Alfa Romeo 1.6ts 105hp PLIN - Dobra prilika ili greska?

Autor milan997, 24 Svibanj 2017, 07:58:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

milan997

Pozdrav, zovem se Milan, zivim u Banjoj Luci.
Prije svega da napomenem da sam pokusao pronaci slicnu temu ali bezuspjesno.
U fazi sam kupovine auta, dnevno bih prelazio minimalno 60km ,od kuce do posla i nazad.
Veliki prioritet za mene je da auto bude ekonomican, ali trazim neki balans izmedju ekonomicnosti,komfora i izgleda, tako da mi oni klasicni prijedlozi tipa uzmi golf 4 ne dolazi u obzir, auto mi se ne svidja.
Vidim da bih mogao priustiti alfu 147 1.6ts 2007-2008 godiste sa plinom za svoj novac (oko 3500evra )
Zanima me kakva je potrosnja i odrzavanje tog auta u odnosu na druge i u odnosu na dizele.
Volio bi da mi neko iskusan da neki savjet, trazio sam opel astru h medjutim nisam nasao primjerak da mi se svidja u toj cijeni i cuo sam da nenormalno trose ulje,sto nikako ne moze da bude dobro.
Znaci ja sam neko ko ce praviti oko 2000km mjesecno tako da mi je ekonomicnost goriva veoma vazna,medjutim ako cu svakog drugog mjeseca biti kod majstora i tu nadoknaditi tu ustedu onda je jasno. Brat mi vozi 147 JTD ,nikad nije imao nikakvih problema, vec 6 godina. Izvinjavam se na dugackom postu.


dinko1981

Nebi bio prvi ts 105 da se raspao, svi ts su osjetljivi al ovi 105ks su po iskustvima za nijansu jos osjetljiviji. Ovjes sam po sebi nije za stedljive, pogotovo u kombinaciji sa vecim felgama i nizim oprugama. Trebat ce ti dosta srece za neku jeftinu voznju sa tim autom, pogotovo na duze staze. Posjeti forum alfisti.hr pa se uvjeri

Mike20

Taj 105ks je najmanje osjetljiv, nema varijatora.
Ne raspada se samo tako, to je Fiat BRavo 1.6 16V stari provjereni motor sa glavom s dvije svječice.
Tzv raspadanje je povezano sa potroÅ¡enim letećim lagerima radi ganjanja auta na hladno ili velikog broja svarno prijeÄ'enih km

AKo možeš utvrditi stvarno stanje auta tj. km na motoru, ne na satu, i ako je ostalo ok (nije jako razbijan i da ne treba sve živo mijenjati, od remenja, kočnica, ovjesa, guma) onda je ok prilika.
Potoršnja plina bude prosječno oko 8-10 litara, isto ko i benzina, ako se pravilno sloći plin, tj. pravilno dimenzioniraju dizne
Osobno sam za neku Å¡ire poznatu marku plina,od jeftinijih  tipa STAG pa nadalje, neke marke koje ugraÄ'uje jedan ili dva meÅ¡tra u cijeloj državi treba izbjegavati

DiscoVolante

Varijator je najmanji problem, 100â,¬ i miran si. Modeli od 105 konja vole troÅ¡iti ulje, a slabo idu i dosta troÅ¡e za danaÅ¡nje pojmove.

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Antonijo

Ako je auto održavan i nisu skidani kilometri ne vidim razloga zašto ne kupiti.
Prekontroliraj ovjes u kakvom je stanju, istina je da se TS motori raspadnu(neki ali ne svi) ali to su krivi vlasnici jer ubijaju motor na hladno, ne stavljaju adekvatno ulje i vjerovatno ne kontroliraju razinu ulja.
Imam TS i za sada nikakvih problema  :ok1:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Preventivno leteće ležajeve promijeniš i samo gas

Boxer

Ako potrefiš i uspiješ ih nabaviti u standardu a to je gotovo nemoguće... nije to samo tako nažalost :(
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

147

Citat: dinko1981  u 24 Svibanj 2017, 09:36:01
Nebi bio prvi ts 105 da se raspao, svi ts su osjetljivi al ovi 105ks su po iskustvima za nijansu jos osjetljiviji. Ovjes sam po sebi nije za stedljive, pogotovo u kombinaciji sa vecim felgama i nizim oprugama. Trebat ce ti dosta srece za neku jeftinu voznju sa tim autom, pogotovo na duze staze. Posjeti forum alfisti.hr pa se uvjeri

Ne slažem se.

Moje iskustvo se temelji na stvarnom iskustvu koriÅ¡tenja TS motora od prvog kilometra, vožnja u teÅ¡kim uvjetima, nekoliko odlazaka u Italiju i Å vicarsku, vrlo pouzdan motor  :drive:.

Ulje mi je uvijek na oznaci max, a od prvog dana koristim Seleniu Racing, potrošnja ulja je 1L na 10000km.

Memphis

Citat: milan997  u 24 Svibanj 2017, 07:58:20
Pozdrav, zovem se Milan, zivim u Banjoj Luci.
Prije svega da napomenem da sam pokusao pronaci slicnu temu ali bezuspjesno.
U fazi sam kupovine auta, dnevno bih prelazio minimalno 60km ,od kuce do posla i nazad.
Veliki prioritet za mene je da auto bude ekonomican, ali trazim neki balans izmedju ekonomicnosti,komfora i izgleda, tako da mi oni klasicni prijedlozi tipa uzmi golf 4 ne dolazi u obzir, auto mi se ne svidja.
Vidim da bih mogao priustiti alfu 147 1.6ts 2007-2008 godiste sa plinom za svoj novac (oko 3500evra )
Zanima me kakva je potrosnja i odrzavanje tog auta u odnosu na druge i u odnosu na dizele.
Volio bi da mi neko iskusan da neki savjet, trazio sam opel astru h medjutim nisam nasao primjerak da mi se svidja u toj cijeni i cuo sam da nenormalno trose ulje,sto nikako ne moze da bude dobro.
Znaci ja sam neko ko ce praviti oko 2000km mjesecno tako da mi je ekonomicnost goriva veoma vazna,medjutim ako cu svakog drugog mjeseca biti kod majstora i tu nadoknaditi tu ustedu onda je jasno. Brat mi vozi 147 JTD ,nikad nije imao nikakvih problema, vec 6 godina. Izvinjavam se na dugackom postu.


Dobar je to motor ali Alfa i ekonomičnost ne idu zajedno