji ide u 1.8 i 2.0 motore. Naime, zanima me konkretno njegova funkcija na TS motoru, sve zive teme po stranim forumima sam prelistao i nesto se ne uklapa kako treba...tacnije njegov polozaj je kontra od polozaja na ostalim PCV venitlima da drugim kolima, e sad ovako
na slici ovde



tu imate kako stoji ventil gledano iz pravca usisa ide opruga>plasticni ventil>poklopac>crevo....
e sad tom logikom na leru auto ima najveci vakum i sila vakuma vuce tu plastiku na dole, sabija oprugu i samim tim zatvara protok, a da kad se otvori usis tj klapna da taj pritisak opadne i da ventil ode na gore i pusti slobodan protok iz venitla u usis, da li je to tacno ? posto na svim sajtovima stoji da na leru auto treba da ima najveci vakum da kad se skine crevo sa poklopca ventila i stavi prst da je vakum jak? ovde msm da je to kontra tj da je vakum slab tad jer usisna grana i motor vuku plastiku venitla na dole i ona zatvara protok vazduha.

To mi nikako nije jasno, da li je neko razmisljao o tome i imao problem s tim?

Boxer

U usis idu dva vakuuma iz poklopca ventila, jedan prije klapne, drugi poslije. Ovaj prije klapne je direktzan, ovaj poslije ide preko tog ventila. Jedan je aktivan na nižim a drugi i na višim okretajima, to je tako da bi vakuum uvijek bio jednak
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

ivcha90

Slazem se, pratio sam temu na drugom forumu, i bas sam proucavao taj ventil, primetio sam recimo da kad je feder razvucen na 1.4-1.6cm auto lepo pali ujutru i ne padaju obrtaji na kratko vec odma drzi na 1200-1300, kad vratim fabricku oprugu desi se ponekad da padnu na 500 pa sam podigne za par sekundi na 1200-1300, menjana klapna, radnjena kalibracija, menjam maf, svecice, kablovi, sve zivo oko toga. i vidim da samo ta opruga daje promenu neku. @Boxer vidim da si menjao opruge i razvlacio ih , reci mi posto vidim da imas isti motor kao ja, reci mi na koliko si razvukao sadasnju oprugu i kad skines crevo sa dekle dok auto radi da li ima jak vakum ili kad zacepis prstom padnu obrtaji?