Alfa Romeo 147 blinka sat

Autor KriMi, 01 Studeni 2017, 00:51:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

KriMi

Pozdrav svima.Imam Alfa Romeo 147 Ti 2003 g. 1.9jtd85kw i imam ''problem'' sa odometrom na instrument tabli,naime konstantno blinka u voznji,citao sam da je to kao neki problem s CAN busom,medjutim na dijagnostici nema niti jedne greske,na dijagnostici pokazuje stvarnu kilometrazu koja je i na satu 141tkm.Imam dvd player u njemu,nije orginalni vec univerzalni i citao sam kao da to zna stvarati problem.Mene zanima kako mogu rijesiti taj problem da ostane dvd player u njemu ali da mi odometar ne blinka.pozzzz
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

ccm

Bok,

Blinkanje se javlja kada neki od uredjaja na CANbus mrezi rikne ili se "odsinkronizira".
Da li si provjeravao to na originalnoj dijagnostici? Jer jedino tako mozes rjesiti to.
Ako nista nije riknulo, samo treba napraviti sinkronizaciju svih elemenata pomocu dijanostike.
Ja sam imao isti problem, mislio sam da je zbog modula podizaca proora koji hoce riknut. Na kraju je ispalo da se prekidac gepeka odsinkronizorao i zbog toga su mi blinkali kilometri i nidu radili podizaci straznjih stakala.
Uglavnom, nadji nekog tko ima originalnu dijagnostiku (SEB) i da ti pogleda i odradi sinkronizaciju.
Inace, ja sam izvadio oriÄ'iÄ'i radio i stavio nekog Sony-a pa mi ne blinkaju kilometri.
Alfe i struja :)
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

the-rider

probaj odspojiti akumulator, tako sam ja to na jednom puntu evo popravio  :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

KriMi

Citat: ccm  u 01 Studeni 2017, 05:29:19
Bok,

Blinkanje se javlja kada neki od uredjaja na CANbus mrezi rikne ili se "odsinkronizira".
Da li si provjeravao to na originalnoj dijagnostici? Jer jedino tako mozes rjesiti to.
Ako nista nije riknulo, samo treba napraviti sinkronizaciju svih elemenata pomocu dijanostike.
Ja sam imao isti problem, mislio sam da je zbog modula podizaca proora koji hoce riknut. Na kraju je ispalo da se prekidac gepeka odsinkronizorao i zbog toga su mi blinkali kilometri i nidu radili podizaci straznjih stakala.
Uglavnom, nadji nekog tko ima originalnu dijagnostiku (SEB) i da ti pogleda i odradi sinkronizaciju.
Inace, ja sam izvadio oriÄ'iÄ'i radio i stavio nekog Sony-a pa mi ne blinkaju kilometri.
Alfe i struja :)

Kako se tacno zove dijagnostika za fiat&alfa orginalna,kod mene je ama bas sve ispravno,nemam nikakvih problema s eletronikom i comfortom,akumulator sam odpajao al i dalje je isto.
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

Mike20

Napravi proxy alignment sa MES-om i ne bude vise blinkalo

KriMi

Citat: Mike20  u 02 Studeni 2017, 05:31:05
Napravi proxy alignment sa MES-om i ne bude vise blinkalo

de prevedi na nas hahaha
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

Boxer

Treba napraviti uparivanje da ti body comp prepozna sat, za to trebaš code karticu i dijagnostiku odnosno FiatEcuScan program i OBD2 ili KKL-vagCom kabel....
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...